E-Devlet Maaş e-Bordro Sorgulama İşlemleri Nasıl Yapılır? Dijital Türkiye

E-Devlet Maaş e-Bordro Sorgulama İşlemleri Nasıl Yapılır? Dijital Türkiye
A+
A-

E – Devlet kategorimizde sizlere E-Devlet Maaş e-Bordro Sorgulama İşlemleri Nasıl Yapılır? Dijital Türkiye işleminin nasıl yapılacağı hakkında bilgiler vereceğim.

E-Devlet Maaş e-Bordro Sorgulama İşlemleri Nasıl Yapılır? Dijital Türkiye

Birçok hizmetin internet üzerinden yapıldığı E Devlet uygulaması son zamanlarda dikkatleri üzerine çekiyor ve birçok insan artık işlemlerini E Devlet üzerinden yapıyor. Gün geçmeksizin kendini güncelleyerek her gün yeni hizmetler sunmaya devam ediyor. Tabi bu hizmetlerden yararlanabilmek için öncelikle E Devlet uygulamasına giriş yapmanız gerekmektedir. E Devletin bu hizmetini kullanarak internetten güvenli bir şekilde kolayca bilgilerinize ulaşabilirsiniz. İnternette en çok aranan kelimeler arasın yer alan E Devlet uygulaması ile Maaş e-Bordro Sorgulama işleminin nasıl yapılacağını birçok insan araştırıyor. Bu makalemizde sizlere E Devlet uygulaması üzerinden Maaş e-Bordro Sorgulama işleminin nasıl yapılacağını sizler için adım anlatacağız. Şimdi konuyu fazla uzatmadan bu işlemin nasıl yapılacağını sizler için aşağıda sıralayacağız.

e-Bordro sisteminden 657 sayılı kanuna tabi memurlar ile kadro karşılığı sözleşmeli olarak çalışan personeller yararlanabilir. 4C veya farklı şekilde sözleşmeli olarak çalışan memurlar bu sistemden yararlanamaz.

İlk önce bu işlemi yapabilmeniz için E Devlet Sistemine kayıtlı olmanız gerekmektedir. Aksi taktirde Maaş e-Bordro Sorgulama işlemini gerçekleştiremezsiniz. Eğer henüz E Devlet şifreniz yok ise en yakın PTT merkezlerine giderek şifrenizi alabilirsiniz. Bu işlemi ilk defa gerçekleştiriyorsanız sizden 2 TL masraf ücreti alınacaktır. Aksi taktirde bu işlemi ikinci defa yapıyorsanız sizden 4 TL işlem ücreti alınacaktır. Şimdi bu işlemi sizler için adım adım anlatacağım.

  • E Devletin resmî sitesi olan https://www.turkiye.gov.tr/ adresine ilk olarak giriş yapmanız gerekmektedir.
  • Siteye giriş yaptıktan sonra Giriş Yap butonuna basarak devam etmeniz gerekmektedir.
  • Giriş yapmak için e-Devlet Şifresi, Mobil İmza, e-İmza, T.C. Kimlik Kartı veya İnternet Bankacılığı seçeneklerinden birini seçerek işleme devam etmeniz gerekmektedir.
  • İstenilen bilgileri doğru girerek Sisteme Giriş Yap butonuna tıklayarak işleminize devam etmeniz gerekmektedir.
  • Sisteme başarılı bir şekilde giriş yaptıktan sonra aramaya “Hazine ve Maliye Bakanlığı e-Bordro Hizmeti” yazarak devam etmeniz gerekiyor.
  • Açılmış olan pencerede listelemek istediğiniz bordro döneminin yılını ve listelemek istediğiniz bordro döneminin ayını seçerek “Sorgulama” butonuna tıklayarak devam etmeniz gerekmektedir.
  • Açılmış olan pencereden Bordronun Listesini ve Bordronun Detayını görüntüleyebilirsiniz.
  • Dilerseniz yazdırmak için Yazdır butonuna tıklayarak çıktı alabilirsiniz.

İsterseniz tarayıcınızın adres satırına https://www.turkiye.gov.tr/e-bordro-sorgulama vermiş olduğum linki yapıştırarak veya linke tıklayarak ta ulaşabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

error: Content is protected !!