Jandarma Genel Komutanlığı Personel Sayısı Açıklandı. - Mart 2019

Anasayfa / ASKERİ ALIMLAR / Jandarma Genel Komutanlığı Personel Sayısı Açıklandı.

Jandarma Genel Komutanlığı Personel Sayısı Açıklandı.

Jandarma Adayları, bu yazımda sizlere Jandarma Genel Komutanlığı Personel Sayısı Açıklandı hakkında bilgiler vereceğim.

Jandarma Genel Komutanlığı Personel Sayısı Açıklandı.

Jandarma Genel Komutanlığı 2018 yılı faaliyet raporu yayımlandı. Komutanlığın resmi internet sitesinde yayımlanan faaliyet raporunda kurumun mevcut fiziksel kaynakları, insan kaynakları bilgileri, 2018 yılı faaliyet bilgileri ve sayısal verileri gibi bilgilere yer verildi. Bu kapsamda Jandarma, subay, astsubay, uzman erbaş, memur gibi personel sayıları belli olmuş oldu.

Faaliyet raporunda yer alan bilgilere göre Jandarma personel sayısı toplamda 189 bin 915 olarak açıklandı. Ayrıca unvanlara göre personel dağılımı da belirtildi.

  • Jandarma Subay Sayısı: 4.706
  • Jandarma Yedek Subay Sayısı: 1.465
  • Jandarma Astsubay Sayısı: 29.261
  • Jandarma Uzman Jandarma Sayısı: 17.711
  • Jandarma Uzman Erbaş Sayısı: 69.779
  • Jandarma Er-Erbaş Sayısı: 63.372

Bunlardan hariç işçi ve devlet memurları da bulunmaktadır.

Jandarma Genel Komutanlığı 189.915 personeliyle hizmet veriyor. Hizmetleri Türkiye Cumhuriyeti nüfusunun yüzde 20’ini kapsıyor. Yüz ölçüm olarak ise ülkenin yüzde 93’ ü komutanlığın sorumluluk alanına giriyor.

OKUMALISIN  Hava Harp Okulu Bölümleri ve Mezuniyet Sonrası Olanaklar Neler?

 


HEY ADAY ; Tüm alım ilanları Cep Telefonuna ÜCRETSİZ gelsin diyorsan. Aşağıdaki Uygulamamızı Telefonuna Kur Tüm Alım İlanları ve Polis, Asker, Bekçi, MSÜ, Subay, Astsubay Alımları Cep Telefonuna Yollayalım.

ASKERLİK sözlü mülakat  sürecinin en önemli ayağının ilk 60 saniye olduğunu unutmayın. Bu süreçte kurulda oluşturacağınız olumlu ve bilgi dolu intiba, mesleğe atacağınız adımın en önemli noktası olabilir. Bu sürece hazırlanmak için ASKER adaylarına, içerisinde binlerce gerçek ASKERİ mülakat soru ve cevabı olan ASKERİ mülakatları uygulamamızı tavsiye ederiz. Binlerce ASKER adayına sınavı kazandırdığımız için hem mutlu hem de iddialıyız.

İndirmek İçin LOGOYA TIKLAYIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir