Bekçilik Sözlü Mülakat Sonucuna İtiraz – Bekçi Sonuçlarına İtiraz

Bekçilik Sözlü Mülakat Sonucuna İtiraz – Bekçi Sonuçlarına İtiraz

Bekçi Adayları, bu yazımda sizlere Bekçilik Sözlü Mülakat Sonucuna İtiraz hakkında bilgi vereceğim.

Bekçilik Sözlü Mülakat Sonucuna İtiraz

Arkadaşlar sonuçların açıklanması ile birçok aday itiraz etmeyi düşünüyor. Bizde sizler için itiraz hakkınızın olup olmadığını öğrenmek için 02.03.2018 tarihinde yayınlanan Çarşı ve Mahalle Bekçiliğine Giriş Sınavı Yönetmeliğini inceledik yönetmeliğin 9. maddesinde “Sınav komisyonunun kararlarına itiraz edilemez.” maddesi vardır.

Bekçi alımı için yayınlanan başvuru kılavuzunda da bu konuda açıklama yapılmıştır.

Yönetmeliğin İlgili Maddesi:

Sınav Komisyonlarının Oluşturulması

MADDE 9 –

(1) Komisyonların görevleri ve çalışma esasları Bakanlıkça onaylanan talimatla belirlenir.

(2) Çarşı ve mahalle bekçisi alımında Bakan onayıyla oluşturulan aşağıdaki komisyonlar görev alır:

a) Müracaat kabul komisyonu: Biri en az emniyet müdürü düzeyinde, en az üç amir sınıfı personelden oluşur.

b) Ön sağlık kontrolü komisyonu: En az iki amir sınıfı personel ile bir doktordan oluşur.

c) Soru hazırlama komisyonu: En az emniyet müdürü rütbesindeki bir personel ve sınav konularına göre yeterli sayıda öğretim elemanından oluşur.

ç) Soru denetleme ve soru bankası oluşturma komisyonu: Üç rütbeli personel ve yeterli sayıda öğretim elemanından oluşur.

d) Soru basım komisyonu: İki rütbeli personel ve bir öğretim elemanından oluşur.

e) Yazılı sınav komisyonu: Birisi en az emniyet müdürü rütbesinde olmak üzere üç amir sınıfı personel ile Bakanın belirleyeceği bir personelden oluşur. Bakan tarafından üyeler arasından biri başkan olarak belirlenir.

f) Yazılı sınav değerlendirme komisyonu: Üç rütbeli personel, iki öğretim elemanı, Bakanın belirleyeceği bir personel ile yeteri kadar memurdan oluşur. Bakan tarafından üyeler arasından biri başkan olarak belirlenir.

g) Fiziki yeterlilik sınav komisyonu: En az iki amir sınıfı personel ile Başkanlıkta görevli veya kurum dışından en az bir beden eğitimi öğretim elemanı/öğretmeninden ve Bakanın belirleyeceği bir personelden oluşur. Bakan tarafından üyeler arasından biri başkan olarak belirlenir.

ğ) Sözlü sınav komisyonu: Birisi en az emniyet müdürü rütbesinde olmak üzere üç amir sınıfı personel ile psikolog veya rehberlik ve psikolojik danışmanlık bölümü mezunu olan bir kişi ve Bakanın belirleyeceği bir personelden oluşur. Bakan tarafından üyeler arasından biri başkan olarak belirlenir.

h) Merkezi sınav komisyonu: Üç emniyet müdürü rütbesinde personel ile iki öğretim elemanı ve Bakanın belirleyeceği bir personelden oluşur. Bakan tarafından üyeler arasından biri başkan olarak belirlenir. Bu komisyon, sınav takvimi süresince yürütülecek iş ve işlemleri takip, koordine ve denetleme ile yetkilidir.

(3) Her komisyon için en fazla Başkanlık tarafından yirmi yardımcı personel görevlendirilebilir.

(4) Birinci fıkranın (c), (ç), (d) ve (f) bentlerinde belirtilen komisyonların Başkanlıkta, bunların dışındaki komisyonların ise her sınav merkezi için ayrı ayrı kurulması esas olmakla beraber, Bakanlıkça aday sayısı ve işlemlerin yoğunluğu dikkate alınarak sınav merkezlerinde her alanda birden fazla komisyon oluşturulabileceği gibi bir sınav merkezindeki komisyonun başka merkezlerde de görev almasına karar verilebilir.

(5) Sınav komisyonunun kararlarına itiraz edilemez.

 

Bekçilik Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

YORUMLAR

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

 1. Mehmet kılıç dedi ki:

  Bekçilik basvurusunu nereye yapicam

  1. Admin dedi ki:

   alım olunca duyuracağız şu an alım yok polis akademisi sitesinden yapıalcak

 2. Yılmaz dedi ki:

  Admin merhabalar.Mülakatım gayet iyi geçmesine rağmen ve aramıza hoşgeldin diyerek sözlü mülakatımın bitmesine mütakip sonuçların açıklandığın da herhangi gerekçe puanlama belirtilmeden BAŞARISIZ ibaresi ile elendim.Edindiğim gayri resmi bilgi neticesin de sözlü mülakatın bitişi ile açıklanma süresi için de belirtilen süre zarfında güvenlik soruşturması yapıldığını öğrendim.Sadece icra borclarımdan dolayı elendiğimi düşünüyorum ve dava açmayı istiyorum.Ancak Komisyon kararına itiraz edilemez ibaresini bir çok avukata söylememe rağmen emsal kararlar olduğunu ve kesin garanti olmama koşuluyla itiraz edilebileceğini söylüyorlar.Bununla ilgili hiç dava görüşüldü mü ya da geri dönüşü itiraz süreci sizce nasıl geçer bilgilendirirseniz sevinirim.İyi çalışmalar.

  1. Yılmaz dedi ki:

   Ayrıca girdiğim komisyon da sadece bir kişi vardı belirtmeyi unuttum.

   1. Tahsin dedi ki:

    Benimde yazılı 65 spor 75 ve mülakat da çok iyi geçti yedek bile olmadı başarısız yazıyor cimerede puanımı öğrenmek istiyorum diye yazdım şeytan diyor mahkemeye başvur başvuran varsa bilgi versin

error: Content is protected !!