Bekçilik Yazılı Sınava Sakallı Gitsem Sorun Olur Mu? Nasıl Gidilir?

Bekçilik Yazılı Sınava Sakallı Gitsem Sorun Olur Mu? Nasıl Gidilir?

Bekçi Adayları, bu yazımda sizlere Bekçilik Yazılı Sınava Sakallı Gitsem Sorun Olur Mu? Nasıl Gidilir?  hakkında bilgiler vereceğim.

Bekçilik Yazılı Sınava Sakallı Gitsem Sorun Olur Mu? Nasıl Gidilir?

Arkadaşlar sakal konusunda baya soru geliyor. Sınava giderken sakallı olmanızda herhangi bir sorun yok sadece yazılı sınav yapılacak bu sınavı Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Ölçme Değerlendirme Merkezi yapacaktır. Yazılı sınavdan sonra sonuçlar açıklanacak ondan sonra Polis Akademisi mülakata ve parkura çağıracak o zaman sakalsız gitmek zorundasınız.

Milli Eğitim Bakanlığı sınav hakkında açıklaması aşağıdaki şekildedir.

– Sınavda çoktan seçmeli 5 (beş) seçenekli testlerden oluşan A ve B soru kitapçığı kullanılacaktır.

– Kullanımı doktor raporu ile belirlenen hasta veya engellilere ait cihazlar (işitme cihazı, insülin pompası, kan şekeri ölçüm cihazı ve benzeri) hariç sınava gelirken yanlarında; çanta, cüzdan, cep telefonu, saat, kablosuz iletişim sağlayan cihazlar ve kulaklık, kolye, küpe, bilezik, yüzük, broş ve benzeri eşyalar ile her türlü elektronik ve/veya mekanik cihazlarla, depolama kayıt ve veri aktarma cihazları, databank, sözlük, hesap makinesi, kâğıt, kitap, defter, not defteri vb. dokümanlar, pergel, açıölçer, cetvel vb. araçlar, ruhsatlı veya resmi amaçlı olsa bile silah ve silah yerine geçebilecek nesneleri bulunan adaylar sınav binasına alınmayacaktır,

– Adaylar sınava gelirken yanlarında iki adet siyah uçlu kurşun kalem, silgi ve kalemtraş bulunduracaklardır. Ayrıca adaylar sınava şeffaf şişe içinde su getirebileceklerdir.

– Adaylar sınava, sınav giriş belgesi ve geçerli kimlik belgelerinden birisi (T.C. kimlik numaralı nüfus cüzdanı, T.C. kimlik kartı, geçerlik süresi devam eden pasaport veya sürücü belgesi) ile gireceklerdir. Sınav giriş belgesi ve geçerli kimlik belgesi yanında olmayan adaylar sınava alınmayacaktır.

– Nüfus cüzdanlarını değiştirmek için nüfus müdürlüklerine başvuru yapan, nüfus cüzdanları nüfus müdürlüklerince alınan adaylar, nüfus müdürlüklerince kendilerine verilen fotoğraflı ve imzalı veya mühürlü geçici kimlik belgesi/ kimlik kartı talep belgesi ile sınava alınabilecektir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.