Apple Music Uzaktan Nasıl Yönetilir? – Apple Music

Apple Music Uzaktan Nasıl Yönetilir? – Apple Music
A+
A-

Teknoloji kategorimizdeki bu yazımızda sizlere Apple Music Uzaktan Nasıl Yönetilir? hakkında bilgiler vereceğiz.

Apple Music Uzaktan Nasıl Yönetilir?

Apple Music uygulamasının ülkemizde kullanılmaya başlaması ile birlikte kullanıcıların en çok merak ettiği konuların başında Apple Music uzaktan nasıl yöneltilir sorusu geliyor.

Apple Music gerek zengin içeriği ile gerekse kalitesi ile dünya üzerinde yoğun bir ilgi görüyor. Özellikle Apple Music tarafından sunulan 3 aylık ücretsiz deneme imkânı kullanıcıların bu uygulamayı seçmesinde büyük pay sahibi oluyor. Çünkü insanlar uygulamayı tam olarak denedikten sonra devam edip etmeye karar veriyorlar. Teknolojik anlamda üst düz ey özelliklere sahip Apple Music uygulaması İOS tabanlı cihazların yanı sıra PC, Mac, Android, Apple Watch ve Apple TV platformları üzerinden çalışabiliyor. Bu sebeple Apple Music kullanıcıları uygulamayı tek bir cihaz üzerinden yönetmek istiyorlar. Apple bu talebi önceden görerek İOS içerisinde entegre edilmiş bir sistemle tüm cihazların kontrolünü İphone üzerinden uzaktan yapmanıza imkan sağlıyor.

Apple Music Uzaktan Yönetimi Nasıl Gerçekleşiyor

Apple Music uygulamasının uzaktan yönetebilmek için yapılması gerekenler arasında;

  • İlk olarak yapılması gereken Macintosh işletim sistemi olan bir bilgisayara iTunes uygulamasının yüklenmesi olması gerekiyor.
  • iTunes uygulamasını bilgisayarınıza sorunsuz bir şekilde yükledikten sonra Apple Music üyeliğinizin bağlantılı olduğu hesap ile bilgisayarda ki iTunes uygulamasına girişi yapılması gerekiyor.
  • Giriş işleminden sonra İphone telefonunuza App Store’dan indirebileceğiniz Remote uygulamasını kurmanız gerekiyor. Tüm bu işlemler bittikten sonra ise kullanıcılar İphone telefonalrında Remote uygulamasını, bilgisayarından ise iTunes giriş yapmaları gerekiyor.
  • İkisi de açıldıktan sonra cep telefonunda ki Remote uygulamasından cihaz ekle kısmının açılması gerekiyor.
  • Bu kısmın açma işleminden sonra iTunes üzerinde Remote’un açıldığına yönelik olarak cep telefonunuza bir uyarı gelecek.
  • Gelen bu uyarı butonuna, tıklandıktan sonra ise cep telefonunuza gelecek olan ekran kodunu iTunes’a girmeniz gerekiyor.
  • 4 rakam olarak gelen bu kodu iTunes’a giriş yaptıktan sonra telefonunuz ile bilgisayarınız arasındaki bağlantı tam anlamıyla ve mesafe tanımaksızın sağlanmış oluyor.

Bu işlemlerden sonra ise artık istediğiniz zaman ve istediğiniz yerden uzaktan bağlantı yönetimi ile telefonda Apple Music uygulaması ile ilgili onlarca işlemi yapabileceksiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.