2020 Bekçilik Yeni Sağlık Yönetmeliği ile Genel Sağlık Raporu İşlemleri

2020 Bekçilik Yeni Sağlık Yönetmeliği ile Genel Sağlık Raporu İşlemleri

Bekçi Adayları, bu yazımızda sizlere 2020 Bekçilik Yeni Sağlık Yönetmeliği ile Genel Sağlık Raporu İşlemleri  hakkında bilgiler vereceğiz.  Bekçi alımlarında artık sağlık yönetmeliği olarak Emniyet Teşkilatı Sağlık yönetmeliği kullanılacaktır.

2020 Bekçilik Yeni Sağlık Yönetmeliği ile Genel Sağlık Raporu İşlemleri

Kazanan arkadaşlar ilk olarak kazandıkları ildeki İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Eğitim Şube Müdürlüğüne gidiyor orada evrakları dolduruyor daha sonra orada doldurulan sağlık formları ile birlikte sizleri hastanelere yolluyorlar. Kendiniz bir hastaneye gitmiyorsunuz size verilen hastaneye gidip giriş yapıyorsunuz.

Daha sonra bildiğiniz Sağlık Raporu alma işlemleri başlıyor. Ancak buradaki tek fark Bekçilik Genel Sağlık Raporu için doktorlar Emniyet Teşkilatı Sağlık Yönetmeliğine bakıp ona göre Sağlam yazıyor yada not düşüyorlar. Ben size bazı bölümler hakkında bilgiler vereyim. Boy – Kilo ölçümü yapılıp not düşürülüyor.

Bekçilik Genel Sağlık Raporu Alma Süreci İçin Tıklayın

Bekçilik Genel Sağlık Raporu İtiraz ve İşlemleri İçin Tıklayın

Dahiliye Bölümünde birkaç tüp kan veriyorsunuz. Burada bakılanlar daha önce kullandığın zararlı maddeler, Karaciğer yağlanması, Açlık şekeri – tokluk şeker, Kan değerleri, Enfeksiyon gibi şeylere bakılıyor. Sonuçların hepsi olumlu ise sorun olmuyor. Sağlam alıyorsunuz. Bu aşamalar her yerde aynı olmaya bilir.

Göz Polikliniğine gidiyorsunuz. Doktor  bakmadan ilk olarak bir makine içerisinde küçük eve bakıyorsunuz göz derecesi çıkarılıyor. Sonra doktor muayene ediyor. Renk Körlüğü testi burada tekrardan yapılıyor. Göz dereceleri için uzaktan harfler okutuluyor doktor inceleme yapıyor. Göz muayesinde doktor sayı olarak not yazıyor.

KBB polikliniğinde ise kulağınızdaki kulak zarının yırtık olup olmadığına bakılıyor. Ses testi yapılıyor ses testi için bir odaya giriyorsunuz hiç ses gelmiyor makineden bir ses elinde elinizde bulunan butona basıyorsunuz kulak duymasını ölçüyor. Burun konusunda ise et sorun olmuyor ancak konuşmanızda bir farklılık göstermiyorsa.

Kardiyoloji polikliniğinde ise EKG felan çekiliyor ilk olarak onlara bakılıyor eğer sorun çıkmadıysa ayrıntılı inceleme yok kalbiniz dinleniyor. Yapılan diğer tahlilleri inceliyor.

Üroloji polikliniğinde ise idrar tahliline bakılıyor böbrekler inceleniyor. Daha önceden dışarıdan yapılan bir ameliyat var mı o inceleniyor. Böbrek yapısına ve taş olup olmadığına bakılıyor. Ayrıca burada erkek adaylar sadece olduğundan yumurtalara bakıyorlar iki tane olup olmadığına bir de varikosel olup olmadığınızı kontrol ediliyor.

Nöroloji polikliniğinde ise beyin için inceleme yapılıyor. Bazı hareketler yaptırılıyor denge ye bakılıyor sorular soruluyor.

Psikiyatri polikliniğinde ise en çok inceleme burada oluyor diye bilirim adayın sistemden geçmişine dönük ilaçları ve tanıları inceleniyor. Kullandıkları ilaçlara bakılıyor orada sordum sadece psikiyatri alanına giren ilaçlara bakılıyormuş. Psikiyatri konuşuyor sorular soruyor bazı adaylara test yapıyor. Kişilik testi sorun olmuyor.

Göğüs polikliniğinde ise göğüs filmi inceleniyor karaciğer filmlerine bakılıyor.

Diş polikliniğinde ise adayın dişlerine bakılıp ön dişlerinden eksilik varsa onu inceliyorlar. 5 taneden fazla ise sorun oluyor ancak ön dişlerde eksiklik yoksa sorun olmuyor. Dolgular felan eksik diş sayılmıyor.

Cildiye polikliniğinde ise adayın vücudu inceleniyor kollarınıza ellere yüze bakılıyor. Benler büyük değilse sorun olmuyor. Sivilce izlerinde de aşırı derece oyuk değilse korkmayın bir şey olmuyor.

Anlatmadığım bazı aşamalar olmuştur. Kusura bakmayın bu kadarı aklıma geldi eğer aklınıza takılan soru olursa buradan yorum yaparak soru sorabilirsiniz. Elimden geldikçe cevaplamaya çalışacağım arkadaşlar bazı tıbbi terimleri bilmediğimden sorularınıza cevap vermeye bilirim benim gibi yapabilirsiniz aklınıza takılan soruyu Emniyet Teşkilatı Sağlık Yönetmeliğinde bulunan ilgili maddeyi alıp doktora gösterebilirsiniz. Onlar daha iyi biliyor.

Orada söylenen bilgiye göre Bekçilik Genel Sağlık Raporu formları tamamlandıktan sonra hastanenin sağlık heyetine sunuluyor oradan geçtikten sonra Emniyet Genel Müdürlüğü Sağlık Daire Başkanlığına yollanıyor oradan gelen kesin kararla sağlık raporları onaylanıyor.

YORUMLAR

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

 1. NURULLAH dedi ki:

  Sağlık raporu nu sağlık ocağından aldım yeterli midir yada dogrumu istenilen evraklar tam olarak ne ?

  1. Admin dedi ki:

   Kardeşim genel sağlık raporu işlemleri bekçilik kazanıldıktan sinra yapılıyor sen ne raporu aldın anlamadım

   1. Hasan dedi ki:

    Raporu hangi hastanelerden alıyoruz çizdirmek sorun oluyormu

    1. Admin dedi ki:

     Kazandıktan sonra duyuruda aşamalar belirtilecek

     1. Emrullah dedi ki:

      1 tane böbreğimi babama bağışladım
      Buna rağmen bekçiliğe başvurabilirmiyim acaba ?

     2. Admin dedi ki:

      Organ eksikliği ayılabiliyor muayene sonucu karar verilir

    2. Melih dedi ki:

     Kan tahlili alınıyorum sağlık taramasında

     1. Admin dedi ki:

      Genel sağlıkta alınıyor

     2. Kaan dedi ki:

      Varikosel engelmidir direk eleme mi yapiliyor

     3. Admin dedi ki:

      engel değildir

    3. Yigit dedi ki:

     Merhaba bronkovaskuler dallanma artış bekcilige engel mi göğüs hastalıkları bölümü

     1. Admin dedi ki:

      Daha önce duymadım kardeşim bunu emniyet teşkilatı sağlık yönetmeliğine bir bak istersen

   2. Metin dedi ki:

    Hocam askere gittiğinde acemi birliğinde 1 sene önce psikiyatri bölümünden kullandığım bir hap yüzünden hastaneye sevk edilmistim doktor asker olmasında sıkıntı yoktur silah kullanabilir diye rapor vermişti askerligime bir engeli olmamıştı ondan sonrada hiç psikiyatri bölümüne gidip muayene olmadım ilaç kullanmadım bekçilik on sağlıkta sıkıntı olurmu elenirmiyim teşekkürler

    1. Admin dedi ki:

     Ön sağlık aşamasında belli olur

     1. Orhan Akkaya dedi ki:

      Yüzümde eskiden ben çocukken köpek ısırdı ameliyat izi var v harfi şeklinde sağlıktan elenir miyim pek belli olmuyor yüzün yan kısmında kalıyor

     2. Admin dedi ki:

      Ön saplıkta muayene sonucu belli olur

   3. Emre dedi ki:

    S.a internetten ön başvuru yaptım ama ama internetten sınav yerleri belli oldu yaziyoyor ama ön sağlık raporu almadim nasıl yürütülüyor bu işler bilmiyorum sağlık raporunu alman lazım di akşam kime ne nasıl gönderen gerek yoksa benim sınav yerim nerde nasıl ogrencem lütfen yardımcı olurmusunuz

    1. Admin dedi ki:

     5 temmuzda açıklanacak sonuçlar kardeşim yazının sonundaki uygulamayı kur yeter

     1. Emre dedi ki:

      Nasıl yazının sonundaki uygulamayı kur anlamadım

     2. Admin dedi ki:

      Uygulama var bekçilik onu kur bilidirim atıyoruz biz

   4. Emre dedi ki:

    Merhaba internetten ön başvuru yapmıştım başvuru kabul edildi lakin ne sağlık raporu için bu bilgim var nede sınavlarla ilgimi bu bilgim var prosotur nasıl ilerlediğini bilmiyorum ben ordu unyede oturuyorum ora için başvuru yaptım lütfen bana yardımcı olur musunuz ne yapmamı bilmiyorum

    1. Admin dedi ki:

     5 temmuzda ön sağlık sonuçları açıklanacak kardeşim

     1. Yasin dedi ki:

      Ön sağlıkta renk körlüğü testi yapıldı. Tekrar bütün aşamaları geçince genel sağlık taramasında yapılıyor mu renk körlüğü testi ? Yoksa sadece göz tembelliği ve göz derecesine mi bakılıyor?

     2. Admin dedi ki:

      genel sağlık taramasında ayrıntılı inceleme yapılıyor göz muayenesi göz doktoruy tarafındna yapılıyor

   5. Hasan dedi ki:

    Kolay gelsin bilirubin değerleri çok önemli olurmu benimkiler 1.90 Veya 2.00 cikiyor

    1. Admin dedi ki:

     Kardeşim değerler direk sağlık yönetmeliğinde yoksa doktor muayenesi ile belli olur

   6. Aziz dedi ki:

    Hocam tansiyon u. Olan kişi bekçi olabilir mi

    1. Admin dedi ki:

     Muayene sonucu belli olur kardeşim o

   7. Cihat dedi ki:

    Bizi toplu halde devlet hastanesine goturduler genel saglik raporu aldik kurula girdik hicbi sikinti cikmadi 1 ay oldu rgitime nezaman cagirlar onu merak ettim

    1. Admin dedi ki:

     evet doğru sağlık raporunda hepsinde sağlam ise sorun olmaz kardeşim çağrılırsınız

  2. Kim dedi ki:

   Boy çıplak ayakla mı ölçülüyor yoksa ayakkabı ile mi

   1. Admin dedi ki:

    Çıplak ayakla

  3. Mustaafa dedi ki:

   Admin kolay gelsin ciğerlerde neye dikkat ediyorlar

   1. Admin dedi ki:

    KArdeşim emniyet teşkilatı sağlık yönetmeliğini incelemeni öneririm

  4. Admin dedi ki:

   Heyet raporunda kulak zarım delik çıktı ankaraya ikinci hastaneye gitmeden ameliyat oldum 1 hafta ıcinde faka doktor 1 ay sonra görülmesi uygun yazdı. Emniyet bunu kabul edermi 1 ay beklermi beni? Yada yedeklerden alırmı benim yerime

 2. Ömer GÜNEŞ dedi ki:

  Hocam 1 kilo fazlamız olsa sorun olurmu

  1. Admin dedi ki:

   Kilo sorun oluyor

 3. ömer dedi ki:

  slm 22.07 de ön sağlık aşamasından geçtik sonucu ne zaman açıklanır bi bilginiz var mı

  1. Admin dedi ki:

   Belli olmuyor akademiye bağlı

 4. Aranmayan bekçi dedi ki:

  Ben bekçiliği kazandım 9 ay önce sağlık raporundan elendim nedeni bobregimde 9 milim taş var diye emekler heba oldu hayaller bitti inşallah sizler bu görevi yaparsınız bize nasip olmadi

  1. Muhammed YILDIRIM dedi ki:

   KARDEŞ böbrek taşı çıkınca en son sen heyetten rapor sonucunda bekçi olamazmı yazdılar heyettenmi elendin sen. Yoksa Heyet bekçii olabilir dediği halde içişleri bakanlığımı onaylamadı taş olduğu için

 5. Onur Yüksel dedi ki:

  1 yıl önce psikiyatr gidip anti depresan yazmıştı doktor 2 kutu kullandım daha fazla kullanmadım artık gerek yok dedi sağlık raporunda bir sorun çıkarır mı.? Şimdiden teşekkür ederim

  1. Admin dedi ki:

   İlaçlar genel sağlık aşamasındaki incelemde belli oluyor uzun süre önce ise sorun olmuyor

 6. Mehmet ÇALIŞKAN dedi ki:

  Genel sağlık raporu fiziki ve sözlü mulakat sonuçları açıklanınca hemen mi aliyoruz yoksa eğitim yapılırken mi ve nerden aliyoruz il devlet hastanesi mi yoksa başka yermi.?

  1. Admin dedi ki:

   Polis Akademisi bunun duyurusunu sonuçlar açıklandığında duyuracak

  2. Fesih dedi ki:

   Böbreğin biri küçük yok hükmün de sıkıntı olurmu

   1. Admin dedi ki:

    Kardeşim düşürmeye bak onu

 7. Resul dedi ki:

  ADMİN BU SAĞLIK IŞI KAFA.I KARİ
  IŞTIRDI ŞİMDI BİZ BU SAĞLIĞI HASTANEDEN Mİ ÇIKARCAZ YOKSA BİZİ ÇAĞIRICAKLARMI VE NE ZAMAN ŞİMDİMİ YOKSA MÜLAKAT SONUÇLARI AÇIKLANDIKTAM SONRAMI

  1. Admin dedi ki:

   Sonuçlar açıklandıktan sonra duyuru yayınlanacak kardşeim

 8. Semih dedi ki:

  Dişlerden elenme oluyormu arkadaşalr asil olarak girdiğin zaman sağlık İçin çağırdıklarında..

  1. Admin dedi ki:

   Ön dişler sağlam ise sorun olmaz kardeşim takma

 9. Hasan FILOĞLU dedi ki:

  Nöroloji neye bakıyo bide. Varikosel mani oluyor mu

  1. Admin dedi ki:

   Varikosel bakılıyor kardesim

   1. Nedim dedi ki:

    Ultrasyon sonucunda sol testıste minimal reflü izlendi yazıyo.doktor 8/6 saglam yazdı rapora.yanı%75
    Bu durum sorun teşkil eder mi.nasıl bır sonuc cıkabılır

    1. Admin dedi ki:

     Sorun olacağını sanmıyorum kardeşim

     1. ahmet dedi ki:

      hocam tek testis bekçi olmaya engel midir

     2. Admin dedi ki:

      Kardeşim tek testis elenme sebebi sayılıyordu Emniyet Teşkilatı Sağlık Yönetmeliği değişiyor bundan dolayı yönetmeliği bir incele

 10. İbrahim dedi ki:

  Admin sağlık raporunu kaybettim. Geri nasıl çıkartırım. Eğer çıkartırsam baştandı hepsini dolaşmam lazım

 11. Erhan dedi ki:

  Böbrekdeki kum sorun olurmu

  1. Admin dedi ki:

   Kum sorun olmuyor diye biliyorum taş sorun Kardeşim detaylı bilgi emniyet teşkilatı sağlık yönetmeliğini inceleyin orada detaylı olarak açıklanmıştır.

   1. Mehmet dedi ki:

    İdrarda hafif kan varsa elenme sebebimi kum dökyör

    1. Admin dedi ki:

     Kardeşim sana öneririm bol bol su iç sabah ilk idararı verme temiz olana kadar şu iç kafan rahat olsun anladın mı

     1. Mehmet dedi ki:

      Kardeşim bir iki kanda az yüksek çıksa sorun mudur

    2. Sadık çalış dedi ki:

     Cuma günü gireceğim sağlık taramasına ama grip oldum . Bı sorun çıkarır mı var mı bilen arkadaşlar .

 12. Okan dedi ki:

  Karaciğerim de ALT:66 / AST:48 yağlanma var dediler problem olur mu

  1. Admin dedi ki:

   Çok yüksek bir oran değil kardesim hamurlu yeme ayrıca i ternette var izle tekrardan kan alınabilir

   1. okan dedi ki:

    Dahiliye doktoru ve genel cerrahi doktoru sağlam yazdılar ama

   2. Erdemm dedi ki:

    Admin ben altı yıl önce kalp ameliyatı oldum elenirmiyim şimdi hiç bir sağlık sorunum yok ama iz var kalpten yağ bezesi adilar lütfen yardımcci olurmusun

    1. Admin dedi ki:

     Kardeşim sağlık yönetmeliğindeki kardiloji maddesini incelemeni öneririm

 13. Okan dedi ki:

  Göz muayenesine girdim SAĞ:10/10 SOL:10/10 gözlükle sağlam sonucunu aldım bu ne anlama geliyor

  1. FERDİ AYDIN dedi ki:

   okan merhaba benim de 67 cıktı alt sonuc cvabı geldi mi sana sevk bana hala dönüş olmadı bekliyorum

 14. Ramazan dedi ki:

  Kbb de saglam aldım yalnız optıum testınde sol kulak tız sesi en sonki ses dalgasında biraz düşüş var bundan bir sıkıntı olurmu

  1. Admin dedi ki:

   Kardeşim sağlam yazıldı ise sorun olacağını sanmıyorum

   1. Reşit dedi ki:

    S. A kardeşim kollesrol biraz yuksek cıktı Baska hıcbır sıkıntım yok problem olurmu…

    1. Admin dedi ki:

     Kardeşim sağlam yazdı ise sorun olmaz zaten belirli bir seviyeye kadar sorun olmuyor

   2. Emin dedi ki:

    Selamın aleyküm asıl olup heyetten olumsuz alanın yerine yedek giriyor bildigim elenip itirazdan bulunacak kişinin sonucuna göre mi yedek yoksa direk yedek asıl oluyor

    1. Admin dedi ki:

     itiraz sonucuna göre değişir ama yedek aday çağrıldıktan sonra asil olur

  2. Mehmet dedi ki:

   Ramazan kardeşim kulak desibelin kaç çıktı ? Sol kulak tiz sesi en sonki ses dalgasında kaçıncı frekansta ne kadarlık bir düşüş var ?

 15. erhan dedi ki:

  tüm bölümler sağlam yazdı. ANKARA da tekrar eleme olur mu ? olursa neye bakılıyor …

 16. Hgy45 dedi ki:

  Safra kesesindeki 7mm taş engel midir ?

  1. Admin dedi ki:

   Kardeşim bu konuda tam bir şey diyemiyorum yönetmeliği incelemende fayda var

 17. Hüseyin dedi ki:

  Sağlık kuruluna girdim bugün herhangi bir şey sormadilar iyi yada kötü bir yorumda bulunmadılar kararı polis memuru bildirecek dediler polis memurlarida bilgi vermediler arkadaşlar öğrenci olur yada olmaz kararini neden paylasmiyorlar yada sadece Eskişehir deki işleyişmi böyle gözümde 1 derece hipermetrop vardı iki gündür ne olacak kafasıyla uyku uyumadım neden bu kadar devlet sırrı muamelesi yapılıyor olumlu veya olumsuz bilgilendir beni yoluma bakayım

 18. Uğur demirtaş dedi ki:

  Admin kardeş ben bütün doktorlardan sağlam aldım hiçbiri kötü yada olumsuz bişey yazmadı herşey temiz dedi ama şeker 111 çıktı doktor yinede sağlam dedi bot bile düşmedi kuruldan kalırmıyın

  1. Admin dedi ki:

   Sağlam yazdıysa sorun yok sorun olacğını sanmıyorum

  2. Mehmet fatih dedi ki:

   Kardes ne oldu sonuc gevtinmi

  3. Bekçi adayı dedi ki:

   Uğur demirtaş kardeşim senin kan şekeri 111 çıkmıştı sana ankaradan tekrar sevk verildimi yoksa başladınmı göreve

 19. Mert mert dedi ki:

  İyi günler admin..bütün doktorlardan sağlam olarak geçtim..ama diyetisyen boyumu 1.83 yerine 1.81 olarak ölçtü ve 90 kilo olduğum için ortalamayı 27.5 aldım fakat sağlam yazdı…ne yapmam lazım kurulda problem olurmu itiraz etmelimiyim?

  1. Admin dedi ki:

   Kardeşim sağlam yazıldı ise sorun olmuyor ama itiraz edip tekrardan ölçtürebilirsin

  2. Bekçi adayı dedi ki:

   Uğur demirtaş kardeşim senin kan şekeri 111 çıkmıştı sana ankaradan tekrar sevk verildimi yoksa başladınmı göreve

 20. erhan dedi ki:

  tüm bölümler sağlam yazdı. sadece cildiye ve göz A maddesi ekledi … ANKARA da tekrar eleme olur mu ? olursa neye bakılıyor …

 21. Tt dedi ki:

  Kıl dönmesinden ameliyat oldum ön sağlıktan geçtim heyette sorun olurmu teşekkürler.

  1. Admin dedi ki:

   Sorun olmaz kardeşim

  2. Kaan dedi ki:

   Ameliyat yerinize baktılar mı nasıl muayene oldunuz bende ameliyat oldum merak ediyorum

 22. Abdullah ozgul dedi ki:

  Beni az önce aradilar emniyetten güvenlik soruşturması için sağlık raporunu gectigim icin mi arandim sizce?

 23. Cihan dedi ki:

  bekçilik Sağlık raporunda tokluk kan şekerine bakiliyormu ayrıca açlık kan şekeri sınırı kaç olmalı

  1. Admin dedi ki:

   Açlık ve tokluk bakılıyor yaşa ve kiloya bağlı dereceler farklı oluyor

 24. Tataroğlu dedi ki:

  tüm bölümler sağlam yazdı. sadece cildiye ve göz A maddesi ekledi … ANKARA da tekrar eleme olur mu ? olursa neye bakılıyor …

  1. Admin dedi ki:

   Tüm bölümler sağlam yazdı ise sorun olmaz kardeşim

 25. Mesut dedi ki:

  Safra kesesinde 9 a 3mm tas var ama ciddi bisey olmadigini doktorun heyet icin herhangi bir engel olmadigini soyledi

  1. Admin dedi ki:

   Safra kesesi sorun olmuyor diye biliyorum böbrek sorun oluyor yönetmeliği bir incele kardesim kesin olmak için

 26. Sinan dedi ki:

  Slm admin yedek adayim İstanbul dan 277 bizi sağlık raporu almaya çağırdılar bugün islemlerimiz devam ediyor bizi tedbir amaçlı yedekte tutmak için mi yoksa yer açıldığı için mi çağırdılar

  1. Admin dedi ki:

   Kardesim onu direk oradaki memura sorman daha iyi olur

 27. Okan dedi ki:

  Karaciğerim de Alt:66 AST:48 grade 1-2 tehşiz koydu ve sağlam yazdı. Dahiliye ve genel cerrahi doktoru heyette bekçi olur dedi Ankara neder bu duruma yorumunu bekliyorum şimdiden teşekkürler

 28. Murat soydemir dedi ki:

  Karaciger alt 61 çıktı sağlam yazdı heyet olabilirsin dedi sonuçlar ankaraya gitti olumsuz bir durum söz konusu olabilir mi teşekkür ederim iyi çalışmalar dilerim

  1. Admin dedi ki:

   Sorun olacağını sanmıyorum olur aldıktan sonra sen yıne de çok ekmek yeme hamurlu gıdalar

 29. Tahir dedi ki:

  Bir daha sağlık raporu alicak miyiz atama yapılırken

  1. Admin dedi ki:

   Hayır yapılmıyor

   1. Mustafa dedi ki:

    Göz tembelliği bekçi olmaya engel mi sağ +1.25 sol 0.0 yazıyor

    1. Admin dedi ki:

     Sitemizde göz şartları bulunmaktadır incelemenizi öneririm sağlık yönetmeliğinden alınmıştır

     1. ömer dedi ki:

      admin merhabalar. göz şartından dolayı askerlikten muaf oldum. numaralarım sağ sol miyop 5 astigmat 2.5 tu. benimm gibi göz şartından muaf olup askerlikle alakası olmayanlar. bekçi olabiliyor mu .* cevaplarsan çok sevinirim

     2. Admin dedi ki:

      bekçilikte göz derecesi sağ 2 sol 2 kardeşim en fazla

  2. Ümit dedi ki:

   Ben sag goz bebegimde leke var gormeyi tamamen degil ama biraz engel oluyo askerlik yaptm doktor goz tembellesmis dedi diger gozum saglam sorun olur mu

   1. Admin dedi ki:

    Göz mauyenesi sonucu belli olur göz tembelliği polis ve bekçi alımlarında sorun olabiliyor

 30. Kbb dedi ki:

  Kardeşim öncelikle s.a kolay gelsin bekçiliği kazandım yanlız ildeki devlet Hastanesinden aldığım raporda sol kulak zarı patlak dendi bende bu karara itiraz ettim ve hemen gidip özelde ameliyat oldum demem o ki şimdi ben ameliyatı oldum sağlık daireye dilekçeni yazdim başka hastanede tekrar muayene olmak istiyorum diye sence baksa hakem hastaneye gidermeyim ve daha sonrasında yani alinirmiyim elenirmiyim

  1. Admin dedi ki:

   Kardeşim dilekçe sonucu ile hakem hastanesimne yollanabilirsin

  2. Mustafa dedi ki:

   Nerede kaca oldunuz sonuc ne soylermısınız

 31. Ali dedi ki:

  Admin merhaba acil lütfen, İtiraz dilekçesini sormuştum kaç gün içinde dönüş yapılıyor sağlık işleri dairesinden

  1. Admin dedi ki:

   O belli olmuyor kardeşim dönüş olarak direk senide çağırabilirler

  2. Can dedi ki:

   Renk korlugu engelmi admin

   1. Admin dedi ki:

    Engel kardeşim

 32. Yavuz dedi ki:

  Hocam hepsinden sağlam aldım ama 8 ay önce baş ağrısindan hastaneye gittim nüroloji doktoru emar çektirdi biseyin yok dedi misol diye ilaç bi antidepresan ilacı yazdı buda psikiyatride çıktı durumu anlattım doktor sağlam yazdı psikiyatri testide normal çıktı ama heyetten EK-3 b2 dediler buda engel teşkil ediyomuş galiba ne yapmam gerektiğini bilmiyom yol gösterirmisiniz

  1. Admin dedi ki:

   İtiraz edebiliyorsun kardeşim o an ancak sağlık yönetmeliğini ayrıntılı olarak incele itiraz için bir madde bulman lazım geçerli oalcak

  2. Arda dedi ki:

   Senin durum ne oldu kardeş

 33. Hakan dedi ki:

  Saglik raporunu kurula vereli 1hafta oldu yalniz olumlu veya olumsuz olarak kurul bilgi vermedi ve evraklarimiz emniyete gideli 1hafta oldu olumsuz bi durum olsa emniyet cagirirmiydi herhangi bilgi veren olmadi raporlarda hepsi saglam not dusurulmedi bi bilgi alabilirmiyim tsk ederim

  1. Admin dedi ki:

   Hepsi sağlam ise sorun yok kardeşim rahatına bak sen

 34. Akif dedi ki:

  Kırdır saydın usta

 35. Atif dedi ki:

  Daha önceden ülseratif kolit olmuştum ama iyilestim doktor kullanma ilaç dedi ilaçlarda raporludu ve rapor 2019 un 7 ci ayinda bitiryormus bundan sorun cikarmi

  1. Atif dedi ki:

   Admin kardeş yıllık izne çıkmış 🙂

 36. ahmet dedi ki:

  tek testis bekçi olmaya engel midir

 37. ÖMER dedi ki:

  Kolay gelsin admin ben hastaneden Bütün doktorlar dan olumlu aldım ortapeci de hafif kobzejtif duruş yazdı kifoz yönünden araştırmak için ANKARA atatürk hastanesine sevk etti heyet Dr olumlu dedi heyet te girdik sonra o da olumlu dedi ama olan Bize oldu arkadaşlar eğitime başlıyor lar biz ne zaman başlarız Teşekkürler…

  1. Admin dedi ki:

   Kardeşim heyet olumlu dediyse sorun olacağını sanmıyorum sizi de eğitime alabilirler

 38. Ozan dedi ki:

  Hipertansiyon raporum var ilaç kullanıyorum sorun olur mu. Yeni alımlarda başvurmayı düşünüyorum. Teşekürler

  1. Admin dedi ki:

   Sorun olabilir tansiyon hastası iseniz

   1. Ramazan dedi ki:

    Hocam arkadaş bufun emniyete başvurmuş ordan dirwk devlet hastanesine sağlık raporu çıkarmaya gitmiş kazandıktan sonra değil miydi sağlık raporu

    1. Admin dedi ki:

     Kazandıktan sonra kardeeşim

 39. Aday dedi ki:

  Hakem heyetine gönderildim ne zaman eğitime başlayacağız benim gibi çok bekleyen var bir bilgi var mı

  1. Admin dedi ki:

   Sağlık raporları onaylandıktan sonra karar verilecektir

   1. Aday dedi ki:

    Hala Ankara’dan evragim gelmedi halbuki benim gibi olan 28 aşkım evragim geldi bı sorun mu var emniyetten de cevap alamıyorum olumlu yada olumsuz hiçbir cvp alamadım ne yapmam lazım Ankara emniyeti sağlık kurulunda evrak bekliyor

 40. Osman dedi ki:

  S.a admin benim de sağlık raporum ankaradan geri geldi kan tahlillerim açlık şeker oranım refarens değeri 76-106 di benim 115 çıktı bu neden dolayı tekrardan kan tahlilleri istediler verdim sonuç 90 çıktı ideal sonuçları tekrardan Ankara sağlık daire başkanlığına gönderildi sonuç ne olur ?? Olumlu olur ise eğitime hemen yollarlar mı ?

  1. Admin dedi ki:

   Kardeşim belli olmaz değer biraz yüksek ama sorun olacağını sanmıyorum

 41. Bekcilik dedi ki:

  İlk raporum Olumsuzdu itiraz ettim farkli hastaneye gönderildim ikinci hastaneden Olumlu aldim Dosyalarim ankaraya gonderildi ama simdide Ücüncü hastaneye gönderildim arastirdim defalarca ilk bize denk geldi sanirim bu arada bu sekilde olan 5 arkadasiz.

  1. Admin dedi ki:

   Kardeşim bir olumsuz bir olumlu olunca üçüncü hastaneye gönderiliyor polis alımlarında da böyle oradan da olumlu alırsanız iki olumlu olduğundan sorun olmaz

 42. Atanamayan bekci dedi ki:

  Merhaba ben bekçilik sağlık raporunda birincisi hastane olur raporu verdi ama kardiyoloji bölümünde doktor rapora bir tani koyduancak ankara hakem hastaneye sevk etti hakem hastane aynı taniyi koydu ama bekçi olur raporu verdi ama ankara sağlık daire taninin yönetmeliğe uymadığını ve raporu hastaneye ıade edip bu şartlarda olur yada olamaz raporu için tekrar aynı hastaneye sevk etti ben tekrar aynı hastaneden ikinci kez bekçi olur raporu aldım ankara bu durumda ne yapar olumsuz veya dördüncü hastaneye sevk edermi böyle emsal bir durumla karsilastinizmi teşekkürler

  1. Admin dedi ki:

   Kardeşim ilk defa duydum hastane olumlu yazıyorsa sorun olmaz

   1. Atanamayan bekci dedi ki:

    Cevap verdiğiniz için teşekkürler birde ankara olumsuz diye iddaa edermi üç olur raporunu bozma gibi bir durumda direk elermi veya başka bir hastaneye olumsuz yazılsın diye yollarmi üç tane rapor varken

 43. bekçi dedi ki:

  Ankara sevklerin durumu ne olacak. ne zaman eğitime alınırlar. süreç nasıl işleyecek.

  1. Admin dedi ki:

   Belli değil daha kardeşim

 44. mustafa dedi ki:

  merhaba
  arşiv soruşturmasın davam olduğun söylediler ihtiraz etim dönme şansım varmı.

  1. Admin dedi ki:

   Belli olmuyor

 45. Kadir dedi ki:

  Mrb 2015 yılında 1kere amateme gitmis biri sorun olurmu sadece ayakta trdavi

 46. Gökhan Yardımcı dedi ki:

  Kollarım da dövme var solda ki tişörtten görünmüyor ama sağ kolumda ki iç bileğim de birde bel fıtığım var sorun olur mu acaba
  Teşekkürler

  1. Admin dedi ki:

   Bel fıtığı sorun oluyor elenme sebebi

 47. Enes dedi ki:

  Merhaba admin. Saglik raporu alan yedek bekcilerin akıbeti hakkında bilgi varmı.

  1. Admin dedi ki:

   Hayır daha açıklama yapılmadı

 48. burhan dedi ki:

  faça ve dövme elenme sebebi olur mu

  1. Admin dedi ki:

   Evet kardeşim elenme sebebidir

   1. enes dedi ki:

    dövme yok sadece ufak bir çizik var nerdeyse belli dahı olmuyor oyle budamı elenme sebebidir

    1. Admin dedi ki:

     dövme yoksa sorun olacağını sanmıyorum ön sağlık doktor incelemesi ile bellli olur

 49. Fikret dedi ki:

  Merhaba! Admin benim de bacağımda sıkıntı vardı 5 buçuk ay askerlik yaptım sonra askerliğe elverişli değildir raporu aldım şimdi hiçbir sağlık problemim yok bu konu bekçi olmama engelmidir

  1. Admin dedi ki:

   Kardeşim sorunu Emniyet Sağlık Yönetmeliğine göre incelemen lazım

 50. bekci adayı dedi ki:

  merhabalar,

  yeni yapılacak bekçilik alımına başvurmak istiyorum fakat; benim merak ettiğim göğsümde ve sol omzumda 3 cm lipom yani yağ bezesi var bunlardan dolayı ön sağlıktan elenir miyim?

  1. Admin dedi ki:

   Kardeşim sağlık yönetmeliğini bir incele istersen

 51. Ridvan dedi ki:

  Merhaba! ayak filmimde bir ayağım 20 çıktı diğeri 19.28 çıktı heyet bekçi olabilir diye yazdı Ankara’dan sorun çıkar mı ? Elenir miyim ?

  1. Admin dedi ki:

   Sorun olacağını sanmıyorum kardşeim

 52. Ahmet dedi ki:

  Merhaba bi sorum olacaktı benim sağ ayağımda platin mevcut yürümeme veya başka bir duruma engel değil askerliğe elverişli dedi heyet kurulu askerliğimi yaptım platin takılalı 5 sene oluyo bu durum sağlıktan elenmeme neden olur mu ?

  1. Admin dedi ki:

   Platin engel kardeşim

   1. Kadir SÖNMEZ dedi ki:

    Peki aldirmis olsak gene de elenir miyiz?
    Acil cevap lütfen ,ona göre aldırcam platini

    1. Admin dedi ki:

     Cerrahi tedavi ile ilgili açıklama yapılmıştır aramaya Platin yazın gelir

 53. Yavuz Miletli dedi ki:

  Ben lisanlı sporcuyum. Sağ el bileğimde platin var. Ve bu sekilde kick boksta Marmara 1.si oldum. Yinede elenirmiyim. Bileğimde bir sıkıntı yok.

  1. Admin dedi ki:

   Platin elenme sebebidir

 54. Sahin dedi ki:

  Sağ kulakta işitme kaybım var ama sol gayet iyi net duyuyorum sorun olurmu

  1. Admin dedi ki:

   İşitme dereceleri sitemizde bulunmaktadır.

 55. Fatih dedi ki:

  Hocam aile hekimi 2017 de CİTOLES 10 MG yazdırdım tanıya depresif nöbet 2018 şubat ayında da 2 kutu 10 mg CİTOLES yazdırdım tanı anksiyete bozukluklar yazdı.Bekçi alımına başvuru yapsam sıkıntı olur mu.Ön sağlıktan geçebilirmiyim.

  1. Admin dedi ki:

   Kardeşim tanı için genel sağlık aşaamsında tekrardan muayene olunuyor o zaman belli olur

   1. Fatih dedi ki:

    Hocam bekçi alımı olacak siz hepsini genel sağlik aşamasinda tekrar bakacak diyorsunuz örneğin 9 ay sonra genel sağlıkta eski tanıya bakacaklar mı yoksa o gün kü durumumamı bakacaklar yani polis abem sizin hiç görevdeki arkadaşlardan eskiden antidepresan kullanan olmiş mu bilgi verirseniz seviniriz tşk

 56. ismail ismail dedi ki:

  selam admin ben ön çapraz bag ameliyatı oldum bu bekçiliğe polisliğe engelmidir kapalı ameliyat izi yok denecek kadar az ..???

  1. Admin dedi ki:

   Bununla ilgili sağlık yönetmeliğinde açıklama detaylı olarak yok inceleme yapıyoruz bilgi alınca kesin olarak paylaşacağız

   1. ismail ismail dedi ki:

    sayın admin 10 kişiye sorduysam 7 si sorun olmaz diyor ve o anki sağlık durumu önemliymiş diyorlar ama kesin bişey kimseden öğrenemedim

 57. Ali Faik Özel dedi ki:

  Merhaba ben askere giderken gözden dolayı almadılar direk elverişli değildir raporu verdiler peki şimdi bekçi olabilirmiyim gözlük takıyorum hala .

  1. Admin dedi ki:

   Sağlık yönetmeliğini incelemen gerekmektedir göz hastalığının ne olduğu önemlidir

 58. Kadir dedi ki:

  2012 de amaliyat oldum boynumda platin var hic sıkıntısı yok sorun olur mu

  1. Admin dedi ki:

   Platin engel kardeşim

 59. hakan dedi ki:

  2013 de psikologa gıttım ve hap vermıstı bana suan hıc bır seyım yk sorun olurmu admin tskler

  1. Admin dedi ki:

   Sorun olacağını sanmıyorum kardeşim

 60. murat dedi ki:

  admin dayı 20 kilo fazlam var bekçi olamammı kilo tartılmaya ne zaman bakıyolar başvurudan sonra kaç gün sonra tartma işlemine alıyolar. başvurudan sonra hemen tartıyolar mı bide kilom belli olunca hemen orda direk eleniyommu diğer aşamalara geçemeden ?bi süre yokmu zayıflamak için yada bi çaresi:D:D

  1. Admin dedi ki:

   Ön sağlık aşamasında oluyor kardesim

 61. samet dedi ki:

  Kardeşim ben lustral 50 mg kullanıyorum ama hiç bi sıkıntım yok şuan depresyondan dolayı yazıldı sorun olur mu sence girmem de mülakatlara cevabın için teşekkürler şimdiden.

  1. Admin dedi ki:

   Teşhis önemlidir genel sağlık aşamasında doktor muayenesi ile belli olur

  2. fth dedi ki:

   samet kardeşim lustral kullandım diyorsun ne yaptın sen kazandınmı bekçiliği elendin mi

 62. Mehmet0202 dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar
  Ben ozel güvenlik görevlisi yim
  Bekçilik için renk körlüğü sıkıntı olur mu

  1. Admin dedi ki:

   Renk körlüğü elenme sebebidir

 63. Metin dedi ki:

  Merhaba. Küçük yaşta trafik kazası sonucu sağ kolumda yanık vardır askere cagirildigimda ankara etimesgut askeri hastane de askerligini yapabilirsin dokularda sinirlerde bi sıkıntın yok dedi doktorlar acaba bekcilikte bir sıkıntı problem olur mu ?

  1. Admin dedi ki:

   Ön sağlık aşamasında inceleme ile belli olur kardeşim

   1. Mustafa dedi ki:

    Iyı gunler benim sorum hastahaneden ulumsuz rapor aldım halıyle ankarada n olumsuz geldı ıtıraz ettım hakem hastahaneye sevk ettiler doktor 6 b ye gore çmş olur dedı tekrar ankara gonderdım dosya 15 gun sonra eksik yazılmış doye geri geldı tekrar gittim hastaneye bu sefer tam yazdı eksıksız 15 martta emniyette verdo. Dosyayı 23 yedektım dosya gerı gelırmı olımsuz dıye yanı 18 martta eğitime cagordılar bızım iş fosa mı oldu…

    1. Admin dedi ki:

     Kardeşim karar geri gelmediği sürece sorun yoktur.

 64. Murat dedi ki:

  Hocam bekci alimina basvura yapacam ama cesitli soylentiler var.3 defe citoles 10 mg uazdim tani olarak 2 defa depresif nobet 1 defada anksiyete bozukluklari bu ilacalari aile hekiminden yazdirdim fakat aole hekimi nasil boyle bir teshis koydu anlam veremedim size sormak istedigim bekci aliminda genel sagliga kadar gelirsem psikiyatri doktoru tutumu ne olur

 65. Doğukan dedi ki:

  hocam benim sol bileğimde 7 cm lik bir dövme mevcut sildirme işlemleri devam ediyor ve tam olarak 4 seans kaldı bu benim elenmeme sebebiyet verirmi orda 4 seans kaldığını söylersem bi etkisi olurmu

  1. Admin dedi ki:

   Sağlık Aşamasında o an ki duruma göre değerlendiriliyor

 66. Önder Yücel dedi ki:

  Benim sol elimin parmaklari sag elime gore kucuk ama askerlik gorevimi yaptim engel olurmu

  1. Admin dedi ki:

   ön sağlıkta belli olur

 67. Aziz dedi ki:

  Admin merhaba. Ben sağ ayağımdan 3 yıl önce çatlama sonucu ameliyat oldum doktor ayağıma plastik takacağını söyledi (Platin degil) ve bunu vücut zaman içinde eritecegini söylemişti ve şuan ayağımda bi sıkıntı yok ön sağlıkta bi sıkıntı çıkarmı.

  1. Admin dedi ki:

   Kardeşim emniyet teşkialtı sağlık yönetmeliğini incele ona göre işlem yapılıyor

 68. Yasin beykoz dedi ki:

  Askerligimi yaparken askeriyeden sağlık sorunum çıktı ameliyat oldum elverissizdir raporu verdiler ama asıl rapor gelmedi şuanda e devlette askeri durum belgesi onay bekliyor yazıyor ama bana askeriye ile ilgisi bulunmamaktadır belgesi verildi ve ben şuanda sağlık konusunda iyim ilaç falan vb kullanmıyorum sizce bekcilige başvuru yapabilir miyim ?

  1. Admin dedi ki:

   Kardeşim bu konuda bir açıklama yok ondan dolayı bir şey demek zor sağlık yönetmeliğine göre engel yoksa dene derim ben

 69. Ramazan dedi ki:

  SağUzak -2.0
  SolUzak-2.75  Silendirik-0.75 aks56

  Göz derecelerim bunlar skıntı yaratır mı acaba?

  1. Admin dedi ki:

   Sorun olur sağ 2 sol 2 en fazla kareşim

 70. mükremin dedi ki:

  Kıl dönmesi bekçi olmaya engel midir ?

  1. Admin dedi ki:

   aramaya kıl dönmesi yaz kardeşim

 71. Murat dedi ki:

  Merhaba admin ben 2007 senesinde böbrek ameliyatı geçirdim birini aldılar fakat askerlikten muaf oldum şuan gayet sağlıklıyım bağlı olduğum bir ilaç yok gata’dan verilen heyet raporunda %10 kayıp olduğunu yazıyor rapor açıklaması ise D53 – F5 olarak geçiyor bekçi olmaya engelmidir ? Şimdiden teşekkürler .

  1. Admin dedi ki:

   Kardeşim organ eksikliği engel oluyor emniyet teşkilatı sağlık yönetmeliğini inceleyebilirsin

 72. Ahmet dedi ki:

  Dövme bekcilige engel mi

  1. Admin dedi ki:

   Aramaya dövme yaz kardeşim sağlık şartı gelecektir

 73. ALİ dedi ki:

  behçet hastasıyım -askerlıge elverışsizlik raporum var – ilaç kullanımım en az sevıyede
  bekçi olmak istiyorum bunun için nasıl bir yol izlemem lazım ön bilgi verirseniz sevinrim
  teşekkürler

  1. Admin dedi ki:

   Kardeşim Emniyet sağlık yönetmeliğine bakmanı öneririm behçet hastalığı yaz

 74. Çetin dedi ki:

  7 yıl önce dr. bel fıtığı var demişti.
  bel fıtığı bekçi olmaya engel midir?
  Beni rahatsız etmiyor. Kontrollerde Mr çekiliyor mu

  1. Admin dedi ki:

   Aramaya fıtık yaz kardeşim

 75. Gokhan dedi ki:

  On dışım 1 tanesi eksik sorun oluyo mu acaba

  1. Admin dedi ki:

   Ön dişler arasında boşluk varsa sorun olur kardeşim

 76. Salih dedi ki:

  Slm benim birdişim eksik bekçilikte herhangi bir sıkıntı olurmu

  1. Admin dedi ki:

   Ön dişler sağlamsa sorun yok kardeşim

 77. DEnizli dedi ki:

  Karaciğerde kiss cikti admin sorun olur mu

  1. Admin dedi ki:

   Kardeşim derecesi önemlidir

  2. Muhammet dedi ki:

   Slm
   Ben 2012 ve 2016 da obsesif kombulsif hastalığı geçirdim şu an iyiyim bu bekçiliğe engelmi
   Ayrıca bu sene jandarma asayiş sınavından sağlam raporu alıp atama geldi
   Yani bekçiliğe sıkıntı olur mu bu hastalık

 78. Ahmet14 dedi ki:

  Merhaba. 3 yıl once varis ameliyati oldum.
  Suan varislerim yok. Elenir miyim ? anki duruma mi bakiyolar geçmişe mi nasil oluyor efendim ?

  1. Admin dedi ki:

   Arama kısmına varis yazmanız yeterlidir

 79. Bilal dedi ki:

  5 yasında bobrekten ameliyat olmustum ciddi Bi ameliyat degil bobrek eksikliği falan yok sadece damar genısletildi o kadar izi belli bir karıs kadar. Ayrıntılı taramada sorun olusturur mu

  1. Admin dedi ki:

   Ön sağlık aşamasında belli olur kardeşim doktor incelemesi ile karar verilebilir

 80. Serhat dedi ki:

  Mrb admin bir şeyi çok merak ediyorum başvuran sayısı çok alım sayısı az bu yüzden dolayı on sağlık olsun fiziki parkur olsun yazılı sözlü sınav olsun torpil dönme olasılığı nedir acaba bilgilendirirsen sevinirim

 81. Cihan dedi ki:

  Sınav yeri açıklandı sağiık raporu gerekiyormuş kardeşim

  1. Admin dedi ki:

   Kardeşim Bekçilik Sınav Giriş Belgesi ve Sıkça Sorulan Sorular yazımızı oku orada hepsi detaylı olarak anlatılmıştır. Soru cevap şeklinde sonuna kadar oku

 82. Doğukan dedi ki:

  hoca m kolay gelsin şimdi durum şu benim sol kolumda saat taktığım yerde dövme mevcuttu ve ben bu dövmeyi sildirdim yaktırarak ve o yanık olan yerler hep yara kabuğu bağladı kabukların düşmesi toplam 1 ay sürüyo ve benim 24 nisanda arnavutköyde sınavım var bu benim elenmeme sebebiyet verirmi

 83. mehmet dedi ki:

  s.a hocam bekçilik için müracat ettim ve pmyo evraklar ile çağırılıdım ön sağlık kontrolünde safra keseme takılı olan sonda sorun olurmu? ameliyat olucam ertesi gün?

  1. Admin dedi ki:

   Ön sağlıkta inceleme ile belli olur

 84. Doğukan dedi ki:

  hocam kolay gelsin durum şu benim sol kolumda saat taktığım yerde dövme mevcuttu ve ben bu dövmeyi yaktırarak sildirdim o yanık olan yerler hep yara kabuğu bağladı kabuklar düşmeye başladı tenin iyice kendine gelmesi için krem tedavisine başladım bu benim elenmeme sebebiyet verirmi geçen seferde sorduğumda kabuklar duruyodu şimdi düşmeye başladı kabuklar

 85. serafettin tatar dedi ki:

  selamın aleyküm kardeşim şahsen başvuruya giderken hastaneden sağlık raporu alıyormuyuz yoksa sağlık formunu doldurmamız yeterlimi…

  1. Admin dedi ki:

   Formu doldurman yeterlidir

 86. erdem erdem dedi ki:

  merhaba hocam sınava giderken istenilen belgeler var ben hepsini hazırladım bi arkadasım kafamı karıstırdı hastahaneden saglık raporu alman gerekiyor dedi ama baktığımda istenilenler arasında saglık raporu görmedim bu ayın 21.de sınav var sağlık raporu almalımıyım kesin bir bilgi varmı ?

  1. Admin dedi ki:

   Hayır sağlık raporu almaya gerek yok

 87. Muhammet dedi ki:

  Hocam. Benim boy 165 ve kunduraci göğsü var sıkıntı olurmu

  1. Admin dedi ki:

   Boy 167 kardeşim sınır olarak sorun olabilir

 88. Mehmet dedi ki:

  Hocam 4 sene önce omurilik açıklıgı nedeni ile uzman cavus olamadim simdi bekcilikte elerler mi beni

  1. Admin dedi ki:

   Emniyet Teşkilatı Sağlık Yönetmeliğini incelemeni öneririm kardeşim

 89. okan dedi ki:

  hocam tahminen 2019 bekçilik heyet saglık raporu ne zaman olur tahmınen sadece benım ıcın onemlıde agustos 2019 gıbı benım tahmınım bu kadar aşamalara rahmen dusuncem ama sızce? tesekkur ederım

  1. Admin dedi ki:

   Kardeşim hiç belli olmuyor çünkü akademi tek bekçilik işlemi yapmıyor ondan dolayı bir şey demek zor

 90. yalçın dedi ki:

  şuanda hiçbir rahatsızlığım olmamasına rağmen usta birliğinde iken askerliğe elverişli değildir raporu verildi bu engel olabilirmi yoksa içişleri bakanlığı sağlık yönetmiliği farklı bi durum içeriyormu ?

  1. Admin dedi ki:

   Ön sağlık incelemesinde doktor karar veriyor Emniyet Teşkilatı Sağlık Yönetmeliğine göre

 91. Ahmet nas dedi ki:

  Bekçilik sınavını bekliyorum ancak iki gözde de hipermetrop var 4.5 4.5. Lazer ameliyatı olucam. Fakat tek gözde göz tembelliği var sıkımtı olurmu?

  1. Admin dedi ki:

   Onun derecesi var muayene ile belli olur kardeşim

 92. Kullanıcı1 dedi ki:

  Hocam bnde meme ucunda yağlanma var jinokomasti diyede geçiyo ama tam öyle değil bu engel değil diyorlar ama onnla ilgili bi sıkıntı yaşarmıyım

  1. Admin dedi ki:

   Aşırı derece de ise sorun olabilir inceleme ile belli olur

 93. Assas dedi ki:

  Hocam merhaba başvuru yapmayı düşünüyorum ama başımda bi rapor denen illet var tasa ilkokulda rehberlik merkezinde çıkardılar öğrenim bozukluğu gibi bi rapor her neyse liseye geçtim rapor önüme çıkmadı normal hekez gibi hakkımla geçtim bu halen sistemimde mevcut bekçilikte sağlık kurulunda tahmini çıkar gibi peki görürlerse bunu sorun yaparlarmı yoksa ben beyaan etsem ki artık böyle Bi sorunum yoktur diye zaten rapordaki sorun bi hastalık veya beyinsel bi problem değil sadece öğrenim zorluğu vardı tabi bu çok şükür zamanla gelişti şimdi sıkıntım yok lütfen bu konu hakkında net bi cevap verirmisin gerekirse bilen birilerine sor Allah rızası için

  1. Admin dedi ki:

   ön sağlık aşamasında doktor muayenesi ile belli olru

 94. Caner dedi ki:

  Merhaba , sol kolumda platin var ön sağlıktan geçtim , en sonki saglık taramasında sorun olurmu?

  1. Admin dedi ki:

   platin olup geçmen şaşırttı kardeşim normal engel oluyor genel sağlıkta inceleme ile eblli olur

   1. Drejan dedi ki:

    Bende uzun zaman önce boyun düzleşmesi yani boyun fıtığı vardı ama ciidi değil demişti doktor ve ilaç tedavisi gördüm uzun zamandır bir ağrı sızı olmadı bu engel oluyor mu sağlıkta

    1. Admin dedi ki:

     söylemezsen sorun olacağını sanmıyorum

     1. Drejan dedi ki:

      Emar çekimi olmuyor mu çekilirse ordan belli olabilir bu yüzden merak ettim detaylı kontrol olmayacaksa ayrı tabi

 95. özkan dedi ki:

  renk körlüğü engel mi

  1. Admin dedi ki:

   Engel kardeşim

 96. Erdem ogtvrc dedi ki:

  Böbrek yer değişikliği bir tanesinde engelmidir tam çalışıyor ve sağlık açısından tek skinti yok doğuştan yeri değişik

  1. Admin dedi ki:

   emniyet teşkilatı sağlık yönetmeliğini incelemek gerekiyor kardeşim

 97. ilknur dedi ki:

  admin merhaba benim kardeşim ankilozan spondilit yani iltahaplı romatizma rahatsızlığı ama başlangıç ilaç bile vermedi doktor yüzmeye git dedi ilaclık bir durumun yok dedi bekçilikte sağlık raporunda etkilermi acaba

  1. Admin dedi ki:

   Kardeşim ön sağlık muayenesi ve genel sağlık aşamasında doktor muayenesi ile belli olur

 98. özkanbey dedi ki:

  admin 1 sene önce psikayatri ilaç kullanan birisi sağlıktan geçermi önsağlıktan geçti bu arkadaş lakin genel sağlıkta sıkıntı olurmu

  1. Admin dedi ki:

   Kardeşim geçebiliyor ama en kesin olarak genel sağlık aşamasında muayenede belli oluyor

   1. özkanbey dedi ki:

    belli olunca sorun olurmu yani kalıyormu anlamadım hocam

   2. özkanbey dedi ki:

    muayene belli olunca ne gibi sorun olur hocam

   3. Gökhan dedi ki:

    Merhaba admin on sağlıktan geçtim parkur ve yazılidan da geçtim. Suan sıra genel saglik taramasina geldi. Benim sağ ve sol kasığımda yani kasık fıtığında iki tarafta yırtık tespit edildi. Sizce sağlık taramasina ameliyat olup gideyim olmadan mi gideyim heyetin karşısına ameliyat olsam heyet o zaman e ler mi ben yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim

    1. Admin dedi ki:

     Kardeşim mülakat sonrasi oluyor kazanan adaylar sağlık raporu alır sitedeki aramaya kasık yaz onunla ilgili makale gelir

 99. Zszs dedi ki:

  Admin menüsküs yırtıgı veya capraz bağ yırtıgı problem oluyo mu ameliyat olmadım mr cekildim ama parkuru gecebilecek kadar iyim problem yok yani gectim hatta Bi bilgi alabilir iyim ortapedi de problem olur mu acaba?

  1. Admin dedi ki:

   Ameliyat sorun oluyor benim bildigim amaliyat yoksa geçersen anlamazlarsa sorun olmaz sitedeki aramata çapraz bağ yaz

   1. M dedi ki:

    Anksiyete bozukluğu tanisi kondugu icin heyetten expiriz raporu istendi benden buyuk ihtimalle elenecegim bundan sonra yapmam gereken nedir (bekcilik icin ) bana yazilan ilaç rixper ve dulester rixperden sadece 4 adet ictim tabi bunun bi önemi olmadığınıda biliyorum yardimci olursanız sevinirim

    1. Admin dedi ki:

     tanı ve inceleme muıayene sonucu belli oluyor

 100. Salih dedi ki:

  Cevap verirseniz sevinirim.benim 1 bucuk sene once onlem amacli psikiyatri gecmisim var ilac yazdi ama hic kullanmadim sonrasinda sorunun psikolojik olmadigi anlasildi bu benim icin genel saglikta problem cikartir mi acaba

  1. Admin dedi ki:

   Kardeşim bunlar genel sağlık aşamasında doktor muayenesi ile belli oluyor sorun yoksa bence geçersin

 101. Bahar dedi ki:

  Admin meraba bişey sormak istiyorum benim eşim yeni saglık raporu aldı doktor kan bölümünde bi kaçtane yeri yanlış yazmış onu eşim düzeltirdi doktor düzelttiği yere imza atıp kaşelemiş benim sorum acaba imza atıp kaşelese bile il saglıktan geri dönermi dosya ama hepsi saglam aldı hakem hastanedende ç.m.b olur aldı geri dönermi çok mersk ediyom cvp verirseniz sevinirim☺bide son sorum eşim talesemi taşıyıcı sorun olurmu

  1. Admin dedi ki:

   Taşıyıcı sorun olmuyor ama şöyle bir durum var rapor üzerinde oynanmasına sıcak bakılmıyor ondan dolayı bazı hallerde kontrol için çağırılabiliyor sorun olacağını sanmıyorum

 102. Bahar dedi ki:

  Ama bizim raporun kan bölümünde yanlış yazmış doktor üzerini çizmiş ve çizdiğinin üzerine dogruyu yazıp kaşelemiş bide acaba neden sıcak baklımıyor malesef doktorların kafası karışıp yanlış yazabiliyor yani bu durumda olan yokmudur sonuçta doktorun hatası..

 103. Tolga dedi ki:

  Merhaba, admin kafamda yap bezesi var biraz büyük yağ bezesi sıkıntı olur mu ? Aldırsam iz sıkıntı olur diye düşünüyorum fakat aldırmasamda belki sıkıntı olur diye düşünüyorum ne yapmalıyım bezeyi sorun ederler mi ?

 104. Nurullah dedi ki:

  Sözlü mülakattan sonra yapılan genel sağlık kontrolünde uyuşturucu kullanıp kullanılmadığına bakılıyor mu ?

  1. Admin dedi ki:

   evet bakılıyor

 105. ismail dedi ki:

  mrb boy kilo oranı nasıl olmalı acaba kitle endeksi acısından şimdiden teşekkürler

 106. Gaffari dedi ki:

  Pelteklik engelli polislie ve bekcilige

  1. Admin dedi ki:

   komisyondaki konuşmana bağlı

 107. Nurullah dedi ki:

  Admin merhaba bende bel fıtığı mevcut MR ÇEKTİM 1 tane ufak görülüyor sağ ayağımda güç
  Kaybı oluyor tedavi gördüm e nabızda da çıkıyor sorun olur mu

  1. Admin dedi ki:

   kardeşim sağlık raporunda mr istenilmiyor fıtık dersen elenme durumun var bende bir şey deme

 108. Nurullah dedi ki:

  Sol kolumda 1 adet 4 santimlik faça vr sorun olurmu

  1. Admin dedi ki:

   Kardeşim ön sağlıktaki doktor muayenesi ve komisyon karırı ile belli olur

 109. Osman dedi ki:

  Genel sağlık raporu alırken boy kilo endeksine bakılıyor mu

  1. Admin dedi ki:

   evet bakılıyor

   1. ONUR SÖNMEZ dedi ki:

    Selamun aleyküm kardeşim bende 8mm çapında polip varmış safrakese de dahiliye doktoru sağlam yazmadı genel cerrahi ye sevk etti oda yönetmelikte 1 cm altı ve 1 cm dahil sağlam kabul ediliyor die okuyup sağlam yazdı. Bu not düşüldü diye heyete çıktım sağlam aldım bu evrak ankaraya gittiğinde olumsuz sonuç alabilirmi acaba cevaplarsan sevinirim sonuçta heyet yönetmeligi okuyup sağlam yazdı onayladı ve Bi sorum daha bilrubin düşükmü yüksekmi hatırlamıyorum doktor bana söyledi evragıma not düşmedi sekretere sorup onun yok demesine bakarak. O kan değeri tekrar incelenir Ankara düşük yada yüksek diye tekrar bakıp evrağı onaylamama ihtimali varmı dır

    1. Admin dedi ki:

     Sorun olmaz sağlamdır kardesim

 110. Hkan dedi ki:

  Selam…
  Varikosel varsa; asker, polis, bekçi olamıyoruz
  Öyle mi?

  1. Admin dedi ki:

   site içi aramaya varikosel yyaz

   1. Yusuf karaca dedi ki:

    Hayırlı günler sol ayak baş parmagımda tel var parmak hareket etmiyor bu benim koşmama yürümeme engel değil bekçi olabilir miyim.

    1. Admin dedi ki:

     ön sağlık aşamasında muayene sonucu belli olur

 111. DENİZ dedi ki:

  ARKADAŞLAR KARAÇİĞER SEGMENT 6-7 BİLEŞKESİNDE POSTEROLATERAL VE POSTERİOR SUBKAPSÜLER ALANLARDA 1 CM BOYUTTA HİPEREKOJEN LEZYONLAR İZLENMİŞTİR.(HEMANJİYOM?) YAZIYOR NEDİR ANLAYAN VARMI SORUN OLURMU.

  1. Gökhan dedi ki:

   Kardeş bende aynısı çıktı naptın sen bi cevap bulamadım bende

 112. Ali Cemal dedi ki:

  10 ay önce psikiyatriste gitmiştim okb olduğunu söylemişti doktor 2 tane ilaç verdi ama kullanmadım sadece 1 kere gittim. Şimdi bekçiliği kazandım psikiyatri bölümünde sıkıntı çıkar mı e nabızda psikiyatri muayene tanısı diye yazıyor. Bilgilendirirseniz sevinirim ayrıca izlemem gereken bir yol var mı?

  1. Admin dedi ki:

   son iki yıla bakılıyor

 113. ismail dedi ki:

  admin 20lik dişim iltihaplandı bekçilik saglık raporunda sorun teşkil eder mi

  1. Admin dedi ki:

   Sorun olacağını sanmıyorum

 114. Ahmet dedi ki:

  Rititm bozukluğum var bide göğsümde amalyiyat izi sorun olur mu

  1. Admin dedi ki:

   Ameliyata bağlı kardeşim arama kısmına hastalığı yaz

   1. Sinan Can dedi ki:

    Arka dislerim 4 tane eksik ama öndişlerim saglam sorun olurmu acaba..genel saglikta

    1. Admin dedi ki:

     ön dişler sağlam ise sorun olacağını sanmıyorum

 115. Muhammet dedi ki:

  Karaciğer yaglanmasi grade 1-2 de sağlam yazıyor bir kaç yerde. Bende de grade 1 sorun yaşar mıyım?

  1. Admin dedi ki:

   Hayır Grade 1 kabul ediliyor

   1. Muhammet dedi ki:

    Çok teşekkürler.

    1. ismail dedi ki:

     3 ay önce uzmanlık için heyetten geçtim aynı rapor bekçilik için de geçerli olur mu.

     1. Admin dedi ki:

      Hayır emniyet sğalık raporunu ayrı aldırıyor

     2. Cengiz dedi ki:

      24 saatlik idrarda kreatinin klirens testi 36 cikti normal degerden dusuk heyet rapora onay vermedi ankarada sikinti olurmu

     3. Admin dedi ki:

      Kardeşim değer olarak yönetmelikte açıklama yok

 116. Mehmet kılıç dedi ki:

  Hocam ben bu pazartesi heyete girecem fakat işitme testi yaptırdım saf kulak 26 db çıkıyor acaba elenme sebebimi

  1. Admin dedi ki:

   Arama kısmına KBB işitme derecesi yazınca dereceler geliyir

 117. Bekçi Adayı dedi ki:

  15.11.2017 tarihinde psikiyatrik muayene tanısı diye bir şey var e-nabızda bir hastalık teşhisi veya tanısı yok sadece muayene olmuşum paxera 10 mg diye normal reçeteli bir ilaç yazmış ama satın alıp kullanmamışım herhangi bir tedavi geçmişi veya ilaç kullanmışlığım yok 2017 den bu yana hastaneye dahi gitmemişim aradan 2.5 sene geçmiş neredeyse ve sadece 1 muayene geçmişte veya sonrasında hiçbir şey yok sadece bu çıkıyor sorun olur mu?

 118. ilker dedi ki:

  merhaba kbb boğazda sıkıntı çıktı ve olamaz raporu verdiler hakem süreci ve itiraz süreci nasıl ilerliyor. yoksa direkt kendileri hakem hastaneyemi yönlendiriyorlar yardımcı olabilirmisiniz

  1. Admin dedi ki:

   itiraz etmen lazım kardeşim

 119. Durdu dedi ki:

  Geçirilmiş uyum bozukluğu bel boşluğu düz taban bu tür hastalıklar bekçiliğe engel mi ?

  1. Admin dedi ki:

   arama kısmına yazmanı öneririm hastalığın adını

  2. Kartal2779 dedi ki:

   Admin Kardesim Merhaba
   Ben tum islemleri bitirdim sukur sicillerimiz geldi karakolda basladik goreve. Fakat virus sebebi ile malum egitime gidemedik. Haziran gibi gidecegiz bu virusten dolayi tekrardan saglik raporu alirmiyiz yada kan sekeri ve goz testine tabii tutulurmuyuz sence. Sicillerimiz geldi bu noktandan somra bir sorun cikarmi yada

   1. Admin dedi ki:

    sadece eğitim olacak sağlık raporu işlemi yok

 120. Aziz dedi ki:

  20 kişi asıl liste var 8 kişiyi hakem hastaneye sevk ettiler heyet raporunda sıkıntı varmış bende 2. Yedeğim bana sıra gelirmi acaba

  .

  1. Admin dedi ki:

   8 kişiden eleme olursa gelebilir

 121. Admin dedi ki:

  Heyette kulak testinden olur alamadım hakem hastanede alabilirmiyim

  1. Admin dedi ki:

   olumsuz ise eğitim şubedeki memur arkadaşlardan fikir al kardeşim

 122. Mehmet fatih dedi ki:

  Merhaba admin doktorlar her bolumde normal saglam.yazdi teshis kisminada normal saglam.yazdi bekci olur yazfi hocbir sekilde not dusulmedi ama aclik sekerim 106 cikti sikinti olurmi ankarada acaba

  1. Admin dedi ki:

   sağlam yazması yeterlidir

 123. cihangir dedi ki:

  Ortopediye gidliyor mu ?

  1. Admin dedi ki:

   Gidiliyor

 124. Osman dedi ki:

  Makat kontrolü var mı?

  1. Admin dedi ki:

   hayır

 125. Yener dedi ki:

  Vitiligo cilt rahatsızlığı olan biri bekçi olabilirmi

  1. Admin dedi ki:

   hastalığı arama kısmına yazman yeterlidir makale gelir

 126. Bekçi27 dedi ki:

  Sağlık Raporunu verdim. Sol kulak 23 sağ kulak 29 DB çıktı.
  Bizi muayeneden KBB doktoru kulak dallarında iltihaplanmadan bağlı olduğunu söylemesine rağmen olumsuz raporu verdi. 11 doktordan sağlam normal raporu almama rağmen kbb.dr. Ondan kaldım. Itiraz dilekçemi verdim. Kabul olur mu olmaz mı?

  1. Admin dedi ki:

   kardeşim dereceye sınıra yakınsa bir daha bakabilirler bekçilik sağlık itiraz yazın aramaya

 127. İsa dedi ki:

  Kulak ameliyatı oldum kulağım da az bi işitme kaybı var %30 gibi sorun olurmu

  1. Admin dedi ki:

   genel sağlıkta muayene sonucu belli olur

 128. Cengz dedi ki:

  Bekçilikte 2 hastaneden olumsuz aldim 3 hasteneye sevk yapılır mı yoks elenirmişim?

  1. Admin dedi ki:

   genellikle hakem hastanesine yollanır ama iki hastane olumsuz ise direk eleme olabilir

 129. Enes dedi ki:

  Bekçilik için ilk hastaneden kulak testinden geçemedim kulak zarım delik çıktı bir hafta içinde ameliyat oldum ikinci hastaneye gittiğimde bir ay sonra gorulmesi uygun yazdı ve rapor eğitim şubeye gönderildi. Yerime yedeklerden alırlar mı yoksa 1 ay üçüncü hastane için hakkım olurmu?

  1. Admin dedi ki:

   onu eğitim şubeye sormadan fayda var

   1. emin dedi ki:

    Butun bolumlerden saglam aldim yalniz Göz de sag -50 sol -50 yazdi ve bulguya sag miyop sol asticmat yazdi
    sonuca ise Madde 7a3 yazdi doktor, ama saglam yazmadi, heyet ogrenci bekci olur yazdi ,bulguyada sag miyop sol asticmat diye de not dusmusler, ankarada sorun olurmu admin.

    1. Admin dedi ki:

     heyet bekçi olur yazdı ise sorun olacağını sanmıyorum

 130. Enver dedi ki:

  Kolay gelsin hocam şimdi bazi kişiler diyor hepatit be engel bazilari 2000 altindaysa engel ddgil diyor bunla ilgili bilgi verirmisiniz ?

  1. Admin dedi ki:

   arama kısmına hepatit b yazman yeterlidir dereceler var

 131. Semih dedi ki:

  Sağlık heyetinden başarıyla geçtim 1 ayı geçti atama bekliyorum bundan sonra her hangi bir sıkıntı çıkma ihtimali var mı

  1. Admin dedi ki:

   hepsi sağlam ise sorun olacağını sanmıyorum

 132. Aziz dedi ki:

  Merhaba admin ; 7 kişi hakem hastaneye sevk oldu 3 u ilk hastanede kaldı 4 ude ankara kabul etmedi (kulak,piskiyatri,ortopedi) bende 1. Yedeğim bana sıra gelirmi sizce ? 20 alim var.

 133. Emirhan dedi ki:

  Vücutta dövme var ise sorun çıkartıyorlar mı sol omzumda dövme var benim

  1. Admin dedi ki:

   yazlık giyince görünmeyen yerde ise sorun olmuyor

 134. Uğur dedi ki:

  Kolda dirsek ile omuz hizası arasında yanık izi var bu engel olur mu.

  1. Admin dedi ki:

   ön sağlıkta muayene sonucu belli olur görüntüsdüne bakılıyor

 135. Melih dedi ki:

  Dövme sorun oluyormu acaba oluryorsa olcusu neladar

  1. Admin dedi ki:

   üniforma giyildiğinde görünmeyen yerdekiler sorun olmuyor diğerleir sorun oluyor

 136. Ramazan kadir dedi ki:

  Merhabalar bende jinekomasti var çok büyük derecede değil acaba sorun olur mu

  1. Admin dedi ki:

   Site içi aramaya jinekomasti yazman yeterlidir

 137. Kasım dedi ki:

  Kol ve bacak taki yara ve dikiş izlerinde sıkıntı oluyormu

  1. Admin dedi ki:

   koldaki izler aşırı derece belli ise sorun olabilir

 138. Ozan dedi ki:

  Admin merhaba cildiye bölümünde koltuk altı ter bezi enfeksiyonu sıkıntı çıkarırmı acaba elenme sebebi midir ?

  1. Admin dedi ki:

   hiç duymadım emniyet teşkilatı sağlık yönetmeliğini incelemenizi öneririm

 139. muhammet dedi ki:

  merhabalar ben raporlu hipertansyon ilacı kullanıyorum sıkıntı çıkartırmı bana.?

 140. Samet dedi ki:

  Merhaba geçmişte teşhisi konulan epilepsi hastalığı bekçiliğe engel mi? Şuanda iyiyim heyet raporu alabilirim.

  1. Admin dedi ki:

   muayene sonucu karar veriliyor

 141. İbrahim Demir dedi ki:

  Selam aleyküm benim sol gözümde kapak düşüklüğü var ve 10%6 uzağı görmüyor sağ göz sağlam
  Askerlik için çürük istemiştim uygun görmediler ve gözlük te tavsiye etmediler bekçilik için engel olur mu

  1. Admin dedi ki:

   Muayene sonucu belli olur

 142. farukhan dedi ki:

  Benim ayak tırnaklarımda mantar var bekçilik ön sağlıkta problem yaratır mı

  1. Admin dedi ki:

   Sorun olacağını sanmıyorum

 143. Kenan dedi ki:

  Daha önceki bir alımda evrak teslimi ve sağlık mülakatında askerlikten muaf olduğum için elenmiştim, bekçilikte tekrardan sağlık raporunu almak veya yenilemek söz konusu olabiliyor mu, muaf olduğum hastalığın geçtiğine veya hiç olmadığına dair sağlık raporu alınabilir mi?

  1. Admin dedi ki:

   askerlikten muaf olduğunuz şey emniyet teşkilatı sağlık yönetmeliğine göre engel ise olmuyor

error: Content is protected !!