Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Anasayfa / POLİS ALIMLARI / POMEM Kazanan Adayların Yapacakları – POMEM Mezunundan Tavsiye

POMEM Kazanan Adayların Yapacakları – POMEM Mezunundan Tavsiye

Kazanan arkadaşları tebrik ediyorum sizlere POMEM mezunu olarak açıklamalarda bulunmak istedim. İlk olarak sizlere Polis Akademisi tarafından yayınlanan belgeyi direk aşağıda vermek istedim belki bazı arkadaşlar görmemiş olabilir daha sonra bu duyurudan yola çıkarak sizlere ne yapmanız gerekeni anlatacağım. Duyurunun içine siyah yazılı olarak notlar düşeceğim.

KAZANAN ADAYLARA YAPILAN DUYURU VE BİZİM AÇIKLAMAMIZ

Duyuru;

Polis Meslek Eğitim Merkezleri Giriş Yönetmeliğinin 16’ncı maddesi hükmü gereğince sınav sonuçları adaylara ilanen tebliğ edilmiştir. Ayrıca adaylara posta, telefon v.b iletişim araçları ile tebligat yapılmayacaktır. İnternet üzerinden yapılan duyuru tebligat niteliğindedir.

NOT: Asil olarak kazandınız ve okulun yazılı olduğu belge size internet ortamında tebliğ edildi. Bundan başka belge gelmeyecek sizlere

Başarılı olan adayların intibak eğitimleri, 04 Mart 2018 tarihinde başlayacak ve adayların planlandıkları POMEM Müdürlüklerinde yapılacaktır.

NOT: Okula erken gitmenize gerek yok size verilen tarih en son 4 Mart bu tarihten önce gitmek isteyenler en fazla 2 ya da 3 gün önce gitsinler çünkü okula kayıt olduktan sonra okuldan artık çıkışınız olmayacaktır.

OKUMALISIN  Yunus Polis Nasıl Olunur? Yunus Polisi Olma Şartları Nelerdir?

POMEM Müdürlüklerine planlaması yapılan adayların 04 Mart 2018 günü saat: 17.00’ye kadar planlandıkları POMEM Müdürlüklerinde geçici kayıtlarını yaptırmak üzere hazır bulunmaları gerekmektedir. Belirtilen tarihte kayıtlarını yaptırmayan adaylar haklarını kaybedecek ve yerlerine yedek aday planlaması yapılacaktır.

NOT: Yukarıda belirtilen gün ve saat sonra okula gidenlerin kayıtları yapılmayacaktır. Hakkınızı kaybetmiş olacaksınız.

Adaylar intibak eğitimi süresince yatılı olarak POMEM Müdürlüklerinde kalacaklarından ihtiyaç duyacakları eşyaları yanlarında getirmeleri gerekmektedir. (Yeteri kadar kıyafet, kravat, kumaş pantolon, gömlek, eşofman takımı, spor ayakkabısı, tıraş malzemesi vb.)

NOT: Götürülecek eşyalar hakkında duyuru zaten burada var ancak kazandığınız okulun resmi sitesi var orada sizler için duyuru yayınlanacak onuda takip edin orada size detaylı bilgiler verilecektir. Kıyafetleri genellikle hastaneye giderken ve intibak süresince kullanacaksınız en çok iç çamaşırı götürün derim. 

Adaylara intibak eğitimi süresi içerisinde, yerleştirildiği Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğünce okulun bulunduğu ilin Devlet Hastanesinden sağlık kurulu raporu aldırılacaktır. Sağlık kurulu raporu aldırma esnasında adaylardan ücret alınmayacaktır.

OKUMALISIN  Sağlık Raporu Yetişmeyen Adaylar Nasıl Yol İzleyecek?

NOT: Rapor işlemleri intibak süresince olacaktır. Sağlık raporu yeni yayınlanan yönetmeliğe göre alınacaktır. Sitemizde  bu yönetmelik vardır. Yazının sonunda sizler için bazı önemli paylaşımların linkini vereceğim. 

Başarılı Adayların Planlandıkları POMEM Müdürlüklerine Kayıtları İçin İstenen Belgeler 1- Mezun olduğu üniversiteye ait diplomanın aslı (diplomasını kaybedenler için öğrenim durum belgesi) Yüksek lisans eğitimine devam etmesi nedeniyle diploması yanında bulunmayan adaylar, diplomalarının aslı yerine yüksek lisans yaptıkları üniversite/enstitü/yüksekokul tarafından onaylanan diploma örneği ile birlikte yüksek lisansa devam ettiklerini gösterir öğrenci belgelerini getireceklerdir.
2- Askerlik hizmetini yapmış erkek adaylardan “Terhis Belgesi”,
3- 1111 sayılı Askerlik kanununun 10’uncu maddesine göre askerlik hizmetini yapmış sayılanlardan ise “Askerlik Durum Belgesi”

POMEM KAZANAN ADAYIN OKULA GÖTÜRECEĞİ EVRAKLAR VE MALZEMELER

ÖNEMLİ LİNKLER OKUYUN ARKADAŞLAR 

POMEM Sağlıkla İlgili Paylaşımlar İçin Tıklayın 


HEY ADAY ; Tüm alım ilanları Cep Telefonuna ÜCRETSİZ gelsin diyorsan. Aşağıdaki Uygulamamızı Telefonuna Kur Tüm Alım İlanları ve Polis, Asker, Bekçi, MSÜ, Subay, Astsubay Alımları Cep Telefonuna Yollayalım.

Polislik sözlü mülakat  sürecinin en önemli ayağının ilk 60 saniye olduğunu unutmayın. Bu süreçte kurulda oluşturacağınız olumlu ve bilgi dolu intiba, mesleğe atacağınız adımın en önemli noktası olabilir. Bu sürece hazırlanmak için polis adaylarına, içerisinde binlerce gerçek pomem mülakat soru ve cevabı olan polis mülakatları uygulamamızı tavsiye ederiz. Binlerce polis adayına sınavı kazandırdığımız için hem mutlu hem de iddialıyız.

İndirmek İçin LOGOLARA TIKLAYIN

>

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir