KPSS Puanım Yok – Puanım Yetmiyor PÖH Başvurusu Yapabilir Miyim?

KPSS Puanım Yok – Puanım Yetmiyor PÖH Başvurusu Yapabilir Miyim?

PÖH adayları bu yazımda sizlere KPSS Puanım Yok – Puanım Yetmiyor PÖH Başvurusu Yapabilir Miyim?  hakkında bilgiler vereceğim.

KPSS Puanım Yok – Puanım Yetmiyor PÖH Başvurusu Yapabilir Miyim?

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından alım ilanı açıklanan 25. Dönem PÖH alımına ait başvuru bilgileri Polis Akademisi sitesinden duyuruldu. Birçok aday KPSS puanı olacağını beklemiyordu. Ancak alım için geçerli bir taban puan şartı eklendi.

Aşağıda belirtilen taban puan ve üstündeki adaylar başvuru yapabilirken, KPSS ye girmemiş ve aşağıda belirtilen taban puanı almayan adaylar başvuramazlar. 

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi 2018 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavlarının lise mezunları için KPSS P94 puan türünden en az (65), önlisans mezunları için KPSS P93 puan türünden en az (65), 2018 veya 2019 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavlarının lisans mezunları için KPSS P3 puan türünden en az (60) puan almış olmak,

Emniyet Teşkilatı personeli şehit veya vazife malulü eş veya çocuklarından ise Kamu Personeli Seçme Sınavlarında yukarıda belirlenen puanların en az % 80’ini almış olmak, (lise mezunları için 2018 yılı KPSS P94 puan türünden en az (52), önlisans mezunları için 2018 yılı KPSS P93 puan türünden en az (52), lisans mezunları için 2018 veya 2019 yılı KPSS P3 puan türünden en az (48) puan), (Emniyet Teşkilatında çalışan veya Emniyet Teşkilatından emekli olanların eş ve çocukları bu kapsamda yer almamaktadır.)

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.