Anasayfa / POLİS ALIMLARI / POMEM Sonucunda “Başarısız” ve “Sıralamaya Giremediniz” Ne Demek

POMEM Sonucunda “Başarısız” ve “Sıralamaya Giremediniz” Ne Demek

POMEM Adayları, bu yazımda sizlere POMEM Sonucunda “Başarısız” ve “Sıralamaya Giremediniz” Ne Demek sorusunu cevaplamaya çalışacağım.

Değerli Polis Adayları bu soru çok geliyor bunun sebebi bildiğiniz gibi değil herkes güvenlik soruşturması diyor yönetmelikten yola çıkarak sizlere bunu açıklayacağım. Yazı sonunda verdiğim mobil uygulamayı telefonunuza kurarak bildirim alabilir online site üzerinden her şeyi takip edebilirsiniz.

POMEM Sonucunda “Başarısız” ve “Sıralamaya Giremediniz” Ne Demek

POMEM Mülakat Puanlaması 

Polislik Mülakatlarında Adaylara;

a) Konu hakkında bilgi düzeyi

b) Kendisinden istenileni kavrama

c) Özgüveni,

ç) İfade etme yeteneği

d) Beden dilini kullanma becerisi,

olmak üzere beş ayrı kritere göre ve her bir kriter yirmi puan olmak üzere toplam yüz tam puan üzerinden yapılır. Adayın mülakat sınavından başarılı olabilmesi için yüz puan üzerinden en az yetmiş puan alması gerekiyor.

Yüz puan üzerinden 70 puan aday alamayan aday direk olarak “BAŞARISIZ” sayılıyor.

Eğer aday yüz üzerinden 70 puanı geçmiş ise adaylar arasında alım yapılacak aday için yüksekten başlayarak Sporun %25, KPSS %25 ve Mülakatın %50 etkisi alınıp sıralama oluşturuluyor. Puanlama sonucunda adayın puanı alım sayısına yetecek kadar değilse adayda “SIRLAMAYA GİREMEDİNİZ” yazısı geliyor.

Mülakat puanını öğrenmek isteyen adaylar genellikle CİMER’e yazıyor. Ancak mülakat puanınızı öğrenmeniz bir sonucu değiştirmeyecektir. Yapılacak alımlara yönelmenizi öneririm.

POMEM Eğitim Süresi Ne Kadar? 

POMEM’de Puan Hesaplama Nasıl Oluyor? Yeni Puan Yüzdelikleri

POMEM Nedir? Kimler Başvurabilir – Başvuru Şartları Neler?

POMEM Yedek Nedir? Yedek Alımı Nasıl Yapılıyor?

Polislik Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

 

16 Yorumlar

  1. Peki güvenlik soruşturmasından kalanlara 70 dem Aşağı bir puan mı veriliyor. Çünkü hiçbir gelen cevapta güvenlik soruşturmasından bahsedilmiyor

    • Kardeşim genel anlamda güvenlik soruşturması için bir açıklama yapılmıyor bundan dolayı naısl bir puanlama yapıldı bilemiyoruz.

  2. Benim alt dişim eğri ama ustleri duz sorun olur mu?

  3. Benim ev tozuna ve ota alarjim var sorun olur mu?

  4. Benim alt dişlerim egri ve çene darliği oldugu icin yirmilik disim cikmiyo ama tel takilirsa cikar ust dislerim duzgun

  5. Gastinitim var sorun olur mu?

  6. Bende sıralamaya giremediniz yazısı geldi ben şimdi elendim mı yoksa yedekte miyim anlamadım

  7. Son alımda 2800. yazıyordu siralamaya giremrdim ama merak ettigim sey şu bu 2800 un ilk 800 u mu girmis oluyor yoksa bunun disinda yedek listeden sonra mi duzenlenen siralama bu 2800 kişi

  8. Mülakat sonucunda başarısız diyor yedek sıralamaya giremedim mi . Ve bir sonraki döneme başvuru yapamazmıyım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir