Bekçilik Yazılı Sınavdan Geçmek İçin Kaç Puan Almak Gerekiyor?

Bekçilik Yazılı Sınavdan Geçmek İçin Kaç Puan Almak Gerekiyor?

Bekçi Adayları bu yazım da sizlere Bekçilik Yazılı Sınavdan Geçmek İçin Kaç Puan Almak Gerekiyor?hakkında bilgiler vereceğim. Yazının sonunda sizlerle paylaştığım yazılara kesinlik göz atın arkadaşlar.

Bekçilik Yazılı Sınavdan Geçmek İçin Kaç Puan Almak Gerekiyor?

Arkadaşlar bu soru çok geliyor sınav zor mu olur kolay mı acaba kaç alsam geçerim gibi yazılı sınavın rahatlığı bence şu yanlış doğruyu götürmemesi ve 50 puan üstü alan herkesin başarılı olmasıdır. Yani sınavda 50 puan aldıysanız yazılı sınavı geçmiş oluyorsunuz. Bu da sizin bir sonraki aşama olan Parkur ve Mülakata girme hakkı elde etmiş olacaksınız. Yazılı Sınavın puanlamada etkisi yüz 25’dir. Parkur yüzde 25, Mülakat yüzde 50 etkilidir.

    Değerlendirme 100 (yüz) tam puan üzerinden yapılacak olup doğru cevaplar dikkate alınarak 50 (elli) ve üzerinde puan alanlar başarılı sayılacaktır. Her soru eşit puan ağırlığına sahiptir. Başarı puanı hesaplamasında;
[Puan = (Doğru Sayısı / Soru Sayısı) x 100] formülü kullanılacaktır. Yanlış cevaplar doğru cevapları etkilemeyecektir.
    Cevap anahtarında hata olması ve bu hususun Merkez Sınav Kurulu kararı ile belirlenmesi sonucunda, soru/sorular iptal edilmeyecek, soru/soruların doğru seçenekleri dikkate alınmak suretiyle değerlendirmeye bu soru/sorular dâhil edilecektir.

Değerlendirme sırasında Merkez Sınav Kurulu kararı veya yargı mercileri tarafından iptaline karar verilen soru/sorular değerlendirme dışı bırakılarak geçerli soru/soruların puan değerinin yeniden hesaplanması suretiyle puanlama yapılır.

Sınavı Yapacak Olan MEB Tarafından Yayınlanan Duyuruda Geçme Notu İle: 

Değerlendirme 100 (yüz) tam puan üzerinden yapılacak olup doğru cevaplar dikkate alınarak 50 (elli) ve üzerinde puan alanlar başarılı sayılacaktır. Her soru eşit puan ağırlığına sahiptir. Başarı puanı hesaplamasında [Puan = (Doğru Sayısı / Soru Sayısı) x 100] formülü kullanılacaktır. Yanlış cevaplar doğru cevapları etkilemeyecektir.

Bekçilik Yazılı Sınav Taban Puanı Kaç? – Yanlış Doğruyu Götürüyor Mu?

Bekçilik Yazılı Sınavı Hangi İllerde Yapılacak?

Bekçilik Yazılı Sınava Nasıl Çalışmalıyım?

Bekçilik Ön Sağlık Aşaması Nasıl Oluyor ve Nelere Bakılıyor?

Bekçi Yaş Sınırı ve Hesaplam

Bekçilik Başvurusu Nereye ve Nasıl Yapılır?

Bayan Bekçi Alımı Ne Zaman Olacak?

Bekçi Nasıl Olunur? Bekçi Olma Şartları Neler?

 

YORUMLAR

  1. ahmet dedi ki:

    diyelim ben 100 sorunun 50 sini bildim geçtim başkası 100 de 100 bildi benden dahamı ön sırada olacak yoksa eşitmi olacağız?