Jandarma Uzman Erbaş Alımında Değişiklik Yapıldı. Asayiş Branşlı Alım Olmayacak

Jandarma Uzman Erbaş Alımında Değişiklik Yapıldı. Asayiş Branşlı Alım Olmayacak

Jandarma Uzman Erbaş adayları, Jandarma Uzman Erbaş Alımında Değişiklik Yapıldı. Asayiş Branşlı Alım Olmayacak hakkında bilgiler vereceğim.

Jandarma Uzman Erbaş Alımında Değişiklik Yapıldı.

2020 yılı itibarıyla jandarma kursiyer ve personel alımlarında değişiklik yapıldığına yer verildi. Söz konusu değişiklik ile bundan sonra asayiş branşına uzman erbaş alımı yapılmayacağına yer verildi.  Yürürlüğe giren yeni uygulama ile birlikte artık komando  branşına uzman erbaş alımı yapılacağı bildirildi.  Komando ihtisası ve asayiş ihtisasi kollektif ve eş zamanlı olacak şekilde  yeni bir uygulama başlatılacaktır. Bu yeni uygulamada, kursiyer olan bir personele hem komando hem asayiş branşlarının eğitimleri verilerek  seçim aşamalarını geçen ve uzman erbaş eğitimine katılan kişi , iki eğitimi aldıktan sonra sahada hem komando, hem de asayiş uzman erbaş olarak görev yapabilecek.

Detaylar belli oldukça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Yenifoça Jandarma Komando Teröristle Mücadele Harekatı Okul Komutanlığının Görevi

Birliğimizin vazifesi personele, öncelikle askerlik mesleğini sevdirmek, astsubay ve uzman erbaşları teröristle mücadele harekatı konularında yetiştirmek, ve  branşlarına/alacakları göreve yönelik eğitimlerini vermek, meslek sınıfı yedek subay adaylarının temel eğitim ile yetişmelerini sağlamaktır. Bu maksatla Yenifoça Jandarma Komando Eğitim Alay Komutanlığı, 1993 yılında 1’inci Jandarma Komando Eğitim Tabur Komutanlığı olarak eğitime başlamıştır. 01 Temmuz 1996 tarihinde Silvan 10’uncu Eğitim Alay Komutanlığından (2) eğitim taburunun daha kışlada konuşlandırılması ile 7’nci Jandarma Komando Eğitim Alay Komutanlığı adını almıştır. 1993 yılından Ağustos 2014 tarihine kadar acemi erler komando branşında yetiştirilmiştir. 26 Şubat 2018 tarihinde kuruluşuna Öğretim Başkanlığı dâhil edilerek Jandarma Komando Teröristle Mücadele Harekâtı Okul Komutanlığı adını almıştır. 04 Ağustos 2014 tarihinden itibaren; uzman erbaşlara komando branşında Teröristle Mücadele Harekâtı (TMH) Eğitimi, mezun astsubaylara 18 Eylül 2017 tarihinden itibaren, JSGA astsubay adayı öğrencilerine 26 Şubat 2018 tarihinden itibaren TMH Eğitimi, meslek sınıfı yedek subay adaylarına 29 Şubat 2018 tarihinden itibaren temel eğitim verilmeye başlanılmıştır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.