Jandarma Uzman Erbaş Mülakat Deneyimi – Dikkatlice Okuyun

Jandarma Uzman Erbaş Mülakat Deneyimi – Dikkatlice Okuyun

Uzman – Uzman Erbaş  Adayları, bu yazımda sizlere Jandarma Uzman Erbaş Mülakat Deneyimi hakkında bilgiler vereceğim.

Jandarma Uzman Erbaş Mülakat Deneyimi – Dikkatlice Okuyun

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından alımı yapılan Uzman Erbaş alım aşamaları Ankara Güvercinlik Jandarma Lojistik Komutanlığında yapılıyor. Sizlere bu aşamalar hakkında bilgiler vereceğim. Fiziki Yeterlilik aşaması aşağıdaki gibi oluyor elemeler en çok burada oluyor. Sınava Ankara dışından gelenler için oldukça zor oluyor. Sebebi ise:

Aşamaların olduğu yerde ne bir kırtasiye ne de bir dükkan var. Bundan dolayı birçok kişi yol kenarlarına gelen kişiler emanet etmek zorunda kalıyor ve kırtasiye malzemesini de onlardan almak zorunda kalıyorsunuz.

Muvafakat Yazısına mülakata gireceğiniz tarihi yazacaksınız ve yanınızda birden fazla çıktı olarak bulundurmanızda fayda vardır. Eğer yanınızda fazla bulunduramazsanız gerekli olduğunda dışarıda pahalıya satılanlardan almak zorunda kalacaksınız. Yani her evraktan evde iken yanınıza 2 tane alın biri boş olsun diğeri dolu olsun. Jandarma Uzman – Uzman Erbaş Muvafakat Yazısı Örneği İndir

Fotoğraflarınızı beyaz zarf içine koyun ayrıca o zarfı da alacağınız Pembe dosyaya koyacak şekilde delin.

Kırtasiyeden bir pembe dosya alın.

Koşu hariç diğer aşamalarda toleranslar olabiliyor ama koşuda kesinlikle taviz verilmiyor.

a. Adaylar seçme sınavlarına gelirken, bir adet yarım kapaklı karton (Plastik dosya getirilmeyecektir) dosyanın içinde takılı olarak aşağıdaki belgeleri sırasına göre dizmek suretiyle ve dosyanın ön yüzüne kurşun kalem ile T.C. Kimlik Numarası, Adı ve Soyadı yazılmış olarak getirecektir.

b. Adaylar sınava gelirken yanlarında;

(1) Ön Başvuru Belgesi: İnternetten (www.jandarma.gov.tr) yapılan ön başvuruya ait “Aday Bilgi Formu”nun bilgisayar çıktısı,

(2) Nüfus Cüzdanı: Aslı,

(3) Nitelik Belgesi: Halen silahaltında bulunan adaylar için Tablo-2‟de belirtilen esaslara göre tanzim edilen nitelik belgesi, (Nitelik belgesine adayın kuvveti, sınıfı ve branşı ile muhtemel terhis tarihi de yazılacak, açık olarak getirilen nitelik belgeleri kabul edilmeyecektir. Seçim aşaması sınav tarihleri, dağıtım iznine denk gelen adaylar, nitelik belgelerini acemi eğitimi gördükleri eğitim birliğinden alacaklardır. Aday bir (1) suret nitelik belgesini kapalı, mühürlü zarf içerisinde getirecektir). Nitelik belgesine iyi, orta, zayıf gibi değerlendirme kriteri yazılmayacak, sadece rakamla notlar yazılacaktır.

(4) Denklik Belgesi: Lise öğrenimlerini yurt dıĢında bitirenler için Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından onaylanmıĢ denklik belgesinin aslı ve sureti. Lisans ve Önlisans için YÖK onaylı denklik belgesinin aslı ve sureti.

(5) Öğrenim Durum Belgesi (Diploma): e-Devlet çıktısı ya da onaylı sureti,

(6) Askerlik hizmetini bitirenler için Terhis Belgesi,(Aslı veya E-devlet çıktısı)

(7) Adaylar barfiks, mekik, uzun atlama ve 400 metre spor testlerine katılacaklarından; herhangi bir sağlık kuruluşundan alacakları tek hekim imzalı,„„Spor yapmasında sakınca yoktur.‟‟ ibareli rapor,

(8) Fiziki yeterlilik sınavları esnasında yaşanabilecek sağlık problemleri ile ilgili sorumluluk adaya aittir. Adaylar Tablo 5‟deki muvafakat yazısı örneğini imzalayacak ve sınava gelirken getireceklerdir.

(9) Sözleşmeli erbaş ve erlerden en az üç (3) yıl görev yapmış, müteakip sözleşme süreleri içerisinde ve 04 Nisan 2019 tarihi itibarıyla yirmi dokuz (29) yaşını bitirmemiş olanlardan sözleşme başlangıç ve bitiş tarihini ve sınava çağrıldığı gün hala görevde olduğunu gösteren onaylı belgenin aslı ve fotokopisi, (Bu belge Personel Temin Sistemine de yüklenecektir.)

(10)Askerlik hizmetini yedek subay olarak yapıp terhis olanlar için askerlik yaptığı kuvvet komutanlığından (Kara Kuvvetleri K.lığı, Deniz Kuvvetleri K.lığı, Hava Kuvvetleri K.lığı, Jandarma Genel K.lığı ve Sahil Güvenlik K.lığı) alacakları “Askeri Öğrencilik kaydının bulunmadığına” dair yazıyı,

(11)Askerlik hizmetini yapmayanlar için, örneği Tablo-4‟te bulunan “Muvafakat Yazısı Örneği”ni (İmzalı olacak ve belge incelemesindeki görevli personele teslim edilecektir) getirecektir.

 

 

YORUMLAR

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

 1. Emre dedi ki:

  2 kilo fazlam var 22.07.2019 tarihinde mülakata gidicem elerlermi?

  1. Admin dedi ki:

   kesin bir şey demek zor

 2. Volkan dedi ki:

  Sözlü mülakatta neye dikkat ediyorlar ve askerlik hizmetini yapmışlar öncelik veriliyor mu ve sağlık raporunda kollarım esnek sağlıktan elenir iyim ortopedi bölümünde cevaplardan mutlu olurum askerliğimi komando olarak yaptım bunun mülakatta faydası olur mu

  1. Admin dedi ki:

   Mülakatta; adayın konuşma yeteneği, ses tonu, heyecan durumu, çok yönlü düşünme, davranışlardaki denge, kendine güven gibi hususlar gözlenerek elde edilen bilgiler Mülakat Komisyonunca değerlendirilecektir. Sınav mülakat komisyonu ile aday arasında yüz yüze, sözlü iletişim şeklinde, soru ve cevap yöntemi uygulanarak gerçekleştirilir. Kolların fiziki kontrol aşamasında inceleme ile belli olur

 3. Mert dedi ki:

  Her alımda farklı mı olur spor mülakatı yoksa hep aynı mıdır

  1. Admin dedi ki:

   alım sonrası çıkan kılavuzla belli oluyor

error: Content is protected !!