Bakan Soylu’dan Polis ve Bekçi Açıklaması

Bakan Soylu’dan Polis ve Bekçi Açıklaması

Polis ve  Bekçi Adayları, İçişleri Bakanımız Soylu Polis ve Bekçi Açıklaması yaptı.

Soylu, Yenikapı’daki Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen “Trafik Motosikletleri Teslim Töreni’ne” katıldı.
İçişleri Bakanı Soylu, ” İstanbul’a 400-500 sadece şehir içi trafik polisi nakledeceğiz” dedi. Soylu, “Şubat’ın sonunda var olan 2 bin 800 bekçimize ek olarak bin 200 bekçi daha göreve başlamış olacak” ifadelerini kullandı.

Soylu, trafik personelinin sayısını arttırma ve uzmanlaşmalarına ağırlık verdiklerini vurgulayarak, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Arkadaşlarımıza özel eğitimler veriyoruz. Trafikte görevli arkadaşlarımızı, başka birimlerde görevlendirmemeye gayret ediyoruz. Bildiğiniz gibi; sürücü belgesi ve pasaport işlemlerini nüfus müdürlüklerine, araç tescil işlemlerini de noterlere devretmiştik.

Bu birimlerden boşa çıkan arkadaşlarımızı da trafik hizmetlerinde görevlendirmek suretiyle, bu birimimizdeki personel sayımızı önemli ölçüde arttırdık. Önümüzdeki günlerde emniyet teşkilatına 6 bin 600 personeli daha emniyete katılacak. Bunun bin 500’ünü tekrar trafiğe vereceğiz.

Özellikle İstanbul’a 400-500 trafik polisi vereceğiz. Bin 200 bekçiyi İstanbul’da göreve başlattık. Ocak ve şubat aylarında iki aylık bir dönemde eğitimden geçirilerek şubatın sonunda var olan 2 bin 800 bekçimize ek olarak bin 200 bekçi göreve başlamış olacak. Hedefimiz İstanbul’da şehir içi trafiği belediye ile birlikte zabıtalarla eş güdüm içerisinde ilk başta yürütmek daha sonra onlara devretmektir.

Jandarmamızda da 2016 yılında 2 bin 712 olan trafik personeli sayımızı, bugün alımını yaptığımız motosiklet ekipleriyle beraber toplamda yüzde 81’lik artışla 4 bin 918 personele çıkarmış oluyoruz. Bir taraftan emniyetten diğer taraftan jandarmada personel sayımızı artırıyoruz.”

Polislik Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

 
 

Bekçilik Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

YORUMLAR
 1. Vatan dedi ki:

  Gerekli sartlarda ilkokul mezunlari liseyi terketmis kardeslerimizin de önünün acilsi lazim bunun icin gereginin yapilmasini istiyorum sayin bakanim bu vatanin insanlari sadece lise mezunlari degildir..

 2. Anıl dedi ki:

  Burdan bekçilik eğitiminin 2 ay süreğini söyleyebılırmıyız admin beyt

  1. Admin dedi ki:

   Bekçilik için eğitim süresi paylaşıldı

   1. Emrah dedi ki:

    Aralik ayinda tekrar bekci alimlari olacakmi 06.05.1988 dogumluyum sinava girebilirmiyim

    1. Admin dedi ki:

     Kardeşim bekçi alımında yaş şartı 31 yaşından gün almamış olmak

 3. AK düşünce dedi ki:

  İlkokul mezunlarına da hak verilsin istiyoruz bizde bu vatana millete hizmet etmekten gurur duyarız bu kutsal davaya bizimde bı katkımız olsun inşallah sayın devlet büyüklerim bize de bir yol gösterin AK düşüncelerimiz ile yola devam

 4. AK düşünce dedi ki:

  Sayın devlet büyüklerim ilkokulun da yolunu açın bizde bu vatana hizmet etmekten gurur duyarız

 5. Mustafa dedi ki:

  İlk öğretim mezunuyum açıktanta lise okuyorum engel olur mu birde kolumda dövme var sıkıntı olur mu

  1. Admin dedi ki:

   Dövme sıkıntı olur açık okumak Sorun olmaz

 6. Ferdi dedi ki:

  İlkokul olumu neden olmuyo admin yada olucakmı

  1. Admin dedi ki:

   Belli değil kardesim olabilir

error: Content is protected !!