Bademcik Ameliyatı – Tonsillektomi Polisliğe Engel Mi?

Bademcik Ameliyatı – Tonsillektomi Polisliğe Engel Mi?

Polis Adayları, bu yazımda sizlere Bademcik Ameliyatı – Tonsillektomi Polisliğe Engel Mi? hakkında bilgiler vereceğim. POMEM, PMYO, PAEM, PÖH alımlarında geçerlidir.

Bademcik Ameliyatı – Tonsillektomi Polisliğe Engel Mi?

Bekçi alımlarında sağlık raporu işlemlerinde Emniyet Teşkilatı Sağlık Yönetmeliğine göre Bekçi adaylarına sağlık raporu aldırılır. Tüm işlemler sağlık yönetmeliğine göre yapılmaktadır. Öğrenci alımlarında sağlık yönetmeliğinin A bendi sadece geçerli olmaktadır. Diğer bölümler elenme sebebi sayılıyor. Sizlere aşağıda öğrenci adayların alması gereken sağlık raporu aşamasında Bademcik Ameliyatı – Tonsillektomi ile geçerli olan şartlar neler olduğunu sağlık yönetmeliğinden alarak açıklamaya çalışacağım. Aklınıza takılan soruları yorum yazarak sorabilirsiniz.

Bu sisteme ait kronik hastalığı, sürekli diyet veya ilaç tedavisiyle kontrol altında tutulmayı gerektirecek bir hastalığı, organ ve sistem fonksiyonlarını etkileyen bir hastalığı, sakatlığı olanlar ile doğuştan (konjenital) veya sonradan (cerrahi-travmatik) organ eksikliği veya organ yokluğu olanlar (aşağıdaki istisnai maddeler hariç) öğrenciliğe kabul edilmezler.

Bu bölümde ifade edilmemiş tanılarda, kişinin muayenesini yapan ilgili uzman doktor ve sağlık kurulu doktorları, hastalığın seyri ve derinliğini dikkate alarak, bu Yönetmeliğin 21 nci maddesine göre uygun olan dilim için karar verir. B-C-D dilimlerinde tanımlanan hastalıklar öğrenciliğe engeldir.

29 Eylül 2019 Tarihinde Emniyet Sağlık Yönetmeliğinde Güncelleme Yapılmıştır.

Güncel Sağlık Yönetmeliği Maddesidir.

Bademcik Ameliyatı – Tonsillektomi Yönetmelikteki Madde:

Tonsillektomi sağlam kabul edilir.

UYARI: Yukarıda verilen bilgi Emniyet Teşkilatı Sağlık Yönetmeliğinden alınmıştır. Bu alanda daha fazla bilgi ve tıbbı bilgiyi bu alandaki doktora muayene olarak alabilirsiniz. Yönetmeliği aşağıdan indirebilirsiniz. 

Emniyet Teşkilatı Sağlık Yönetmeliği İçin Tıklayın

YORUMLAR

 1. himmet dedi ki:

  selamlar şuan 22 yaşındayım ve 11 yaşlarımdayken bademcik ameliyatı oldum bademciklerim alındı buna bağlı olarak polis okuluna kabul edlirimiyim ?

  ve varikolim var ameliyat olucam bu durumda polis okuluna kabul edilirmiyim ?

  Teşekkürler.

  1. Admin dedi ki:

   bademcik ameliyatı sorun olmuyor diğer hastalığı tam anlamadım hastalığı direk site içi aramaya yazman yeterlidir