Deniz Harp Okuluna Ara Sınıf Öğrenci Alınacak Başvurular Başladı.

Deniz Harp Okuluna Ara Sınıf Öğrenci Alınacak Başvurular Başladı.

MSÜ AdaylarıDeniz Harp Okuluna Ara Sınıf Öğrenci Alınacak Başvurular Başladı. Milli Savunma Üniversitesi Başvuru Kılavuzunu yayınlandı. Yazının sonunda kılavuzu Soru Cevap şeklinde açıklayacağız.

Deniz Harp Okuluna Ara Sınıf Öğrenci Alınacak

Başvurular Başladı.

Üniversitelerin kılavuzda belirtilen lisans programlarından, Deniz Harp Okulunun 3. sınıfına (hâlihazırda üçüncü ve dördüncü sınıfta okuyan öğrencilerden) 2018-2019 eğitim öğretim yılı 2. yarıyılından başlamak üzere öğrenim görmek için erkek öğrenci alınacaktır.

Adaylar başvuru esnasında, öğrenim gördükleri üniversitelerden alacakları Öğrenim Belgesini (Transkript) pdf formatında tarattıktan sonra başvuru ekranındaki eğitim bilgisi bölümünde bulunan  Transkript yükleme  butonunu kullanarak yükleyecektir. Adaylar, belgenin uygun ve okunaklı şekilde yüklendiğinin kontrolünü  Transkript görüntüle  butonuna basarak yapacaktır. Öğrenim Belgesini (Transkript) okunaklı ve eksiksiz yüklemeyen adayların başvurusu kabul edilmeyecektir.

Başvuru, seçim aşamaları ve seçim aşamaları sonrası işlemlere ait kurallar kılavuzda açıklanmıştır.

Kılavuzda yer alan kurallar, kılavuzun yayın tarihinden sonra yasama, yürütme ve yargı organları ile Milli Savunma Bakanlığı ve Milli Savunma Üniversitesi Rektörlüğü tarafından gerekli görüldüğü takdirde değiştirilebilir.

Kılavuzda yer alan bilgi ve duyurular hiçbir gerçek ve tüzel kişiye mali ve hukuki anlamda kazanılmış hak doğurmaz. Başvuru sahipleri bu durumu önceden kabul etmiş sayılır. Bu ve benzeri durumlarda izlenecek yol, Milli Savunma Bakanlığı ile koordineli olarak Milli Savunma Üniversitesi Rektörlüğü tarafından belirlenir ve kamuoyuna internet aracılığı ile duyurulur. Bu nedenle adayların Milli Savunma Bakanlığı internet sayfasını sık sık kontrol etmeleri yararlarına olacaktır.

Temin faaliyetleri süresince her türlü resmi duyuru ve bilgilendirme https://personeltemin.msb.gov.tr internet adresinden yapılacaktır. Adaylara yapılacak çağrılarda adayların beyan ettikleri cep telefonu numaralarına kısa mesajla bilgilendirme yapılacağından, adayların iletişim numaralarını güncellemeleri önem taşımaktadır.

ÜCRETSİZ MSÜ ALIMLARI VE MÜLAKAT SORULARI UYGULAMASI İÇİN TIKLAYIN 

Hava Harp Okuluna Ara Sınıf Öğrenci Alınacak Başvurular Başladı.

Başvuru Tarihi: 

18 Ekim-19 Kasım 2018 (Saat 16:00’a kadar)

Kimler Başvurabilir:

Yaş Şartı Nedir?

Başvuru tarihi itibarıyla gün ve aya bakılmaksızın en fazla 24 yaşında olmak. (1994 ve sonrası doğumlu olanlar başvurabilmektedir.)

Puan Türü Nedir?

Adayların okuduğu bölüme yerleştirildiği yıl aldıkları LYS MF-4 Başarı Puanı

MF-4 Başarı Puanı olmayan adayların başvuruları kabul edilmemektedir.

Başvuru Akademik Değerlendirmesi;

MSÜ Komisyonu tarafından incelenerek 3’üncü sınıfta öğrenim görmesi uygun olan adaylar tespit edilecektir. 3’üncü sınıf için en az 110 AKTS(Avrupa Kredi Transfer Sistemi)

Dikey geçiş sınavı ile geçen öğrencilerin başvuruları kabul edilmeyecektir.

Değerlendirme Adayların başvuru esnasında sisteme yükledikleri “Öğrenim Belgesi (Transkript)” kontrol edilerek yapılacağından sisteme yüklenen belgelerin okunaklı ve eksiksiz olmaları önemlidir.

Çağrı İlan Tarihi

04 Aralık 2018 (https://personeltemin.msb.gov.tr) ve SMS

2’inci Seçim Aşama Tarihi ve Yeri;

MEBS Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı (Mamak/ANKARA)

10-21 Aralık 2018

Değerlendirme Puan;

%MF-4 Başarı Puanı + %MÜLAKAT PUANI, %FYT PUANI

Asil Yedek Adayların Açıklanma Tarihi

3 Ocak 2018 (https://personeltemin.msb.gov.tr) ve SMS

Başvuru kılavuzuna ulaşmak için tıklayınız.

Başvuru kılavuzu özet bilgi notuna ulaşmak için tıklayınız.

Başvuru yapmak için tıklayınız.

Kaynak:https://personeltemin.msb.gov.tr

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.