Milli Savunma Bakanlığı Askeri Öğrenciler İçin Coronovirüs Tedbirlerini Açıkladı.

Milli Savunma Bakanlığı Askeri Öğrenciler İçin Coronovirüs Tedbirlerini Açıkladı.

Asker  Adayları bu yazımızda sizlere Milli Savunma Bakanlığı Askeri Öğrenciler İçin Coronovirüs Tedbirlerini Açıkladı. hakkında bilgiler vereceğiz.

Milli Savunma Bakanlığı Askeri Öğrenciler İçin Coronovirüs Tedbirlerini Açıkladı.

Dünya Sağlık Örgütü tarafından Pandemi olarak ilan edilen coronovirüs salgınına yönelik Millî Savunma Bakanlığı olarak devletimiz diğer kurumlarıyla koordineli gerekli önlemler alınmıştır, alınmaya da devam edilmektedir. Bu kapsamda, konuyla ilgili tüm personelin özellikle de harekât bölgelerinde görev yapan birliklerimizin söz konusu salgından etkilenmemeleri için her türlü tedbir alınmaktadır.

Virüsün İran’da yaygın olarak görülmesi ile birlikte, 22 Şubat tarihinden itibaren sınırımızda görev alan Hudut birliklerinin, yasadışı geçişlerde yakalanan şahıslarla temasta uygulanacak hareket tarzları belirlenmiş ve hudut birliklerimizin yeterli sayıda koruyucu elbise, eldiven ve maske ile teçhiz edilmesini sağlanmıştır.

Tüm personelin seyahat maksatlı yurtdışı izinleri geçici bir süre için ertelenmiştir. Aileleri tarafından bizlere emanet edilmiş askeri öğrenci ve yükümlü Erbaş/Erlerimizin hafta sonu izinleri, bir süre için durdurulmuş, bu süreçte evlatlarımızın moral ve motivasyonunu arttırıcı ilave tedbirler alınmıştır.

Milletimizin teveccüh gösterdiği and içme ve mezuniyet törenlerimize önümüzdeki dönemde bir süre için misafir kabul edilmeyecektir. Bu hususta evlatlarımızdan ve kıymetli ailelerinden anlayış göstermelerini rica ediyoruz. Misafir Askeri Öğrencilerin ülkelerinden dönüşlerinde sağlık kontrollerinden geçirilmeleri için gerekli tedbirler alınmıştır.

Millî Savunma Bakanlığı, Genelkurmay Başkanlığı, Kuvvet Komutanlıkları Karargâhları ile Harp Okulları ve Meslek Yüksekokulları nizamiyeleri, giriş yapanların vücut ısılarını ölçen termal kameralarla teçhiz edilmiş, nizamiyelerde görev yapan ilgili personele de eğitim verilmiştir. Milli Savunma Bakanlığı tüm teşkilatı ile bu salgın riskine karşı teyakkuz halindedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.