Bekçilik Yazılı Sınav Sonucuna İtiraz Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Bekçilik Yazılı Sınav Sonucuna İtiraz Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Bekçi Adayları, bu yazımızda sizlere Bekçilik Yazılı Sınav Sonucuna İtiraz Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?  hakkında bilgiler vereceğim.

Bekçilik Yazılı Sınav Sonucu

7 Ağustos 2019 tarihinde açıklanan 2019 / 1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Yazılı Sınavı Sınav Sonuçlarına itiraz süresi bugün doluyor. Sınav sonuçları açıklanması ile cevap anahtarına göre 1 sorunun iptal edilmesi birçok adayı mağdur etti.  Adayların birçoğu yazılı sınavda 49. 490 civarında kaldı. Bekçilik Yazılı Sınav baraj puanın 50 olmasından dolayı birçok aday direk elendi.  Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme ve Değerlendirme Merkezi hatalı olan soruyu sınav ilanı ile açıkladığı kılavuz doğrultusunda iptal ederek puanlama sistemini aşağıdaki açıklamaya göre oluşturuldu.

“Değerlendirme sırasında hatalı soru/sorular çıkması durumunda, 9/12/2016 tarihli ve 29913 sayılı Resmî Gazete’ de yayımlanan 02/12/2016 tarihli ve 6764 sayılı Millî Eğitim Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun’un 69. maddesiyle, 17/2/2011 tarihli ve 6114 sayılı Kanunun 7. maddesinin ikinci fıkrasına eklenen “Sınavlarda iptaline karar verilen sorular değerlendirme dışı bırakılarak geçerli soruların puan değerinin yeniden saptanması suretiyle puanlama yapılır.” hükmü gereğince değerlendirme yapılacaktır.”

Bekçilik Yazılı Sınav Sonucuna İtiraz Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Yazılı sınav sonucuna itirazların açıklanacağı tarihle ilgili herhangi bir açıklama henüz yapılmadı. Ancak adayların parkur yerleri ve tarihleri açıklandı. Bununla ilgili bir açıklama geldiğinde sizlerle paylaşacağız. 

2019-1 Bekçilik Fiziki Yeterlilik Sınavına Giderken Neler Götürülecek?

2019-1 Bekçilik Parkur ve Mülakat Aynı Gün Mü?

Bekçilik Fiziki Yeterlilik – Mülakat Giriş Belgem Silik Çıktı Ne Yapabilirim?

Bekçilik Yazılı Sınav Sonucuna İtiraz Adresi

Polis Akademisi Başkanlığı

Telefon      : +90 (312) 462 86 49  – +90 (312) 499 70 02
Fax            : +90 (312) 462 85 33
E-posta     : polisakademisi@egm.gov.tr
Web          : www.pa.edu.tr
Adres        : Polis Akademisi Başkanlığı Eymir Mah. 49. Sokak PK:06834 Gölbaşı / ANKARA

SINAV İTİRAZLARI

Adaylar, sınav sorularına ve uygulamasına ilişkin itirazlarını, soru ve cevap anahtarlarının https://www.pa.edu.tr ve www.meb.gov.tr ve/veya http://odsgm.meb.gov.tr internet adresinden yayımlanmasını takip eden en geç 2 (iki) iş günü içerisinde, sınav sonuçlarına ilişkin itirazlarını ise sonuçlarının https://www.pa.edu.tr/, www.meb.gov.tr ve/veya http://odsgm.meb.gov.tr internet adreslerinde ilan edildiği tarihi takip eden en geç 2 (iki) iş günü içerisinde Polis Akademisi Başkanlığına yapacaklardır.

 İtirazlara yönelik tüm sonuçlar adaylara Polis Akademisi Başkanlığı tarafından bildirilecektir.

Adaylar itiraz başvurularını, MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletmesinin T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası ve Türkiye Halk Bankası şubelerinden herhangi birine, “Kurumsal Tahsilat Programı” aracılığı ile 20 TL (yirmi TL KDV Dâhil) itiraz ücreti yatırarak alınan banka dekontu ve sınav adının yazılı olduğu dilekçe ile yapacaklardır.

Süresi geçtikten sonra yapılan itirazlar ile adayın T.C. kimlik numarası, imza, adres ve ekinde dekontu olmayan dilekçe ile yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır.

 Başvurusu ya da sınavı geçersiz sayılan, sınava girmeyen, sınava alınmayan ya da sınavdan çıkarılan adayların bu konuyla ilgili itiraz başvuruları dikkate alınmaz.

YORUMLAR

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

error: Content is protected !!