Anasayfa / Bekçi Alımları / Bekçi Adayları: Sağlık Raporu Olumsuz Olan Aday Ne Yapacak

Bekçi Adayları: Sağlık Raporu Olumsuz Olan Aday Ne Yapacak

Bekçi Adayı arkadaşlar  bu yazımda sizlere Bekçi Adayları: Sağlık Raporu Olumsuz Olan Aday Ne Yapacak onun hakkında bilgiler vereceğim.

Bekçi Adayları: Sağlık Raporu Olumsuz Olan Aday Ne Yapacak

Bekçi adayı arkadaşlar kazandıktan sonra sağlık raporu aşamasında Emniyet Teşkilatı Sağlık Yönetmeliğine göre adaya sağlık raporu aldırılmaktadır. Sağlık Raporu Aşamasında neler yapıldığı sizlere detaylı bir şekilde açıkladım.  Ancak bazı adayların sağlık raporları olumsuz gelmeye başladı bu aşamada neler yapacaklarını soruyorlar? Adaylardan gelen çok soru ise: Yeni değişen yönetmeliğe göre sağlık raporu alımı olumsuz sonuçlansa bile bir yıl içinde tedavi olduktan sonra hakkımı tekrar nasıl kazanırım? Arkadaşlar burada şunu bilmeniz gerekmektedir. Adayların bizlere devamlı sorduğu bu soru Bekçilik için geçerli değildir. 24 Mayıs 2018 tarihinde yapılan bu değişiklik Emniyet Teşkilatı Sağlık Yönetmeliğinde yapılmadı. Değişiklik POMEM-PAEM-PMYO Giriş yönetmeliklerinde yapıldı. Yazının sonunda ben size yapılan değişiklik ile ilgili detaylı yazıyı paylaşacağım.

Sağlık raporunuz olumsuz geldiğinde yapacağınız tek şey sağlık yönetmeliğini ayrıntılı olarak incelemek ve inceletmek daha önce POMEM-PAEM-PMYO eğitim kurumlarından sağlık sebebi ile elenip dava ile dönen arkadaşlardan bilgi almanız gerekmektedir.

Resmi Gazete’de yayımlanan

“Polis Akademisi Başkanlığı Polis Amirleri Eğitimi Merkezi Giriş ve Eğitim-Öğretim Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik”, “Polis Meslek Eğitim Merkezleri Giriş Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik” ve “Polis Meslek Yüksekokulları Giriş Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik” ile sağlık raporuna ilişkin düzenleme yapıldı.

“Öğrenci adayı olur” kararı verilenler eğitim planlamalarına alınacak

Buna göre, sağlık kurulu raporu olumsuz olan adaylar, ilişiklerinin kesildiği tarihten itibaren bir yıl içerisinde, bir defaya mahsus olmak üzere devlet hastanelerinden, devlet eğitim araştırma hastanelerinden veya devlet üniversite hastanelerinden “sağlık durumunun düzeldiğine” dair rapor alacak.

Alınan sağlık kurulu raporu ile polis okuluna başvurması halinde, okul tarafından tekrar sağlık kurulu raporu aldırılmak üzere hastaneye sevk edilecek.

Yeniden alınan sağlık kurulu raporunun adayın o anki mevcut sağlık durumuna göre Sağlık Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde incelenmesi sonucu, hakkında “öğrenci adayı olur” kararı verilenler, gerekli şartları taşıyor olmaları halinde ilk başlatılacak eğitim öğretim dönemi için söz konusu okulların eğitim planlamalarına alınacak.

 

 

 

Bekçilik Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

7 Yorumlar

 1. Sağlıkdan elenirsek eğer hemen ardında itiraz etme şansımız ne peki. Daha detaylı anlatrısanız çok sevinirim

 2. Noroloji muayenesinde cok hafif el titremesi var dedi dr ama normalde böyle bi sorunum yoktu heyecandan olcak gerek dr tr yazdı yani el titremesi heyete kaldım sizce durum ne olur

 3. Merhaba admin,
  Akciğer grafisine doktor Sağ KDS künt/doğal yazdı.
  Nefes testi normal ve sonuç sağlam yazdı. Raporlada sağlam çıktı.
  Heyettende sağlam geçtim.
  Emniyette akciğerde künt yazması bekçiliğe engel teşkil edermi?

 4. Bende safra kesesinde taş var bekçililik için sıkıntı olurmu

  • İntra veya ekstra hepatik safra yolları ile safra kesesinde taş mevcudiyeti öğrenciliğe engeldir. Tümör harici nedenlerle yapılmış kolesistektomi sağlam kabul edilir.

   • Yani ameliyat olmadan başvuru yapamam dogru dur degilmi , bir önceki dönem bazı yorumlarda sıkıntı olmaz deniliyordu degişti galiba yönetmelik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir