PMYO ve POMEM Arasındaki Farklar - POMEM - PMYO Alımları Burada

Anasayfa / POLİS ALIMLARI / PMYO / PMYO ve POMEM Arasındaki Farklar

PMYO ve POMEM Arasındaki Farklar

Sizlerden gelen sorulardan biri  POMEM ve POMEM Arasındaki Farklar ne olduğu yönündeydi bende sizlere bugünkü paylaşımda ne gibi farklar olduğunu paylaşacağım. Sizlerden ricam paylaşımın altında belirttiğim mobil uygulamamızı indirmeniz sizlere ücretsiz olarak bildirim atılıyor ve polislik-askerlik-bekçilik hakkında tüm haberler cebinize gelmiş oluyor.

PMYO ve POMEM Arasındaki Farklar

İşte Farklar;

Eğitim süresi konusunda PMYO ile POMEM arasında çeşitli farklılıklar vardır. PMYO’da eğitim gören kişiler 2 yıl eğitime tabi tutulurken, POMEM’de eğitim gören kişiler ise en az 3 aylık bir eğitime tabi tutulmaktadır.

PMYO’ya katılmak isteyen adaylar 26 yaşından gün almamış olması gerekirken, POMEM bünyesine katılmak isteyen adayların ise 30 yaşından gün almamış olmaları gerekmektedir.

POMEM’e önlisans ve lisans mezunları başvurabilirken, PMYO’ya lise mezunları ve yaşı tutan ön lisans mezunları başvurabiliyor.

POMEM mezunları 8/1 derecesi ile göreve başlarken, PMYO mezunları 9/1 derecesi ile göreve başlıyor.

OKUMALISIN  Dövme Polisliğe Engel Değil?

POMEM mezunları 2 yıllık çalıştıktan sonra Komiser Yardımcılığı sınavına girme hakkına sahipken, PMYO mezunları 4 yıla tamamladıktan sonra başvurma hakkına sahip oluyorlar.

POMEM Hakkında Her Şey Okumak İçin Tıklayın

PMYO Hakkında Her Şey Okumak İçin Tıklayın 


HEY ADAY ; Tüm alım ilanları Cep Telefonuna ÜCRETSİZ gelsin diyorsan. Aşağıdaki Uygulamamızı Telefonuna Kur Tüm Alım İlanları ve Polis, Asker, Bekçi, MSÜ, Subay, Astsubay Alımları Cep Telefonuna Yollayalım.

Polislik sözlü mülakat  sürecinin en önemli ayağının ilk 60 saniye olduğunu unutmayın. Bu süreçte kurulda oluşturacağınız olumlu ve bilgi dolu intiba, mesleğe atacağınız adımın en önemli noktası olabilir. Bu sürece hazırlanmak için polis adaylarına, içerisinde binlerce gerçek pomem mülakat soru ve cevabı olan polis mülakatları uygulamamızı tavsiye ederiz. Binlerce polis adayına sınavı kazandırdığımız için hem mutlu hem de iddialıyız.

İndirmek İçin LOGOLARA TIKLAYIN

>

Bir Yorum

  1. Ben devletime karşı olanlarin karşısında Yunus polisi olamak istiyorum devletmnin beni Polis yapmasini ve haksizlarin karşısına çıkmak istiyorum ve devletini kurumak istiyorum devletimin beni polis yapmasını arz ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir