Ana sayfa POLİS ALIMLARI POMEM Sonucunda “Başarısız” ve “Sıralamaya Giremediniz” Ne Demek

POMEM Sonucunda “Başarısız” ve “Sıralamaya Giremediniz” Ne Demek

7784
11
PAYLAŞ

Değerli Polis Adayları bu soru çok geliyor bunun sebebi bildiğiniz gibi değil herkes güvenlik soruşturması diyor yönetmelikten yola çıkarak sizlere bunu açıklayacağım.

Yazı sonunda verdiğim mobil uygulamayı telefonunuza kurarak bildirim alabilir online site üzerinden her şeyi takip edebilirsiniz.

POMEM Mülakat Puanlaması 

Polislik Mülakatlarında Adaylara;

a) Konu hakkında bilgi düzeyi

b) Kendisinden istenileni kavrama

c) Özgüveni,

ç) İfade etme yeteneği

d) Beden dilini kullanma becerisi,

olmak üzere beş ayrı kritere göre ve her bir kriter yirmi puan olmak üzere toplam yüz tam puan üzerinden yapılır. Adayın mülakat sınavından başarılı olabilmesi için yüz puan üzerinden en az yetmiş puan alması gerekiyor.

Yüz puan üzerinden 70 puan aday alamayan aday direk olarak “BAŞARISIZ” sayılıyor.

Eğer aday yüz üzerinden 70 puanı geçmiş ise adaylar arasında alım yapılacak aday için yüksekten başlayarak Sporun %25, KPSS %25 ve Mülakatın %50 etkisi alınıp sıralama oluşturuluyor. Puanlama sonucunda adayın puanı alım sayısına yetecek kadar değilse adayda “SIRLAMAYA GİREMEDİNİZ” yazısı geliyor.

Mülakat puanını öğrenmek isteyen adaylar genellikle BİMER’e yazıyor. Ancak mülakat puanınızı öğrenmeniz bir sonucu değiştirmeyecektir. Yapılacak alımlara yönelmenizi öneririm.

POMEM Hakkında Her Şey İçin Tıklayın

PÖH Hakkında Her Şey İçin Tıklayın

2018 POMEM Yaş Şartı Ne Olacak 

2018 PÖH Yaş Şartı Ne Olacak 

Aklınıza takılan soruları uygulamamızdan ve sitemizden SORU SOR  menüsünden sorabilirsiniz.

TÜM POLİS - ASKER - BEKÇİ - MSÜ - HARP OKULLARI ALIMLARI CEP TELEFONUNA ÜCRETSİZ GELSİN DİYORSAN UYGULAMAMIZI TELEFONUNA KUR 

ÜCRETSİZ Uygulamamızı indirmek için resme tıklayın.

Polislik sözlü mülakat  sürecinin en önemli ayağının ilk 60 saniye olduğunu unutmayın. Bu süreçte kurulda oluşturacağınız olumlu ve bilgi dolu intiba, mesleğe atacağınız adımın en önemli noktası olabilir. Bu sürece hazırlanmak için polis adaylarına, içerisinde binlerce gerçek pomem mülakat soru ve cevabı olan polis mülakatları uygulamamızı tavsiye ederiz. Binlerce polis adayına sınavı kazandırdığımız için hem mutlu hem de iddialıyız.

İndirmek İçin LOGOLARA TIKLAYIN

11 YORUMLAR

  1. Peki güvenlik soruşturmasından kalanlara 70 dem Aşağı bir puan mı veriliyor. Çünkü hiçbir gelen cevapta güvenlik soruşturmasından bahsedilmiyor

    • Kardeşim genel anlamda güvenlik soruşturması için bir açıklama yapılmıyor bundan dolayı naısl bir puanlama yapıldı bilemiyoruz.

  2. Benim alt dişlerim egri ve çene darliği oldugu icin yirmilik disim cikmiyo ama tel takilirsa cikar ust dislerim duzgun

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum giriniz
Lütfen isminizi buraya yazınız