23. Dönem POMEM Erkek – Bayan Öğrenci Sayısı ve Okullar Belli Oldu.

23. Dönem POMEM Erkek – Bayan Öğrenci Sayısı ve Okullar Belli Oldu.
A+
A-

POMEM Adayları, bu yazımda size  23. Dönem POMEM Erkek – Bayan Öğrenci Sayısı Belli Oldu. Hakkında bilgiler vereceğim.

23. Dönem POMEM Erkek – Bayan Öğrenci Sayısı Belli Oldu.

 

Emniyet Genel Müdürü Sayın Celal Uzunkaya Polis Okullari mudurleri ile yaptıgı toplantıda önemli açıklamalarda bulundu. Toplantıda Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya, “Toplamda 12 POMEM’de verilen eğitim sonucu 7 bin 500 çarşı ve mahalle bekçisi teşkilatımıza katıldı.” dedi.

Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya, “Ara eğitime alınan 825 çarşı ve mahalle bekçisi yarın mezun olacak, 1019 bekçi adayı ise 25 Şubat’ta Elmadağ’da eğitime başladı, 8 bin bekçi alımı ile de hedeflediğimiz 30 bin sayısına ulaşacağız.” ifadelerini kullandı.

Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya, “13 bin 500 erkek, bin 500 kadın olmak üzere toplamda 15 bin polis memuru adayı POMEM okullarımızın 23’ünde eğitim görecek, Merzifon POMEM’de ise 105 Polis Özel Harekatçı eğitimlerine devam ediyor ve Ağustos ayında mezun olacaklar.” açıklamalarında bulundu.

YORUMLAR

  1. Merve dedi ki:

    Astsubaylık ve harp okulları alımında sağlık testinde geçerken uzaklık veya yakından görme sorunu olanlar elenecekler mi yada bir sorun teşkil eder mi neler yapılması gerekir bu konu hakkında beni bilgilendirirseniz çok memnun olurum

    1. Admin dedi ki:

      Kardeşim göz derecelerine bakılıyor