Anasayfa / POLİS ALIMLARI / PMYO / 2019 PMYO Giriş Sınavı – Ön Sağlık – Parkur – Mülakat Yerleri – Tarihleri

2019 PMYO Giriş Sınavı – Ön Sağlık – Parkur – Mülakat Yerleri – Tarihleri

PMYO adayları, 2019 PMYO Giriş Sınavı – Ön Sağlık – Parkur – Mülakat Yerleri – Tarihleri hakkında bilgiler vereceğim.

2019 Yılı Polis Meslek Yüksekokulları (PMYO) Giriş Sınavına Katılacak Adayların Sınav Yerleri ile Tarihleri Açıklandı.

2019 Yılı PMYO Giriş Sınavı kapsamında adaylar şahsen başvuru ve evrak teslimi işlemlerini gerçekleştirecekleri, aday değerlendirme ve seçme sınavına katılacakları başvuru ve sınav merkezlerini T.C. kimlik numaraları ve e-Devlet kapısı şifreleri ile www.pa.edu.tr internet adresinden sorgu yapmak suretiyle öğreneceklerdir.  Ayrıca adaylara posta yolu veya değişik iletişim araçları ile sınav giriş belgesi gönderilmeyecektir. İnternetten yapılan sınav giriş duyurusu tebliğ niteliğindedir.

Sınav sonuçları sınav işlemleri sona erdikten sonra Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sayfası www.pa.edu.tr adresinden adaylara duyurulacaktır. Ayrıca adaylara posta yolu veya değişik iletişim araçları ile sınav sonuç belgesi gönderilmeyecektir. İnternetten yapılan sınav sonuç duyurusu tebliğ niteliğindedir.

Adaylar Sınav Merkezlerine girişte yanlarında cep telefonu, ses ve görüntü kayıt cihazı veya bunlara benzer değişik elektronik eşya bulundurmamaları gerekmektedir.

SINAV GİRİŞ BELGELERİ İÇİN TIKLAYINIZ…

2019 PMYO Fiziki Yeterlilik Parkur Sınavı

Polislik Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

 

31 Yorumlar

 1. İyi günler polis akademisi giris belgelerini yayinladiktan sonra sinav yerimize gidip bireysel basvuru yapmamiz lazim degil mi ?

 2. Merhaba. Sabah bu duyuru sitede gözüküyodu fakat şuanda resmi sitede yok kaldırılmış sadece parkur bilgisi var tarihin olduğu duyuru kaldırılmış. Bı bilginiz veya fikriniz var mı?

 3. Merhaba mülakatları 9-15 eylül arasına mi yayacaklar yoksa tüm aşamalar bir günde hallediliyor mu (fiziksel, sözlü vs..)

 4. 1.dereceden babam ve abimin hapis yatıp çıkmış olması beni nasıl etkiler ?

 5. girşi belgeleri ne zman yayınlaancak ?

 6. Merhaba,mülakat açıklama tarihleri ertelendi mi acaba ? Herhangi bir bilginiz var mı konuya dair bilgilendirirseniz sevinirim

 7. Abe tm olarak ne zaman giriş kağidi cikar cevap larasan sevinirim

 8. Henüz yayınlanmadı mülakat tarihi değil mi?

 9. Mülakat hangi tarihe ertelenir? Umarım üniversiteler açılmadan yaparlar mülakatları

 10. Abi benim üniverstem başlayacak 16 eylülde daha sınav giriş belgelerini açıklamadılar hiç bunları düşünmüyorlar mı ? Üniversteye gidecek öğrencileri ??

 11. Bu sınava girmek için yazılı sınava girmek gerekiyormu lise mezunuyum yazılı sınava girmedim kpss puanım 60

 12. Abi bunlar üniversteye gidecek öğrencileri düşünmüyorlar mı ? 16 eylülde dersler başlıyor ve hala giriş belgeleri yayınlanmadı…

 13. Mezun olunca verecekleri en fazla 1000 usd maaş şu yaptıkları naza bakın ya 😀 Hocam ne zaman açıklanır sizce?

 14. Abi haftalardir bekletiliyoruz dershaneye yazilicam eger polislik olmazsa bazı sayfalarda 2 ay sonra bütün her şey anca açıklanır deniliyor biz boşuna çalıştık bunca zaman bu kadar beklemenin ne anlamı var insanların bı hayatı var daha ne kadar uzar yoksa biz yolumuza mi bakalım?

 15. Bu ilk açıklanan belgeler ön mülakatlar için değil ön değerlendirme sınavı için değil mi?

 16. Dönüştürülmüş puan ile kabul edildim sınav yerinde sorun olur mu ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir