Anasayfa / POLİS ALIMLARI / PMYO / Bayan Polis Olmak İçin Boy – Kilo Şartı Nedir?

Bayan Polis Olmak İçin Boy – Kilo Şartı Nedir?

Bayan Polis Adayları, bu yazımda sizlere Bayan Polis Olmak İçin Boy – Kilo Şartı Nedir? olduğu hakkında bilgiler vereceğim.

Bayan Polis Olmak İçin Boy – Kilo Şartı Nedir?

Polis Akademisi,  PMYO, POMEM ve PAEM alımlarında bayan adaylara kontenjan vermektedir. Tüm bu alımlarda geçerli olan boy – kilo ise;

BOY: Bayanlar için 162 cm ve üstü olmalıdır. 162 cm altı olan bayan adaylar elenir.

KİLO: Beden kitle indeksi, 18 (dahil) ile 27 (dahil) arasında olması gerekmektedir. Beden kitle indeksini hesaplamanız için aşağıdaki linke tıklayın.

Boy – Kilo Hesaplama Yapmak İçin TIKLAYIN

Bayanlar Hangi Alımlara Başvurabiliyor?

PMYO : En lise mezunu adaylar başvurabilir. 18 yaşını dolduran ve 26 yaşından gün almamış adaylar başvurabilir. Ön lisans mezunları da başvurabilir yaş ve diğer şartları taşıyorsa. Alımda TYT puanı istenilmektedir. Okul mezunları Polis Memuru olarak mezun olurlar.

POMEM: Ön lisans ve lisans mezunu adaylar başvurabilir. Alımda KPSS puanı istenilmektedir. 30 yaşından gün almamış adaylara başvurabilir.  Okul mezunları Polis Memuru olarak mezun olurlar.

PAEM: Sadece 4 yıllık üniversite mezunları başvurabilir. Alımda KPSS puanı istenilmektedir. 30 yaşından gün almamış adaylara başvurabilir.  Okul mezunları Komiser Yardımcısı olarak mezun olur.

Polislik Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

 

19 Yorumlar

  1. Trafik polisinde boy kısıtlaması var mı? Genel olarak şu cevabı alıyorum genel olarak polislikte kısıtlama var daha sonra hangi alanda polislik yapacağını seviyorsun diyorlar. Ama ben her gün kısa kısa trafik polisleri görüyorum. Şimdi tekrar soruyorum. Trafik polisinde boy kısıtlaması var mı?

  2. MERHABA lisans yenı mezunum neden kpss sınavından önce alım yapılıyır ki

  3. Merhaba sadece lise mezunu baska herhangi bi koşul olmadan bayan polis alimi var mı cevaplarsanız sevinirim

  4. Boyum 161.5 polislik için sıkıntı olur mu acaba

  5. Merhaba ben subaylıkla ilgili bir soru sorucam cevaplarsanız sevinirim boyu 157 olan bir bayan subay olabilir mi çünkü boy kilo şartlarında alt sınır 153

  6. Merhaba 2019 ön lisans poislik puanlari 65 olur mu acaba

  7. Miyopum bu polis olmak için engel midir ?

  8. 14.07.1995 doğumluyum. 2020 pmyo basvurabilirmiyim..

  9. 27 dahil derken 27.67 olsa oluyor mu olmuyor mu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir