Jinekomasti Polisliğe Engel Mi?

Jinekomasti Polisliğe Engel Mi?

Polis Adayları, bu yazımda sizlere Jinekomasti Polisliğe Engel Mi? hakkında bilgiler vereceğim. POMEM , PMYO, PAEM, PÖH alımlarında geçerli olan Sağlık Şartlar geçerlidir.

Jinekomasti Polisliğe Engel Mi?

Polis alımlarında sağlık raporu işlemlerinde Emniyet Teşkilatı Sağlık Yönetmeliğine göre Polis adaylarına sağlık raporu aldırılır. Tüm işlemler sağlık yönetmeliğine göre yapılmaktadır. Öğrenci alımlarında sağlık yönetmeliğinin A bendi sadece geçerli olmaktadır. Diğer bölümler elenme sebebi sayılıyor. Sizlere aşağıda öğrenci adayların alması gereken sağlık raporu aşamasında Jinekomasti  ile geçerli olan şartlar neler olduğunu sağlık yönetmeliğinden alarak açıklamaya çalışacağım. Aklınıza takılan soruları yorum yazarak sorabilirsiniz.

Bu sisteme ait kronik hastalığı, sürekli diyet veya ilaç tedavisiyle kontrol altında tutulmayı gerektirecek bir hastalığı, organ ve sistem fonksiyonlarını etkileyen bir hastalığı, sakatlığı olanlar ile doğuştan (konjenital) veya sonradan (cerrahi-travmatik) organ eksikliği veya organ yokluğu olanlar (aşağıdaki istisnai maddeler hariç) öğrenciliğe kabul edilmezler.

Bu bölümde ifade edilmemiş tanılarda, kişinin muayenesini yapan ilgili uzman doktor ve sağlık kurulu doktorları, hastalığın seyri ve derinliğini dikkate alarak, bu Yönetmeliğin 21 nci maddesine göre uygun olan dilim için karar verir. B-C-D dilimlerinde tanımlanan hastalıklar öğrenciliğe engeldir.

29 Eylül 2019 Tarihinde Emniyet Sağlık Yönetmeliğinde Güncelleme Yapılmıştır.

Güncel Sağlık Yönetmeliği Maddesidir.

Jinekomasti Yönetmelikteki Madde:

Başarılı jinekomasti ameliyatı sağlam kabul edilir. Hormonal nedenli veya başka bir hastalık nedenli ise ilgili bölümce ayrıca değerlendirilir. Aksesuar meme ameliyatı sağlam kabul edilir.

UYARI: Yukarıda verilen bilgi Emniyet Teşkilatı Sağlık Yönetmeliğinden alınmıştır. Bu alanda daha fazla bilgi ve tıbbı bilgiyi bu alandaki doktora muayene olarak alabilirsiniz. Yönetmeliği aşağıdan indirebilirsiniz. 

Emniyet Teşkilatı Sağlık Yönetmeliği İçin Tıklayın

Polislik Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

 
YORUMLAR

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

 1. hasan dedi ki:

  jinekomasti ameliyatı sonrası kalan iz engel olacakmıdır peki

  1. Admin dedi ki:

   Yönetmelik yukarıdaki gibidir kardeşim

 2. sorucu rtr dedi ki:

  Jinekomasti mevcudiyeti engeldir diyodu şuan böyle bir ibare yok. UHafif jinekomasti engel mi ?

  1. Admin dedi ki:

   Yukarıdaki madde en güncel yönetmelşikten alınmıştır

 3. sorucu tr dedi ki:

  Tamam en güncelde yorumlayamıyorum adminim şuan mevcudiyeti engel değil mi oluyor.

  1. Admin dedi ki:

   kardeşim ameliyat sorun olmuyor diğeride inceleme sonucu yani doktor mauyenesi ile belli olur anlamında

 4. Sibl dedi ki:

  Benim göğüslerim de hipoekoik lezyonlar mevcut. Polis olmama engel mi 26 donem bekliyorum. Ameliyat olsam da yine engel teşkil eder mi. ?

  1. Admin dedi ki:

   ön sağlık aşamasında incelemede sorun olmadıysa sorun olacağını sanmıyorum

 5. Ali dedi ki:

  Admin yeni sağlık yönetmeliğini yorumlayamadım. Öncekinde mevcudiyeti engeldir yazıyordu o kalkmış. Şimdi ameliyat olmamız gerekiyor mu yoksa olmamışsak bile engel teşkil eder mi?

  1. Admin dedi ki:

   yukarıdaki en son yapılan değişiklik yazmaktadır aşırı derece değilse sorun olmaz yani

error: Content is protected !!