Bekçilik Genel Sağlık Raporu İtiraz ve İşlemleri

Bekçilik Genel Sağlık Raporu İtiraz ve İşlemleri

Bekçi Adayı arkadaşlar  bu yazımda sizlere Bekçilik Genel Sağlık Raporu İtiraz ve İşlemleri onun hakkında bilgiler vereceğim.

Bekçilik Genel Sağlık Raporu İtiraz ve İşlemleri

Bekçi alımlarında Genel Sağlık Raporu işlemi sırasında muayene ve diğer işlemler Emniyet Teşkilatı Sağlık Yönetmeliğine göre yapılmaktadır. Bu yönetmelikte sizler için önemli kısımları paylaşıyorum.

Emniyet Teşkilatı Sağlık Yönetmeliğinde Bekçilerle İlgili Kısım İse:

Çarşı ve mahalle bekçisi adayları; Emniyet Hizmetleri Sınıfı personelin okullara girişlerinde olduğu gibi A dilimi sağlık şartlarına uygun olmak zorundadır ve bu adayların giriş raporlarında A dilimi sağlık şartlarına uygunluk aranır.

Bekçilik Genel Sağlık Raporu Alma Süreci İçin Tıklayın

Bekçilik Genel Sağlık Raporu İtiraz ve İşlemleri

Asil olarak kazanan arkadaşlar kazandıkları ilin İl Emniyet Müdürlüğü Eğitim Şube Müdürlüğüne gidip evrakları doldurarak yapılması gerekenler neler öğrenecektir. Yedek adaylar ise çağrılma durumu olması halinde İl Emniyet Müdürlüğü Eğitim Şube Müdürlüğüne gideceklerdir.

İl Emniyet Müdürlüğü Eğitim Şube Müdürlüğünde adayların Sağlık Raporu işlemleri için hastaneye gönderilir. Sağlık raporu almak için belirlenen hastaneye gönderilen aday birçok bölüme giderek muayene olur. Muayene sonucunda adaya verilen sağlık raporu formunun teşhis ve karar haneleri boş bırakılamaz. Bir hastalık tespit edilmesi halinde, teşhis hanesine, hastalıkla birlikte hangi dilimde olduğu da yazılır, hastalığı olmayanlar için teşhis hanesine “Sağlam” yazılır. Karar hanesine “Öğrenci Olur” ya da “Öğrenci Olamaz” kararı yazılır. Laboratuvar ve diğer test yöntemlerinin sonuçları, muayene bulgu ve sonuçları ile teşhis, dilim ve karar arasında çelişki olamaz.

Sağlık Raporu ilk olarak hastane heyetinden daha sonra da Emniyet Genel Müdürlüğü Sağlık Daire Başkanlığının onayına sunulur. Tüm bölümlerden “Sağlam” aday için sorun olacağını sanmıyorum. Bazı bölümlerde sağlam değilde not düşülmektedir. Onların işlemleri bazen olumsuz olmaktadır.

Size olumsuz olarak dönüş yapılırsa yani elendiniz şeklinde sizde 60 gün içerisinde, idare mahkemesinde yürütme durdurma istemli idari dava açması gerekmektedir. 60 günlük süre hak düşürücü süre olup geçirildiği takdirde dava açma hakkı son bulacaktır. Dava sonucunda aday Hakem Hastanesine sevk edilme gibi işlemler olmaktadır.

Ayrıca sağlık raporu işlemlerinizi yapan İl Emniyet Müdürlüğü Eğitim Şube Müdürlüğünde görevli memur arkadaşlar bu konuda size yardımcı olacaktır. Onlara olumsuz olması konusunda neler yapabilirim bana bir yol gösterebilir misiniz gibi ricada bulunursanız inanıyorum ki sizlere yapmanız gereken aşamaları sizlere anlatacaklardır.

Dava ve diğer mahkeme aşamaları için bir avukatla görüşmenizde fayda vardır. Özellikle bu alanlarda daha çok etkili olan avukatı bulmanızı öneririm.

YORUMLAR

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

 1. Börü dedi ki:

  Admin merhabalar . Bi sorum olacak , cevaplayabilirseniz çok sevinirim . Bekçilik sağlık raporumda tüm bölümler sağlam , hiç bi tanı yok . Fakat diş doktoru ön dişlerimden biri küçük kaldığı için Ankara çevirebilir demişti , ama sağlam yazdı . Ama dişlerim tam sadece biri küçük kalmış , Durum ne olur sizce ???

  1. Admin dedi ki:

   sağlam yazdı ise sorun olmaz

 2. osm cck dedi ki:

  admin kolay gelsin cevaplar isen sevirim istanbulda sağlık kuruluna girdim tüm bölümlere muayene oldum lakin karaciğer enzim değerim ALT 81 çıktı sağlık kurulu da TEŞHİS KISMINA: (TRANSAMİNAZ VE LAKTİK ASİT DEHİDROGENAZ (LDH) YÜZEY YÜKSEKLİĞİ YAZIP KARAR OLARAK (ÇARŞI VE MAHALLE BEKÇİSİ OLUR) dedi bu durumda dosya ankaraya gitti ankaradan nasıl bir dönüş olur cevaplayabilir veya yorumlayabilirsen sevinirim.

  1. Admin dedi ki:

   sağlam yazmış olması lazım sorun olmaz zaten grade 1 dereceye kadar kabul ediliyor

   1. osm cck dedi ki:

    teşekkür ederim cevap verdiğin için sadece kan değerimde bu alt 81 ultrasyon raporunda karaciğer yapısı normal ve sağlam gözlenmiştir diyor bu durumda da herhangibi bir sıkıntı olur mu ankaradan için olumlu ve ya olumsuz nasıl bir dönüş sağlanır.

 3. Bekçi Adayı dedi ki:

  bütün bölümlerden sağlam aldım göz doktoru sol göz 0.50 astigmat 10 ile tam sağ göz 0.50 astigmat 5 ile tam yazmış kaşe basmış onaylamış sonuç kısmına astigmat 7A3c yazmış A dilimi yani 3.madde’nin c bendine göre değerlendirmiş sordum sorun yok sağlam dedi bildiğim kadarıyla her iki göz toplamı 4 dereceye kadar kabul benim toplam 1 derece bu sıkıntı olmaz sanırım değil mi? yardımcı olursanız sevinirim

 4. emre b dedi ki:

  merhaba admin kardeş koaly gelsin benim kanda bir degerim eksik çıktı buna nazaran bi kan testi daha istedi onda da sadece demir düşük çıktı bu notları düşerek saglam yazdı sence ankaradan dönermi evrak

 5. Salvl dedi ki:

  Merhaba, bekçilik heyet raporu aşaması haftasında ağır egzersizle spor yapmıştım. Karaciğer sorunum olmamasına rağmen kan değerlerinde spor sonucu geçici yükseklik çıktı. 3 ayrı günde kan verdim ama normal seviyesine 1 haftada geleceği için yetişmedi ve elendim (bekçi olamaz kararı verildi). Ardından itiraz dilekçesinde bulundum. Spora ara verdim ve kan degerlerim normal. Fakat dilekçeden henüz haber gelmedi, çağırılma durumu olmadı. 60 gün süresi olduğu için idari mahkeme işlemlerine başlamalı mıyım?

  1. Admin dedi ki:

   Kardeşim 60 gün içerisinde isen bir avukata danış derim bu alanda davalara bakanlar olursa senin için daha iyi olur

 6. Mehmet selim dedi ki:

  Askerde muaf oldum şuan sağlık durumum iyi bekcilige basvuru yapabilirim mi..

  1. Admin dedi ki:

   muaf olduğun hastalık bekçilik için sorun olmuyorsa başvurabilirsin

 7. Serdar dedi ki:

  Adminim kolay gelsin ben endokrin haric her bolumden saglam aldim endokrin bozulmus glukoz toleransi bekci olur diye not dustu ama doktor yonetmeligi okumadigini soyledi heyettekilerde bilmiyordu yonetmeligi ve teshis kismina doktorun yazdigini yazip karara carsi ve mahalle bekcisi olur yazdi ankaraya gitti dosyam ben yonetmeligi okudum benim durumum prediyabet ve b diliminde yer aliyor ankaradan olumsuz donermi dosyam bilgin var mi konu hakkinda?

  1. Admin dedi ki:

   olumlu yazdı ise sorun olmaz yönetmeliğe göre ama sağlam yazması gerekiyor

   1. Serdar dedi ki:

    admin insallah dediğin gibi olur su duruma gelipde sacma sapan bir seyden elenmek koyar adama bekliyoruz bakalim 2 haftaya belli olucak insallah

   2. Mehmet fatih dedi ki:

    Degerin kac cikti ki kardes bpzulmus glikpz yazdi

  2. Mehmet fatih dedi ki:

   Kac cikti kardes degerin

  3. Mehmet fatih dedi ki:

   Degerin kac cikti ki kardes bozulmus glikoz yazdi

   1. Serdar dedi ki:

    113 çıktı sinir 105 miş

    1. Mehmet fatih dedi ki:

     Tekrar kan vermedinmi

     1. Serdar dedi ki:

      Yok bi şans daha vermedi.

     2. Alperen dedi ki:

      Kulak testinden 2. Hastanede de geçemedim 3. Hastaneye gönderilirmiyim .yoksa elenirmiyim

     3. Admin dedi ki:

      2 hastaneden olumsuz aldıysan 3 yok diye biliyorum bir olumlu bir olumsuz olursa 3 hastane olabiliyor

    2. Mehmet fatih dedi ki:

     Ankara tekrar kan ister buyuk ihtimal benim gorusum daha once boyle olanlardan hep istemis aclik glukozu diye not dusulenlerden

 8. Börü dedi ki:

  Merhaba admin . Eşkisehir 2019/1 adaylarının sağlık raporları işlemleri 28 Ocakta bitti , evraklar Ankara’ya gönderildi . Atamalar aşağı yukarı ne zaman yapılır acaba ? Bir de diğer iller hakkında bilginiz var mı ?

 9. Burak dedi ki:

  Admin kılay gelsin. Bekçilik sağlık raporunda ortapedi bölümüne doktor bu tanıyı yazdı S1 vertebrada posterior füzyon defekti. Bu tanı havacılıkta felan sıkıntı oluyormuş. Bekçilikte engel olur mu böle bir tanı ile karşılaştınmı raporunda sıkıntı yaşayan felan ?

  1. Admin dedi ki:

   Fonksiyonel kısıtlılık yapmayan, klinik belirti vermeyen, sadece radyolojik olarak saptanan tek seviyedeki spina bifida occulta, tek veya çift taraflı sakralizasyon, tek vertebrada lumbalizasyon sağlam kabul edilir.

 10. Zeki dedi ki:

  Admin kolay gelsin ben bütün bölümlerden sağlam aldım sadece nefroloji doktoru sağ böbrek sola nazaran azalmıştır yazdı. Kurul bekçi olur verdi. Ankarada sıkıntı çıkar mı

  1. Admin dedi ki:

   bekçi olur yazdı ise sroun olmaz

   1. Bekçi dedi ki:

    Admin Beycim kolay gelsin Ankara Adayıyım, Sağlık İşlemleri tamamlandı fakat ne bir sms, ne de bir bilgi paylaşımın da bulunulmadı, ne zaman eğitime gönderirler ?
    TEŞEKKÜRLER

    1. Admin dedi ki:

     eğitim için polis akademisi duyuru yayınlayacak

     1. Selim dedi ki:

      Kardesim ilk gittigimiz hastanese %80 isitme kaybi ile olumsuz rapor aldim ankaraya dilekce yazdik sevk edilen hastanede de ayni taniyi koyup olumsuz rapor verdiler raporlar ankaraya gitti. Tekrar itiraz etme hakkim varmi ve bunu hakem mahkemede olumlu alabilirmiyim. Tesekkurler

 11. Selim dedi ki:

  Kardesim ilk gittigimiz hastaneden %80 isitme kaybi ile olumsuz aldim ayni sekilde ankaradan gelen sevk ile ikinci hastaneden de ayni tani ile olumsuz rapor verildi hakem mahkemede bunun degisme ihtimali varmi tekrar itiraz edebilirmiyim.

  1. Batuhan dedi ki:

   Merhaba admin;Saglikta ilk hasteden olumsuz aldim . Sevk olduğum hastanede de olumsuz aldim itiraz etsem sonuç alabilirmiyim. Yoksa elenirmiyim?

   1. Admin dedi ki:

    normalde bir olumlu bir olumsuz olunca hakem hastanesi oluyor üçüncü ikiside olumsuz ise bir şey diyemiyorum eğitim şubedeki memurlara bir sor kardeşim

   2. Ahmet dedi ki:

    Kardeş sonuç ne çıktı bende senin gibi iki olumsuz aldım 3. Sevk vermediler

 12. Mesut dedi ki:

  Sa ben asil olarak kazandığım bekcilikten hem güvenlik soruşturması hem sağlık raporu olumsuz olarak elendim mahkemeye dava açtım avukatın bana dedigi güvenlik soruşturmasını kazandığın takdirde yeniden sağlık raporu aldıracaklar dedi doğrumudur acaba

  1. Admin dedi ki:

   evet sağlık raporu aldırılıyor

error: Content is protected !!