Kıl Dönmesi Polis Olmaya Engel Mi?

Kıl Dönmesi Polis Olmaya Engel Mi?

Polis Adayları, bu yazımda sizlere Kıl Dönmesi Polis Olmaya Engel Mi?  olduğu hakkında bilgiler vereceğim. POMEM, PÖH, PAEM, PMYO alımlarında da aynı şartlar geçerlidir.

Polis alımlarında sağlık raporu işlemlerinde Emniyet Teşkilatı Sağlık Yönetmeliğine göre Polis adaylarına sağlık raporu aldırılır. Tüm işlemler sağlık yönetmeliğine göre yapılmaktadır. Öğrenci alımlarında sağlık yönetmeliğinin A bendi sadece geçerli olmaktadır. Diğer bölümler elenme sebebi sayılıyor. Sizlere aşağıda öğrenci adayların alması gereken sağlık raporu aşamasında Kıl Dönmesi ile geçerli olan şartlar neler olduğunu sağlık yönetmeliğinden alarak açıklamaya çalışacağım. Aklınıza takılan soruları yorum yazarak sorabilirsiniz.

Kıl Dönmesi Nedir?

Halk arasında kullanımından dolayı kıl batması (kıl dömesi) ve kıl dönmesi gibi birbirinden farklı iki rahatsızlık aynı çağrışımı yapmaktadır. Oysaki bir cilt rahatsızlığı olmaları haricinde bu iki hastalık birbirinden farklıdır. Tıraş olurken, ağda yaparken ya da jiletle mahrem bölgelerdeki tüyleri alırken, cildin yüzeyine çıkamayan tüy yapısının yarattığı hastalığa batık ya da kıl dömesi denir. Kıl dönmesi ise kuyruk sokumunda, halk arasında çatal diye tabir edilen bölgede meydana gelir. Duş sırasında ya da başka bir sebepten bu bölgeye inen kılların, vücut hareketi ya da dış baskı sonucu cildi delerek deri altına konuşlanması ve burada kiste sebep olmasına ise kıl dönmesi denir.

29 Eylül 2019 Tarihinde Emniyet Sağlık Yönetmeliğinde Güncelleme Yapılmıştır.

Güncel Sağlık Yönetmeliği Maddesidir.

Kıl Dönmesi Polis Olmaya Engel Mi?

Emniyet Teşkilatı Sağlık Yönetmeliğinde Belirtilen Madde:

Komplikasyonsuz şekilde tam şifa bulmuş Hemoroid, pilonidal sinüs (Kıl Dönmesi), anal fistül, anal fissür, anal apse ameliyatları sağlam kabul edilir.

Emniyet Teşkilatı Sağlık Yönetmeliği İçin Tıklayın

 

Polislik Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

 
YORUMLAR
 1. Sadri dedi ki:

  Burun sünüsleri tıkanıklığı polisliğe engel mi

  1. Admin dedi ki:

   hiç duymadım kardeşim bunu yönetmeliğe bakmak lazım emniyet teşkilatı sağlık yönetmeliğine bak

 2. Ferik dedi ki:

  Merhaba 26. Dönemin sonuçlanmasını bekliyorum yakın zaman önce kıl dönmesi olduğumu öğrendim her an açıklanabileceği için ameliyat olamıyorum genel sağlık raporunda bununla ilgili sıkıntı çıkarmı doktor farketmese bile rapor ankaraya gönderildiğinde e nabızda tanı olarak görülmesi mümkün mü

  1. Admin dedi ki:

   kıl dönmesi ile yönetmelikteki madde yukarıdkai gibidir

error: Content is protected !!