escort izmir


Anasayfa / POLİS ALIMLARI / POMEM Kazanan Adayların Yapacakları – POMEM Mezunundan Tavsiye

POMEM Kazanan Adayların Yapacakları – POMEM Mezunundan Tavsiye

POMEM Adayları, bu yazımda sizlere POMEM Kazanan Adayların Yapacakları – POMEM Mezunundan Tavsiye vereceğim.

Kazanan arkadaşları tebrik ediyorum sizlere POMEM mezunu olarak açıklamalarda bulunmak istedim. İlk olarak sizlere Polis Akademisi tarafından yayınlanan belgeyi direk aşağıda vermek istedim belki bazı arkadaşlar görmemiş olabilir daha sonra bu duyurudan yola çıkarak sizlere ne yapmanız gerekeni anlatacağım. Duyurunun içine siyah yazılı olarak notlar düşeceğim.

Tüm Hastalıkları Soru Cevap Şeklinde Bulabilirsiniz Tıklayın

POMEM Kazanan Adayların Yapacakları – POMEM Mezunundan Tavsiye

Duyuru;

Polis Meslek Eğitim Merkezleri Giriş Yönetmeliğinin 16’ncı maddesi hükmü gereğince sınav sonuçları adaylara ilanen tebliğ edilmiştir. Ayrıca adaylara posta, telefon v.b iletişim araçları ile tebligat yapılmayacaktır. İnternet üzerinden yapılan duyuru tebligat niteliğindedir.

Asıl olarak sınavı kazanan adayların POMEM’e geçici kaydı sırasında eksik belge getiren, intibak eğitimi için bildirilen günün mesai bitimine kadar başvuruda bulunmayan, intibak eğitimi sırasında kendi isteği ile eğitim merkezinden ayrılan veya ilgili mevzuat gereği POMEM öğrencisi olamayacakları sağlık kurulu raporu ile tespit edilen adayların yerine, puan sırasına göre yedek adaylar çağrılacaktır.

NOT: Asil olarak kazandınız ve okulun yazılı olduğu belge size internet ortamında tebliğ edildi. Bundan başka belge gelmeyecek sizlere

Başarılı olan adayların intibak eğitimleri, 18 Mart 2019 günü saat 17:00’a kadar adayların planlandıkları POMEM Müdürlüklerinde yapılacaktır.

NOT: Okula erken gitmenize gerek yok size verilen tarih en son 18 Mart bu tarihten önce gitmek isteyenler en fazla 2 gün önce gitsinler çünkü okula kayıt olduktan sonra okuldan artık çıkışınız olmayacaktır.

POMEM Müdürlüklerine planlaması yapılan adayların 18 Mart 2019 günü saat: 17.00’ye kadar planlandıkları POMEM Müdürlüklerinde geçici kayıtlarını yaptırmak üzere hazır bulunmaları gerekmektedir. Belirtilen tarihte kayıtlarını yaptırmayan adaylar haklarını kaybedecek ve yerlerine yedek aday planlaması yapılacaktır.

NOT: Yukarıda belirtilen gün ve saat sonra okula gidenlerin kayıtları yapılmayacaktır. Hakkınızı kaybetmiş olacaksınız.

Adaylar intibak eğitimi süresince yatılı olarak POMEM Müdürlüklerinde kalacaklarından ihtiyaç duyacakları eşyaları yanlarında getirmeleri gerekmektedir. (Yeteri kadar kıyafet, kravat, kumaş pantolon, gömlek, eşofman takımı, spor ayakkabısı, tıraş malzemesi vb.)

NOT: Götürülecek eşyalar hakkında duyuru zaten burada var ancak kazandığınız okulun resmi sitesi var orada sizler için duyuru yayınlanacak onuda takip edin orada size detaylı bilgiler verilecektir. Kıyafetleri genellikle hastaneye giderken ve intibak süresince kullanacaksınız en çok iç çamaşırı götürün derim. 

Adaylara intibak eğitimi süresi içerisinde, yerleştirildiği Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğünce okulun bulunduğu ilin Devlet Hastanesinden sağlık kurulu raporu aldırılacaktır. Sağlık kurulu raporu aldırma esnasında adaylardan ücret alınmayacaktır.

NOT: Rapor işlemleri intibak süresince olacaktır. Sağlık raporu yeni yayınlanan yönetmeliğe göre alınacaktır. Sitemizde  bu yönetmelik vardır. Yazının sonunda sizler için bazı önemli paylaşımların linkini vereceğim. 

Başarılı Adayların Planlandıkları POMEM Müdürlüklerine Kayıtları İçin İstenen Belgeler

1- Mezun olduğu üniversiteye ait diplomanın aslı (diplomasını kaybedenler için öğrenim durum belgesi) Yüksek lisans eğitimine devam etmesi nedeniyle diploması yanında bulunmayan adaylar, diplomalarının aslı yerine yüksek lisans yaptıkları üniversite/enstitü/yüksekokul tarafından onaylanan diploma örneği ile birlikte yüksek lisansa devam ettiklerini gösterir öğrenci belgelerini getireceklerdir.

2- Askerlik hizmetini yapmış erkek adaylardan “Terhis Belgesi”,

3- 1111 sayılı Askerlik kanununun 10’uncu maddesine göre askerlik hizmetini yapmış sayılanlardan ise “Askerlik Durum Belgesi”

Tüm Hastalıkları Soru Cevap Şeklinde Bulabilirsiniz Tıklayın

POMEM KAZANAN ADAYIN OKULA GÖTÜRECEĞİ EVRAKLAR VE MALZEMELER

ÖNEMLİ LİNKLER OKUYUN ARKADAŞLAR 

POMEM Sağlıkla İlgili Paylaşımlar İçin Tıklayın 

Polislik Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

 

6 Yorumlar

  1. Yakında inşaallah resmi nikahim var. Fakat evleneceğim kişi alman vatandaşı. Bu durum pomeme başvurmamda engel teşkil eder mi?

  2. 23. Dönem pomemi kazanan ancak şuan bedelli askerlikte olan birisinin Hakkı yanıyor mu ne yapmamız gerekiyor bu süreçte

    • Yanıyor kardeşim askerlikle ilişiği bulunmama şartı var kardeşim sen kazandığın okulu ara bir sor yinede

  3. Benim sağ kulağımda doku kaybı var ama duymada falan sıkıntı yok polis olmama engel olur mu acaba

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir