Anasayfa / Bekçi Alımları / Bekçilik Evrak Teslim – Ön Sağlık – Sınavda Elendim. Nasıl İtiraz Edebilirim?

Bekçilik Evrak Teslim – Ön Sağlık – Sınavda Elendim. Nasıl İtiraz Edebilirim?

Bekçi Adayları bu yazım da sizlere Bekçilik Evrak Teslim – Ön Sağlık – Sınavda Elendim. Nasıl İtiraz Edebilirim?   hakkında bilgiler vereceğim. Arkadaşlar yazının sonunda sizler için önemli olan birçok yazımızı ekledik onlara da bakmanızı öneririm.

Bekçilik Evrak Teslim – Ön Sağlık – Sınavda Elendim. Nasıl İtiraz Edebilirim?

Bekçilik başvuru işlemlerinden sonra ayın 15’inden itibaren adaylar Evrak Teslim ve Ön Sağlık Muayenelerine girmeye başladılar. Elenen adaylardan birçok soru gelmektedir. Size elimden geldikçe yardımcı olup bunun hakkında bilgiler vereceğim.

İlk olarak Evraklar hakkında bilgiler vereyim sizlere Polis Akademisi Sınav Giriş belgesinde evrak teslime gelirken getirmeniz gereken evrakları sizlere duyurdu. Bu evrakların eksik olması ve başvuru sırasında beyan ettiği bilgilerde yanlışlık olması halinde elenme olacaktır. Eksik evraktan da birçok aday elenmektedir.

Ön Sağlık Kontrolü

1. Müracaat kabul komisyonu tarafından başvuruları kabul edilen adaylar; aynı gün içerisinde ilgili Ön Sağlık Kontrolü Komisyonu tarafından ön sağlık kontrolünden geçirilecektir.

2. Ön sağlık kontrolü Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğine göre yapılacaktır. Kırmızı olarak belirttiğim yeri çoğu kişi anlamıyor sağlık yönetmeliğindeki tüm maddelere değerlendirme yapılacaktır. Sadece kılavuzdaki değil burada size kontrolün Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğine göre yapılacağını belirtmiştir.

3. Ön sağlık kontrolü komisyonu tarafından, adaylar hakkında Çarşı ve Mahalle Bekçisi Adayı “Olur veya Olamaz” şeklinde karar verilecektir. Çarşı ve Mahalle Bekçisi Adayı “Olamaz” kararı verilen adaylar sınav aşamalarına devam edemeyecektir.

4. Çarşı ve Mahalle Bekçisi Adayı “Olur” kararı verilen adaylar, yazılı sınava katılmaya hak kazanacaktır.

Sizlerden Gelen En Çok Şikayetler İse;

  • Boy – Kilo doğru ölçülmüyor.
  • Keyfi eleme yapılıyor.
  • Uzaktan görünmeyen izlerden eleme olduğu yönünde birçok şikayet gelmektedir.

Bekçilik Evrak Teslim – Ön Sağlık – Sınavda Elendim. Nasıl İtiraz Edebilirim?

Arkadaşlar alımlar ÇARŞI VE MAHALLE BEKÇİLİĞİNE GİRİŞ SINAVI YÖNETMELİĞİ ne göre yapılmaktadır. Burada bulunan maddeye göre ise;

Sınav komisyonu kararlarına itiraz edilemez.

Bu maddeden dolayı geçmiş yıllarda yapılan itirazlar gibi bir direk itiraz olmuyor. Sizin yapacağınız tüm bu işlemler yapılırken bir sorun varsa bunu direk söyleyip hakkınızı savunmalısınız. Eleme işlemi gerçekleştikten sonra dışarı çıkarsanız tekrar itiraz yolu yoktur. Boy – Kilo ölçümü sırasında mesela eğer yanlışlık varsa benim boyum bu kadar değil daha uzun çıkması gerekiyor diyerek tekrar ölçülmesini rica edin sakın emir vererek konuşmayın. Rica da bulunursanız komisyondakiler bu konuda elinden geleni yapacaktır. Bekçilik Başvurum Kabul Edildi Mi? Geçtiğimi Nasıl Anlarım?

2019 Bekçilik Başvuru Ücreti Yatırma Resimli Anlatım

2019 Çarşı ve Mahalle Bekçiliği 1. Dönem Başvuru Kılavuzu İçin Tıklayın 

İstanbul ve Ankara İlçeleri İçin 187 Bekçi Alım İlanı Geldi. Şartları İçin Tıklayın

Bekçilik Ön Sağlık Aşaması Nasıl Oluyor ve Nelere Bakılıyor?

2018 Bekçilik Evrak Teslim ve Ön Sağlıkta Yaşananlar – GÜNCELLENİYOR

2019 Bekçi Yaş Sınırı ve Hesaplama

2019 Bekçi Boy Kilo Hesaplama İçin Tıklayın 

Bekçilik Başvurusu Nereye ve Nasıl Yapılır?

Bayan Bekçi Alımı Ne Zaman Olacak?

Bekçi Nasıl Olunur? Bekçi Olma Şartları Neler?

 

Bekçilik Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

6 Yorumlar

  1. Bekçiliğe başvurdum ama ikametim 8 aylık askerlik için ikametimi değiştirmiştim askerlik ve eğitimden ötürü ikamet şartı uymayanlara ikamer Sıkıntı olmayacak diye duymuştum sıkıntı olurmu acaba

  2. Evraklarda sicil kaydı yazmamış almak gerekiyormu alırsak kendimiz ve evliysek eşimizin de sicil kaydını alalim mi

  3. Bekçilik alımı için diplomanın aslı gibidiri ols kabul olur mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir