26. Dönem Konya Ereğli POMEM Kayıt Duyurusu – Evraklar – Gerekli Belgeler

26. Dönem Konya Ereğli POMEM Kayıt Duyurusu – Evraklar – Gerekli Belgeler
A+
A-

POMEM Adaylarburada sizlere 26. Dönem Konya Ereğli POMEM Kayıt Duyurusu – Evraklar – Gerekli Belgeler hakkında bilgiler vereceğim.

Konya Ereğli POMEM Kayıt Duyurusu – Evraklar – Gerekli Belgeler

KONYA EREĞLİ POLİS MESLEK EĞİTİM MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜNE  26. DÖNEM POMEM OLARAK PLANLANAN ADAY ÖĞRENCİLERİN DİKKAT EDECEĞİ HUSUSLAR!

GETİRİLMESİ GEREKEN ÖNEMLİ EVRAKLAR VE ÖNEMLİ HUSUSLAR  (BU LİSTEDEKİ EVRAKLARI GETİRMEYENLERİN KAYDI YAPILMAYACAKTIR.)

1-) 16.025,96 TL TUTARINDAKİ   NOTER ONAYLI YÜKLENME SENEDİ  ( Yüklenme Senedi ile ilgili sorularınızı noter ile görüşmeniz tavsiye edilir. )

2-) Adayların geçici kayıt için 06.10.2020 Salı günü saat:17.00 kadar okulumuzda hazır bulunmaları gerekmektedir. Saat 17.00’dan sonra gelen adayların geçici kayıtları yapılmayacaktır. Belirtilen saatten sonra gelen adaylar öğrenim hakkını kaybedecek yerine yedek adaylardan planlama yapılacaktır.

3-) Hayat Eve Sığar Uygulamasından Süresiz olarak alınacak HES kodların yazılı şekilde yanlarında getirmesi zorunludur. (Akıllı telefon yasak olduğundan HES kodunun önceden alınması gerekmektedir.)

4-) Adaylar geçici kayıtlarını yaptırdıkları andan itibaren intibak eğitimi yapılacaktır. Ayrıca geçici kayıtlarını yaptırdıkları andan itibaren adaylar okulumuzda yatılı olarak kalacaklardır.

5-) COVİD-19 Salgını nedeniyle 06.10.2020 tarihi itibariyle Karantinada olan adayların, karantina başlangıç veya bitiş tarihleri gösterir belgenin aslı Müdürlüğümüze ait 0332 712 37 57 numaralı fax’a dilekçesiyle birlikte göndermeleri  gerekmektedir. ( karantina süresini tamamlayanlar HES kodunu aldıktan sonra eksik evraklarının tamamlayarak Müdürlüğümüze gelecektir..)

6-) Pandemi tedbirlerinden dolayı ve sağlık raporlarının zamanında yapılabilmesi için adayların erken saatlerde gelmeleri rica olunur.

7-)Adayların  E-Devlet üzerinden kullanılmakta olan E-Nabız Protokolünden son bir yıl içerisinde, kullanmış oldukları ilaçların çıktısını getirmeleri gerekmektedir.

I- KAYIT SIRASINDA ADAY ÖĞRENCİLERİN YANINDA GETİRMESİ GEREKEN EVRAKLAR

Belgeler mavi plastik dosya içerisinde, birinci sırada istenen belge en alttan olacak şekilde takılıp sırala getirilecektir.

1- Mezun olduğu üniversiteye ait diplomasının aslı ve 3 adet fotokopisi, diploması düzenlenmemiş olanlar ise geçici mezuniyet belgesinin aslı ve 3 adet fotokopisini getireceklerdir. Yüksek lisans mezunları yüksek lisans diplomalarını getirecektir.

2-Nüfus Cüzdanının aslı görülmek kaydı ile 1 adet fotokopisi, Evliler için Eşinin Nüfus Cüzdan Fotokopisi

3- Varsa Ehliyet Fotokopisi,

4- Kendisinin ve Eşinin Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği

5- İkametgah Belgesi

6- Evliler için evlilik cüzdanının aslı, fotoğraflı kısmından itibaren ilk 3 sayfasının (3) adet fotokopisi

7-Siyasi parti üyeliği bulunan öğrencilerin asıl kaydı yapılamayacağı için siyasi parti üyeliğinden istifa edecekler, ettiklerine dair belgeyi getireceklerdir.

8-Yaş düzeltmesi yaptıran adaylar için ilgili mahkeme kararı ve fotokopisi,

9-Kendisi veya eşi için ad – soyad değişikliği yaptıran varsa mahkeme kararı (aslı veya onaylı sureti) ve fotokopisi,

10- Kan Grubu Kartı (Ehliyet ve ya Nüfus cüzdanında yazıyorsa fotokopileri yeterli)

11- Adli Sicil Kaydı (Kendisinin ve evli ise eşinin),

12-Askerlik hizmetini yapmış adaylar terhis belgesi, 1111 sayılı askerlik kanununun 10. Maddesine göre askerlik hizmetini yapmış sayılanlar ise askerlik durum belgesinin (Tecil, Hizmet Durum Belgesi, Muaf Belgesi) asıllarını ve birer adet fotokopilerini getireceklerdir. Askerlik sırasında ya da sivil hayatta geçirilen ameliyata ilişkin raporların, askerliğe elverişli olmadığına dair; aldıysa hava değişimine dair tüm raporların getirilmesi gerekmektedir.

13-Askerliğini yapmayanlar için Askerlik Durum Belgesi ( e – devlet’ ten olur.)

14- 2008 yılı ve öncesinde liseden mezun olan adaylardan diplomasında 4 yıl, 1+3 yıl, 3+1 yıl, hazırlık+ 3 yıl ibaresi olanlar – 2009 yılı ve sonrası liseden mezun olan adaylardan diplomasında 5 yıl, 1+4 yıl, 4+1 yıl, hazırlık+ 4 yıl ibaresi olanlar varsa diploma aslını veya onaylı örneğini, yoksa mezun olduğu okuldan alınacak imzalı ve mühürlü ayrı bir belgeyi 2 adet fotokopileri ile birlikte getirmeleri gerekmektedir. (2008 YILI VE ÖNCESİ LİSEDEN MEZUN OLUP 3 YIL OKUYANLAR İLE 2009 YILI VE SONRASI LİSEDEN MEZUN OLUP 4 YIL OKUYANLARIN LİSE DİPLOMASI GETİRMELERİNE GEREK YOKTUR.)

15-ADLİ SORUŞTURMA GEÇİREN ADAYLARIN VE EŞLERİNİN BUNUNLA İLGİLİ OLARAK MAHKEME KARARI, CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI VEYA ADLİ İŞLEMİ YAPAN BİRİMLERDEN ONAYLI VE MÜHÜRLÜ EVRAK ASILLARINI ALARAK GETİRMELERİ GEREKMEKTEDİR.

16-Son altı ay içinde çekilmiş 6 (altı) adet fotoğraf (gömlekli ,sakalsız ve bıyıksız)  (evliler eşlerine ait 2 adet fotoğraf getirecektir.)

17- E- Devlet şifresi alarak aktif hale getireceklerdir.

18- Adaylar Ek-2 olarak aşağıda sunulan öğrenci bilgi formunu bilgisayar ortamında doldurarak altını mavi tükenmez kalemle imzalayıp getireceklerdir.   Aday Numarası ve Okul Numarası kısmı okulda doldurulacaktır. Bilgi Formu imzalanıp getirilecektir.

Ogrenci_Bilgi_Formu_26_donem   (Bilgisayar ortamında (dijital) olarak doldurulacaktır.)

II- ADAYLARIN İNTİBAK EĞİTİMİ İÇİN YANINDA GETİRECEĞİ MALZEMELER

1- Adayların yanlarında yeteri kadar mevsim şartlarına uygun koyu renk sivil kıyafet getirmeleri uygun olacaktır.

2- Spor ayakkabısı ve eşofman takımı

3- Terlik

4- Pijama takımı, iç çamaşırı

5- El ve banyo havlusu

III- POMEM’ de KULLANIMI YASAK OLAN, GETİRİLMEYECEK ve EMANET ALINMAYACAK MALZEMELER

1- Adayların ses, görüntü ve depolama özelliği olan her türlü cep telefonu (Akıllı telefonlar dışındaki cep telefonları getirilecektir), dizüstü veya tablet bilgisayarı, fotoğraf makinesi, kamera vb. elektronik cihazları okula getirmeleri yasaktır. (akıllı telefon,kayıt cihazı vb. dijital makineler kesinlikle Müdürlüğümüze emanet olarak alınmayacaktır.)

2- Her türlü oyun aleti, aracı ve malzemesi

3- Her türlü yiyecek ve içecek malzemesi

4- Doktor raporu ve reçetesi bulunmayan bitkisel veya tıbbi ilaçlar ve her türlü tıbbi malzeme

5- Her türlü kesici ve delici aletler (açık jilet vb. getirilmeyecek)

6- Adayların alyans hariç her türlü takı ve aksesuarları getirmeleri ve takmaları yasaktır.

7- Her türlü siyasi ve ideolojik kitap, dergi vs. ve malzemelerini yanlarında getirmeleri yasaktır.

ADRES: Konya Ereğli Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğü

Toros Mahallesi Yurt Sk. No.15 Ereğli/KONYA

Telefon : 0 (332) 712 45 46

KAYIT İÇİN GELECEK TÜM ÖĞRENCİLER, MÜDÜRLÜĞÜMÜZE GELMEDEN ÖNCE SAÇ VE SAKAL TRAŞI OLACAKLARDIR.​ ​.

İrtibat Tel: (0332) 712 45 46 Dahili : 1206

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.