Ana sayfa POLİS ALIMLARI PMYO PMYO ve POMEM Arasındaki Farklar

PMYO ve POMEM Arasındaki Farklar

4846
0
PAYLAŞ

Sizlerden gelen sorulardan biri  POMEM ve PMYO arasındaki farkların ne olduğu yönündeydi bende sizlere bugünkü paylaşımda ne gibi farklar olduğunu paylaşacağım. Sizlerden ricam paylaşımın altında belirttiğim mobil uygulamamızı indirmeniz sizlere ücretsiz olarak bildirim atılıyor ve polislik-askerlik-bekçilik hakkında tüm haberler cebinize gelmiş oluyor.

ÖNEMLİ: Arkadaşlar uygulamamızı telefonunuza kurun her şey ücretsiz telefonunuza gelsin direk uygulamadan sitemize girebilirsiniz. Uygulamamızı indirmek için Tıklayın 

Eğitim süresi konusunda PMYO ile POMEM arasında çeşitli farklılıklar vardır. PMYO’da eğitim gören kişiler 2 yıl eğitime tabi tutulurken, POMEM’de eğitim gören kişiler ise en az 3 aylık bir eğitime tabi tutulmaktadır.

PMYO’ya katılmak isteyen adaylar 26 yaşından gün almamış olması gerekirken, POMEM bünyesine katılmak isteyen adayların ise 30 yaşından gün almamış olmaları gerekmektedir.

POMEM’e önlisans ve lisans mezunları başvurabilirken, PMYO’ya lise mezunları ve yaşı tutan ön lisans mezunları başvurabiliyor.

POMEM mezunları 8/1 derecesi ile göreve başlarken, PMYO mezunları 9/1 derecesi ile göreve başlıyor.

POMEM mezunları 2 yıllık çalıştıktan sonra Komiser Yardımcılığı sınavına girme hakkına sahipken, PMYO mezunları 4 yıla tamamladıktan sonra başvurma hakkına sahip oluyorlar.

POMEM Hakkında Her Şey Okumak İçin Tıklayın

PMYO Hakkında Her Şey Okumak İçin Tıklayın 

Aklınıza takılan soruları uygulamamızdan ve sitemizden SORU SOR  menüsünden sorabilirsiniz.

TÜM POLİS - ASKER - BEKÇİ - MSÜ - HARP OKULLARI ALIMLARI CEP TELEFONUNA ÜCRETSİZ GELSİN DİYORSAN UYGULAMAMIZI TELEFONUNA KUR 

ÜCRETSİZ Uygulamamızı indirmek için resme tıklayın.

Polislik sözlü mülakat  sürecinin en önemli ayağının ilk 60 saniye olduğunu unutmayın. Bu süreçte kurulda oluşturacağınız olumlu ve bilgi dolu intiba, mesleğe atacağınız adımın en önemli noktası olabilir. Bu sürece hazırlanmak için polis adaylarına, içerisinde binlerce gerçek pomem mülakat soru ve cevabı olan polis mülakatları uygulamamızı tavsiye ederiz. Binlerce polis adayına sınavı kazandırdığımız için hem mutlu hem de iddialıyız.

İndirmek İçin LOGOLARA TIKLAYIN

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum giriniz
Lütfen isminizi buraya yazınız