Kara – Deniz – Hava Dış Kaynaktan Muvazzaf Subay Sonuçları Açıklandı.

Kara – Deniz – Hava Dış Kaynaktan Muvazzaf Subay Sonuçları Açıklandı.

Muvazzaf Subay Adayları bu yazımızda sizlere Kara – Deniz – Hava Dış Kaynaktan Muvazzaf Subay Sonuçları Açıklandı.  hakkında bilgiler vereceğiz.

Kara – Deniz – Hava Dış Kaynaktan Muvazzaf Subay Sonuçları Açıklandı.

Türk Silahlı Kuvvetlerine Dış Kaynaktan Subay Alımı seçim aşamaları tamamlanmıştır. Seçim aşamaları sonrasında yapılan değerlendirme sonucunda başarılı olan tüm adaylar başarı sıralamasına tabi tutularak sıralanmıştır.
Başarı sıralaması her bir adayın kayıt hakkı kazandığı anlamına gelmemekte olup, kontenjana girerek kayıt hakkı kazanan adaylara, “… Sınıfında Başarı Sıranız-6 Kayıt Hakkı Kazandınız” şeklinde ifade yazılmış ve ilk grup olarak kayıt hakkı verilmiştir. KAYIT HAKKI KAZANAN adayların kayıtları, 16-18 Mart 2020 tarihlerinde 08:30-16:30 saatleri arasında, 6’ncı maddede belirtilen kayıt merkezlerinde yapılacaktır.
Bir aday birden fazla Kuvvet K.lığının başarı sıralama listesinde bulunabilecektir. Birden fazla Kuvvet K.lığında KAYIT HAKKI KAZANAN adaylar, tercih ettiği Kuvvet K.lığının kayıt merkezine giderek kaydını yaptıracak, kaydını yaptıran adayların diğer Kuvvet K.lıklarındaki adaylıkları sonlandırılacaktır. Herhangi bir Kuvvet Komutanlığına kaydını yaptıran aday daha sonra diğer Kuvvet Komutanlığına geçiş yapamayacaktır.
Kayıt hakkı kazanan adaylardan 18 Mart 2020 (dahil) tarihi 16.30’a kadar kayıt işlemi yaptırmayan adayların adaylıkları sonlandırılacak, HER NE SEBEPLE OLURSA OLSUN İLAVE KAYIT SÜRESİ VERİLMEYECEK, adayın, kayıt hakkı kazanamadığı diğer kuvvet komutanlığındaki başarı sıralamaları devam edecektir.
Türk Silahlı Kuvvetleri subay alımı ikinci kayıt döneminde kayıt hakkı kazanamayan adaylar için üçüncü çağrı yapılmayacaktır. 19 Mart – 10 Nisan 2020 tarihleri arasında eksik kalan kontenjanlar için ayrıca bir ilan yapılmayacak, Kuvvet K.lıkları kayıt merkezlerince kontenjanlar doldurulana kadar sırası gelen aday telefon ile aranarak kayıt için davet edilecektir. Bu nedenle adaylarımızın, sistemde kayıtlı bulunan telefonlarını kayıt faaliyetleri boyunca açık bulundurmaları önem arz etmektedir. Aranıldığında bu telefonlarda bulunmamanız hak kaybına uğramanıza neden olabilecektir.
Size yapılan telefon tebligatından sonra 48 saat içerisinde kayıt işleminizi yaptırmamanız halinde kayıt hakkınız iptal edilecektir. Tarafınıza kayıt için çağrı yapılması durumunda yapmanız gereken hususlar hakkında 6’ncı maddede bilgi verilmiştir. 10 Nisan 2020 tarihinde kayıt faaliyetleri tamamlanacak olup daha sonra ilave çağrı ve kayıt işlemi yapılmayacaktır.
Sınıf bazında kontenjan miktarları ve en son kayıt hakkı kazanan adayların başarı sırası hazırlanmış olup detaylı bilgileri aşağıdaki linkte verilmiştir. En son kayıt hakkı kazanan adayların başarı sırası, kayıt yaptıran aday sayısı ve boş kalan kontenjan bilgilerinin güncellemesi yapılarak adaylar bilgilendirilecektir.
* K.K.K.lığında en son kayıt hakkı kazanan adayların başarı sırasını öğrenmek için tıklayınız.
* Dz.K.K.lığında en son kayıt hakkı kazanan adayların başarı sırasını öğrenmek için tıklayınız.
* Hv.K.K.lığında en son kayıt hakkı kazanan adayların başarı sırasını öğrenmek için tıklayınız.
Herhangi bir Kuvvet K.lığına kayıt yaptıran adayın diğer Kuvvet K.lıklarındaki adaylığı ve kayıt hakkı sonlandırılacaktır.
Tüm adayların arşiv araştırmaları ve güvenlik soruşturmaları devam etmektedir.

Asker Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

YORUMLAR

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

  1. Emine Nur dedi ki:

    Merhabalar,
    Merak ettiğim birkaç husus var. Öncelikle Jandarma GK ile Kara Kuvvetleri Kom. arasında nasıl bir fark var?
    İkinci olarak hiçbir yerde yeterli bilgi bulamadığım bir konu daha, Kadın subaylar piyade sınıfında yer alabilir mi? Alamıyorsalar bu son zamanlarda mezun olan kadın komandolar nasıl görevlendiriliyor? Yani, kadın subaylar ne gibi alanlarda çalışabilir? Sadece masabaşı ve teknik destek ekiplerinde mi görev alır, yoksa piyade sınıfında olup sahaya inebilir mi?

  2. Emine Nur dedi ki:

    Kadın subaylar/assubaylar piyade sınıfında yer alabilir mi, komando olarak sahada görev alabilir mi?

error: Content is protected !!