Anasayfa / Bekçi Alımları / Bekçi Maaşları Ne Kadar?

Bekçi Maaşları Ne Kadar?

Bekçi Adayları, bu yazımda sizlere Bekçi Maaşları Ne Kadar?  hakkında bilgiler vereceğim.

Bekçi Maaşları Ne Kadar?

Kanun Hükmünde Kararname ile Lise ve dengi okul mezunu olan kişilere yeni bir iş imkânı olan Çarşı ve Mahalle Bekçisi olmak isteyenler için başvurular başlamıştır. Çarşı ve mahalle bekçi teşkilatı, en büyük mülkiye amirinin emrinde, genel zabıtaya yardımcı, silahlı bir kuruluştur.

Emniyet teşkilatı bulunan yerlerdeki bekçi kuruluşlarının mesleki amiri, polisin ilçedeki en büyük amiridir. Jandarmanın görev alanında bulunan belediye sınırları içindeki bekçi kuruluşlarının mesleki amiri ise ilçe Jandarma birlik komutanıdır. Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde istihdam etmekte olan bekçiler illerinde bulunan Valiliklerden yapılan duyurular sonucu başvurularını EGM’ye ya da Jandarmaya yaparak bekçi adayı olmaktadır. Daha sonra yapılan elemelerden geçirilen adayların başarılı olanlar bekçi olarak istihdam etmektedir.

Türkiye geneli bekçi maaşları genel olarak 4 bin 500 lira civarında olmak ile beraber bu tutar görev yeri ya da bekçinin medeni, ailevi durumlarına göre değişiklik göstermektedir. Yine doğu illerinde görev yapan bekçi ile batı illerinde görev yapan bekçinin maaşlarında da ciddi farklılıklar olabilmektedir.

 

Bekçilik Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

4 Yorumlar

  1. Ilkogretim yada ortaokul olmuyormu

    • Hayır olmuyor

      • Bütün soruları ve cevapları okudum peki ilk okul orta okul mezunu bekci olamıyırsa askerde olamaz neden askere alıyırsunuz madem insanlarda sınıflandırma varsa artık ilk okul yada orta ıkul mezunlarıda askere alınmaz kararı çıksın

  2. Ağzınıza sağlık biz ilkokul mezunuyuz ama 12 ay askerlik yaptık ve suan ilkokul mezunuyuz diye bekcilige giremiyoruz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir