E-Devlet – UYAP Trafik Cezası İtiraz Etme Nasıl Oluyor?

E-Devlet – UYAP Trafik Cezası İtiraz Etme Nasıl Oluyor?
A+
A-

E – Devlet kategorimizde sizlere E-Devlet – UYAP Trafik Cezası İtiraz Etme Nasıl Oluyor? işleminin nasıl yapılacağı hakkında bilgiler vereceğim.

E-Devlet – UYAP Trafik Cezası İtiraz Etme Nasıl Oluyor?

Birçok hizmetin internet üzerinden yapıldığı UYAP Vatandaş uygulaması son zamanlarda dikkatleri üzerine çekiyor ve birçok insan artık işlemlerini UYAP Vatandaş üzerinden yapıyor. Gün geçmeksizin kendini güncelleyerek her gün yeni hizmetler sunmaya devam ediyor. Tabi bu hizmetlerden yararlanabilmek için öncelikle E Devlet uygulaması aracılığı ile giriş yapmanız gerekmektedir.

UYAP Vatandaş Uygulamasının yapmış olduğu güncellemeden sonra artık kesilen trafik cezalarına itiraz etmek artık çok kolay. Hızlı ve güvenli bir şekilde UYAP Vatandaş uygulaması üzerinden artık trafik cezalarınıza itiraz edebilirsiniz. Bu hizmeti birçok vatandaş merak ediyor ve bu işlemleri internet üzerinden kolayca nasıl yapılacağını araştırıyor ve bunun hakkında birçok makaleleri araştırıyor. Bu makalemizde sizlere UYAP Vatandaş uygulaması üzerinden kesilen trafik cezalarına nasıl itiraz edebileceğimiz hakkında bilgiler vereceğiz. Artık konuyu fazla uzatmadan bu işlemleri nasıl yapacağımıza geçelim. İşlemlere geçmeden adınıza kesilmiş olan trafik cezalarına tebliğ tarihinden itibaren 15 gün içerisinde internet üzerinden Sulh Ceza Hakimliğine başvurarak itiraz etmeniz artık mümkündür.

Şimdi sizler için yapılacak işlemleri adım adım anlatacağız.

  • İlk önce UYAP Vatandaş uygulamasının resmî sitesi olan https://vatandas.uyap.gov.tr/” adresine giriş yapmanız gerekmektedir.
  • Siteye giriş yaptıktan sonra “Giriş Seçenekleri” butonuna basarak ilerlemeniz gerekmektedir.
  • Giriş seçeneklerinden “E-Şifre Girişi”, “E-İmza Girişleri”, veya “M-İmza Girişleri” seçeneklerinden birini kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.
  • Giriş seçenekleri sizi E-Devletin resmî sitesi olan “https://giris.turkiye.gov.tr/” adresine yönlendirecektir.
  • Giriş seçeneklerinden birini seçerek işlemlere devam etmeniz gerekmektedir. Eğer E-Devlet şifreniz yok ise size en yakın PTT merkezlerine giderek E-Devlet şifrenizi alabilirsiniz. Bu işlemi ilk defa gerçekleştiriyorsanız sizden 2 TL masraf ücreti alınacaktır.
  • Başarılı bir şekilde giriş yaptıktan sonra açılan menüden “İdari/Trafik Para Cezası İtiraz İşlemleri” seçeneğini seçerek devam etmeniz gerekmektedir.
  • Açılan pencereden 4 adımda bu işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Bu işlemler “Dava Bilgileri”, “Taraf Bilgileri”, “Evrak Gönder” ve “Tevzi Bilgileri” adımlarını doğru bir şekilde tamamladıktan sonra itiraz işleminiz başarılı bir şekilde gerçekleşecektir.
  • İstenilen bilgileri doğru girerek bu işlemin hızlandırılmasına yardım olabilirsiniz.

İsterseniz tarayıcınızın adres satırına “https://vatandas.uyap.gov.tr/” vermiş olduğum linki yapıştırarak veya linke tıklayarak ta ulaşabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

error: Content is protected !!