Anasayfa / POLİS ALIMLARI / POMEM Sonucunda “Başarısız” ve “Sıralamaya Giremediniz” Ne Demek

POMEM Sonucunda “Başarısız” ve “Sıralamaya Giremediniz” Ne Demek

Değerli Polis Adayları bu soru çok geliyor bunun sebebi bildiğiniz gibi değil herkes güvenlik soruşturması diyor yönetmelikten yola çıkarak sizlere bunu açıklayacağım.

Yazı sonunda verdiğim mobil uygulamayı telefonunuza kurarak bildirim alabilir online site üzerinden her şeyi takip edebilirsiniz.

POMEM Mülakat Puanlaması 

Polislik Mülakatlarında Adaylara;

a) Konu hakkında bilgi düzeyi

b) Kendisinden istenileni kavrama

c) Özgüveni,

ç) İfade etme yeteneği

d) Beden dilini kullanma becerisi,

olmak üzere beş ayrı kritere göre ve her bir kriter yirmi puan olmak üzere toplam yüz tam puan üzerinden yapılır. Adayın mülakat sınavından başarılı olabilmesi için yüz puan üzerinden en az yetmiş puan alması gerekiyor.

Yüz puan üzerinden 70 puan aday alamayan aday direk olarak “BAŞARISIZ” sayılıyor.

Eğer aday yüz üzerinden 70 puanı geçmiş ise adaylar arasında alım yapılacak aday için yüksekten başlayarak Sporun %25, KPSS %25 ve Mülakatın %50 etkisi alınıp sıralama oluşturuluyor. Puanlama sonucunda adayın puanı alım sayısına yetecek kadar değilse adayda “SIRLAMAYA GİREMEDİNİZ” yazısı geliyor.

Mülakat puanını öğrenmek isteyen adaylar genellikle BİMER’e yazıyor. Ancak mülakat puanınızı öğrenmeniz bir sonucu değiştirmeyecektir. Yapılacak alımlara yönelmenizi öneririm.

POMEM Hakkında Her Şey İçin Tıklayın

PÖH Hakkında Her Şey İçin Tıklayın

2018 POMEM Yaş Şartı Ne Olacak 

2018 PÖH Yaş Şartı Ne Olacak 

HEY ADAY ; Tüm alım ilanları Cep Telefonuna ÜCRETSİZ gelsin diyorsan. Aşağıdaki Uygulamamızı Telefonuna Kur Tüm Alım İlanları ve Polis, Asker, Bekçi, MSÜ, Subay, Astsubay Alımları Cep Telefonuna Yollayalım.

Polislik sözlü mülakat  sürecinin en önemli ayağının ilk 60 saniye olduğunu unutmayın. Bu süreçte kurulda oluşturacağınız olumlu ve bilgi dolu intiba, mesleğe atacağınız adımın en önemli noktası olabilir. Bu sürece hazırlanmak için polis adaylarına, içerisinde binlerce gerçek pomem mülakat soru ve cevabı olan polis mülakatları uygulamamızı tavsiye ederiz. Binlerce polis adayına sınavı kazandırdığımız için hem mutlu hem de iddialıyız.

İndirmek İçin LOGOLARA TIKLAYIN

>

Buna da bakın

Bedelli Askerlik Yapanlar Polislik Başvurusu Yapabilir Mi?

Polis Adayları, bu yazımda sizlere Bedelli Askerlik Yapanlar Polislik Başvurusu Yapabilir Mi? sorusunu cevaplayacağım. Bu soru …

12 Yorumlar

  1. Peki güvenlik soruşturmasından kalanlara 70 dem Aşağı bir puan mı veriliyor. Çünkü hiçbir gelen cevapta güvenlik soruşturmasından bahsedilmiyor

    • Kardeşim genel anlamda güvenlik soruşturması için bir açıklama yapılmıyor bundan dolayı naısl bir puanlama yapıldı bilemiyoruz.

  2. Benim alt dişim eğri ama ustleri duz sorun olur mu?

  3. Benim ev tozuna ve ota alarjim var sorun olur mu?

  4. Benim alt dişlerim egri ve çene darliği oldugu icin yirmilik disim cikmiyo ama tel takilirsa cikar ust dislerim duzgun

  5. Gastinitim var sorun olur mu?

  6. Bende sıralamaya giremediniz yazısı geldi ben şimdi elendim mı yoksa yedekte miyim anlamadım

  7. Son alımda 2800. yazıyordu siralamaya giremrdim ama merak ettigim sey şu bu 2800 un ilk 800 u mu girmis oluyor yoksa bunun disinda yedek listeden sonra mi duzenlenen siralama bu 2800 kişi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir