Bakan Soylu: 8 Bin Bekçi Alımı Mart Ayının İlk Haftasında Yapılacak

Bakan Soylu: 8 Bin Bekçi Alımı Mart Ayının İlk Haftasında Yapılacak

Bekçi Adayları,  bu yazımızda Bekçi Mezuniyetinde Bakan Soylu: 8 Bin Bekçi Alımı Mart Ayının İlk Haftasında Yapılacak dedi. Alım tarihi hakkında yaptığı konuşma canlı olarak hesabında paylaşıldı. Videoyu sizlerle paylaşıyoruz.

Bakan Soylu: 8 Bin Bekçi Alımı Mart Ayının İlk Haftasında Yapılacak

Bakan Soylu, Erzincan Polis Meslek Eğitim Merkezi’nde (POMEM) 1344 bekçinin yemin ettiği “1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçileri Yemin ve Sertifika Töreni”nde yaptığı konuşmada, bekçi alımı konusunda Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatını yerine getirdiğini belirtti.

2019 Çarşı ve Mahalle Bekçiliği 2. Dönem Başvuru Kılavuzu

Gelecek ay 8 bin yeni bekçi alınacağını açıklayan Soylu, “2016’dan itibaren toplam 9 bin 444 yeni bekçimiz göreve başladı. Öncekilerle beraber halihazırda 11 bin 382 bekçimiz görev başındadır. Eğitimleri ve işlemleri süren arkadaşlarımızın da göreve başlamasıyla mevcut sayıya 10 bin 200 arkadaşımız da eklenmiş olacaktır. Mart’ta 8 bin yeni bekçi alımına çıkacağız. 1971’de Türkiye’de yaklaşık 15 bin bekçi vardı ve o zaman nüfusumuz 35,7 milyondu. Şimdi ülkemiz ve şehirlerimiz daha kalabalık. Öyleyse bizim bu teşkilatı modernize etme ve sayısını arttırma çalışmalarımız sürecektir, sürmelidir.” diye konuştu.

Bekçilik Aşamaları ve Bekçi Alım Şartları:

1- Bekçilik Başvurusu Nereye ve Nasıl Yapılır? – Tıklayın

2- 2019 Bekçi Yaş Sınırı ve Hesaplama – Tıklayın

3- Bayan Bekçi Alımı Ne Zaman Olacak? Tıklayın

4- Bekçilere Çevik Kuvvet Eğitimi Video İzle – Tıklayın

5- İlkokul – Ortaokul Mezunu Bekçi Alımı Tıklayın

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.