Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Göz Dereceleri Nedir?

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Göz Dereceleri Nedir?

Asker Adayları bu yazımda sizlere Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Göz Dereceleri Nedir? sorusunu sağlık raporu işlemlerinde geçerli olan Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı Sağlık Yeteneği Yönetmeliğinden yola çıkarak açıklayacağım.

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Göz Dereceleri Nedir?

Öğrenci adaylarının sağlık yetenekleri

Madde 35: Düzeltme ile her iki gözde görmeler ayrı ayrı tam olmak şartıyla 1 diyoptriye (1 dahil) kadar miyopi ve hipermetropi ile 90 derecelik iki eksen arasındaki kırılma kusuru farkı 1 diyoptriyi geçmeyen astigmatizmalar öğrenciliğe engel değildir.

Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı adına diğer fakültelerde eğitim gören öğrenci adaylarında düzeltme ile her iki gözde görmeler ayrı ayrı tam olmak şartıyla 3 diyoptriye (3 dahil) kadar miyopi ve hipermetropi ile 90 derecelik iki eksen arasındaki kırılma kusuru farkı 3 diyoptriyi geçmeyen astigmatizmalar öğrenci adaylığına engel değildir.

Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı Sağlık Yeteneği Yönetmeliği için tıklayınız.

Asker Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

YORUMLAR
 1. Çılgın Türk dedi ki:

  gözlerimin ikiside 1.25 sorun teşkil eder mi düzeltme ile 3 diyor ama anlayamadım orayı

  1. Admin dedi ki:

   Yukarıdaki dereceler geçerlidir düzeltme ameliyattan sonraki demek istiyor

   1. Çılgın Türk dedi ki:

    sıkıntı olur mu sağlıkta çizdirmem gerekli mi

   2. Sait dedi ki:

    Gözüm 1 ve 1.25
    Sıkntı olurmu

    1. Admin dedi ki:

     göz dereceleri yukarıdaki gibidir

 2. Emre dedi ki:

  Benim göz derecem sol 0.50 sağ 1.50 astigmatizma burda ayrı ayrı 3 demiş ama göz dereceleri ile gecermiyim cünkü kara kuvettlerinde bir olunca eleniliyır bu jardama oldugu için mi 3 şimdiden teşekkürler ederim cvp için

  1. Admin dedi ki:

   Sağlık yönetmeliği yukarıdaki gibidir kardeşim

 3. Can46 dedi ki:

  Gozlerinmin toplamı 4.75 miyop 1.75 de astigmat var kalırmışım jandarmaya girdim

  1. Admin dedi ki:

   göz dereceleri yukarıdaki gibidir

error: Content is protected !!