Askerden Muaf Olan Bekçi Olabilir Mi? - Bekçi Alım Şartları -

Anasayfa / Bekçi Alımları / Askerden Muaf Olan Bekçi Olabilir Mi?

Askerden Muaf Olan Bekçi Olabilir Mi?

Bekçi Adayları bu yazım da sizlere Askerden Muaf Olan Bekçi Olabilir Mi? hakkında bilgiler vereceğim. Vereceğim bazı bilgiler Bekçi alımlarında geçerli olan yönetmelikten alınmıştır.

1111 Askerlik Kanununda Askerden Muafiyetle İlgili Madde:

Türk Silahlı Kuvvetleri Sağlık Yeteneği Yönetmeliğine göre bedeni kabiliyeti askerliğe elverişli olmayanlar askerlik hizmetinden muaf tutulurlar.

Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Giriş Yönetmeliğinde İse: 

Askerlik ödevini bitirmiş olmak,

Askerden Muaf Olan Bekçi Olabilir Mi?

Gelelim açıklamaya ülkemizde her zaman ki gibi alım kılavuzunda tam açıklanmayan sorunlardan dolayı herkesin kafası karışıyor. Bekçi alımından sonra adayların bir çoğu Polis Akademisini arayarak Askerlikten MUAF olanlar başvurabilir mi sorusunu sormaya çalışıyor.

Ben burada öncelikle kendi düşüncemi söylüyorum eğer bu konuda daha fazla bilgisi olan ya da eline ulaşmış bir resmi kurumdan belge varsa bize ulaştırırsa burada yayınlarız. Bekçi ön başvuru için şartlarda Askerlik ödevini bitirmiş olmak şartı aranıyor.

OKUMALISIN  Göz Tansiyonu - Glokom - Bekçi Olmaya Engel Mi?

Ancak istenilen evraklar kısmında Muaf olanlar için:

Sağlık Bilgilendirme Formu istenecektir. (Adaylar, Sağlık Bilgilendirme Formu ile birlikte varsa ilaç raporu, durum bildirir sağlık kurulu raporu, engelli sağlık kurulu raporu, askerlikten muafiyet raporu, herhangi bir öğrenciadaylığından veya personel alımı adaylığından sağlık nedeniyle elenmesine neden olan raporları ile sağlık özgeçmişini tanımlayan bütün bilgi, belge ve raporları Ön Sağlık Kontrolü Komisyonuna sunmak zorundadır.)

(Sağlık Bilgilendirme Formu müracaat yerleri açıklandığında internet ortamında yayınlanacaktır.)

Bundan dolayı şu an bir karışıklık var. Polis Akademisi bu konuda açıklaması gerekmektedir.


ÜCRETSİZ UYGULAMA YAYINDA BEKÇİLİK sözlü mülakat  sürecinin en önemli ayağının ilk 60 saniye olduğunu unutmayın. Bu süreçte kurulda oluşturacağınız olumlu ve bilgi dolu intiba, mesleğe atacağınız adımın en önemli noktası olabilir. Bu sürece hazırlanmak için BEKÇİ adaylarına, içerisinde binlerce gerçek BEKÇİ mülakat soru ve cevabı olan BEKÇİ mülakatları uygulamamızı tavsiye ederiz. Binlerce BEKÇİ adayına sınavı kazandırdığımız için hem mutlu hem de iddialıyız.

Bu Alanda En Kapsamlı Uygulamadır.YAZILI VE SÖZLÜ SINAV UYGULAMASI

İndirmek İçin LOGOLARA TIKLAYIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bekçilik-Android