Jandarma Güven Masası Personel Alım Şartları Ne Olacak ?

Jandarma Güven Masası Personel Alım Şartları Ne Olacak ?

Jandarma adayları bu yazımda 2021 – Jandarma Güven Masası Personel Alım Şartları  hakkında bilgiler vereceğim.

2021 – Jandarma Güven Masası Personel Alım Şartları

23 Eylül 2019 Pazartesi günü Polis Akademisi ve Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisinin ortaklığıyla düzenlenen Güvenlik Yönetiminin Dönüşümünde İhtiyaç Duyulan İnsan Kaynaklarının Değerlendirilmesi Çalıştayı’nın açılışında konuşma yapan İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman SOYLU, Emniyet Teşkilatında hayata geçirilen daha sonra da yavaş yavaş Jandarma Teşkilatında da hayata geçirilmeye başlanan Güven Masası için açıklamalarda bulundu.

İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman SOYLU, Emniyet Teşkilatı için Polis Merkezi Amirliklerine 3 bin kadın polis alımının tamamlandığı adayların eğitime katılacağını söyledi. Eğitimi başarı ile tamamlayan adaylar Türkiye genelinde bulun Polis Merkezi Amirliklerinde görev yapmaya başlayacaklar.

Jandarma Teşkilatında ise ilk olarak Amasya İl Jandarma Komutanlığımız Merkez Karakol Komutanlığı bünyesinde ‘Güven Masası’ uygulaması başlatıldı. Uygulama ile komutanlığa müracaatta bulunan vatandaşlarımızın güler yüzle ve güven verici bir şekilde karşılanması, doğru iletişim kurulması, taleplerinin etkin ve hızlı bir şekilde alınması ile işlemlerinin tamamlanması hedefleniyor. İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman SOYLU, Emniyet Teşkilatı için alımı yapılan kadın polis memurları gibi Jandarma Teşkilatında da görevlendirmek üzere Güven Masası personeli alınacağını söyledi.

GÜVEN MASASINA 3 BİN İSTİHDAM

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından, 81 şehirde il ve ilçe karakollarına güven masası kurarak buralara 3 bin polis alımı yaptı.

JANDARMA GÜVEN MASASI BÜNYESİNE ALIM YAPILACAK MI ?

Jandarma güven masası bünyesine kadın ve erkek olmak üzere personel alımı yapılması uzun süredir bekleniyor. Fakat edinilen bilgiye göre 150 Jandarma karakolunda güven masasının olduğu ve personellerin vatandaşa hizmet ettiği öğrenildi.

JANDARMA ASTSUBAY ALIMI

Jandarma bünyesine astsubay alımı var. Kadın ve erkek olmak üzere adaylardan kazanan ve eğitimi tamamlayanlardan,güven masasında çalıştırılacaklardır.

YORUMLAR

  1. Şahin dedi ki:

    Admin erkek olmayacakmı. askerlik şartı olacakmı