E Devlet Gemiadamı Sağlık Raporu Sorgulama Nasıl Yapılır? Dijital Türkiye

E Devlet Gemiadamı Sağlık Raporu Sorgulama Nasıl Yapılır? Dijital Türkiye
A+
A-

E – Devlet kategorimizde sizlere E Devlet Gemiadamı Sağlık Raporu Sorgulama Nasıl Yapılır? Dijital Türkiye işleminin nasıl yapılacağı hakkında bilgiler vereceğim.

E Devlet Gemiadamı Sağlık Raporu Sorgulama Nasıl Yapılır? Dijital Türkiye

Birçok hizmetin internet üzerinden yapıldığı E Devlet uygulaması son zamanlarda dikkatleri üzerine çekiyor ve birçok insan artık işlemlerini E Devlet üzerinden yapıyor. Gün geçmeksizin kendini güncelleyerek her gün yeni hizmetler sunmaya devam ediyor. Tabi bu hizmetlerden yararlanabilmek için öncelikle E Devlet uygulamasına giriş yapmanız gerekmektedir.

Gemilerde çalışmak isteyen veya şu an çalışan denizciler için gerekli raporun adı Gemi adamı Olur Sağlık Raporudur. Bu rapor olmadan denizcilik (Gemilerde Çalışmak) yapılamamaktadır. Bu rapor ise 2 yılda bir yenilenmelidir. Şimdi bu belgeyi E Devlet üzerinden nasıl sorgulayabilirsiniz. Ve bunun için gerekli olan evraklar hakkında birtakım bilgiler vereceğiz. Şimdi konuyu daha fazla uzatmadan bu sorgulamayı nasıl yapacağımıza geçelim.

İlk önce bu işlemi yapabilmeniz için E Devlet Sistemine kayıtlı olmanız gerekmektedir. Aksi takdirde    E Devlet Gemiadamı Sağlık Raporu Sorgulama işlemini gerçekleştiremezsiniz. Eğer henüz E Devlet şifreniz yok ise en yakın PTT merkezlerine giderek şifrenizi alabilirsiniz. Bu işlemi ilk defa gerçekleştiriyorsanız sizden 2 TL masraf ücreti alınacaktır. Aksi takdirde bu işlemi ikinci defa yapıyorsanız sizden 4 TL işlem ücreti alınacaktır. Şimdi bu işlemi sizler için adım adım anlatacağım.

  • E Devletin resmî sitesi olan https://www.turkiye.gov.tr/ adresine ilk olarak giriş yapmanız gerekmektedir.
  • Siteye giriş yaptıktan sonra Giriş Yap butonuna basarak devam etmeniz gerekmektedir.
  • Giriş yapmak için e-Devlet Şifresi, Mobil İmza, e-İmza, T.C. Kimlik Kartı veya İnternet Bankacılığı seçeneklerinden birini seçerek işleme devam etmeniz gerekmektedir.
  • İstenilen bilgileri doğru girerek Sisteme Giriş Yap butonuna tıklayarak işleminize devam etmeniz gerekmektedir.
  • Sisteme başarılı bir şekilde giriş yaptıktan sonra aramaya “Gemiadamı Sağlık Raporu Sorgulama” yazarak devam etmeniz gerekmektedir.
  • Ardından ise işlem otomatik olarak sorgulama yapacak ve ekrana yansıtacaktır.
  • Yazdırmak isterseniz sayfanın üst tarafında yer alan “Yazdır” butonuna tıklayarak çıktı alabilirsiniz. İndirmek isterseniz “Dosyayı İndir” butonuna tıklayarak indirebilirsiniz.

İsterseniz tarayıcınızın adres satırına “https://www.turkiye.gov.tr/saglik-gemiadami-saglik-raporu-sorgulama” vermiş olduğum linki yapıştırarak veya linke tıklayarak ta ulaşabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.