Kredi Çekmek Kaç Gün Sürer? – Kredi – Bankacılık

Kredi Çekmek Kaç Gün Sürer? – Kredi – Bankacılık

Kredi – Bankacılık kategorimizdeki bu yazımızda Kredi Çekmek Kaç Gün Sürer? – Kredi – Bankacılık hakkında bilgiler vereceğiz.

Kredi Çekmek Kaç Gün Sürer?

Banka kredileri tüketicilerin acil nakit ihtiyaçlarını karşılaması açısından oldukça önemlidir. Eğerki nakit problemi yaşıyorlarsa bireylerin şüphesiz ki akıllarına gelen ilk kurum bankalar olmaktadır. Bankalara yapılacak kredi başvurularının birden çok başvuru uygulaması bulunmaktadır. Konut, İhtiyaç ve taşıt kredisi gibi krediler başta olmak üzere çok daha çeşitli alanlarda bankalar ya da diğer kuruluşlardan kredi çekmek mümkün olmaktadır.

Kredi Çekmek Kaç Gün Sürer?

Kredi başvurusu sonuçlanma süresi genel itibariyle KKB’ye Yani kredi kayıt bürosu puanı ve başka banka borçlanmalarına istinaden yapılan değerlendirmelere göre aynı gün içerisinde sonuç verebilir. KKB puanı, düşük ya da başka bir bankaya borçlanmasının yüksek olması durumunda başvuru sonuçlanması genel itibari ile 2 ila 3 gün içerisinde çözümlenir. Çekilebilecek miktardan fazla bir tutarda kredi başvurusu yapılıyorsa eğer bu kredinin onaylanma süreci çok daha hızlı bir şekilde ortaya çıkacaktır. Bankalar,  bu limite onay vermeyeceği için anında ret cevabı almak da mümkündür.

Bütün bu durumlar göz önüne alındığında bankalarda kredi başvurusu gerçekleştirirken kesinlikle çekilebilecek tutarlar denenmelidir. Keza banka, onay vermeyecektir. Yüksek limite başvuru yapmak aslında hem mantıksız olacaktır hem de banka bu Limite direkt ret cevabını verecektir. Kredi başvurularının olumsuz bir şekilde çıkması durumunda ise kredi notu düşürülmektedir. Birden fazla gereksiz yere yapılan başvurular kredi notunu doğrudan olumsuz şekilde etkileyecektir. Bu nedenle banka çalışanı ile görüşmeli, çekilebilecek kredi limitleri öğrenilmelidir.

Kredi Değerlendirmesi Kaç Gün Sürer?

Tüketicilerin kredi puanlarını ya da kredi notlarını olumlu bir şekilde etkileyen faktörlerin başında tabii ki de bankalardan alınmış kredi taksitlerinin vaktinde ödenmiş olmasıdır. Kredi notunun %30’u bireysel kredi ve kredi kartlarından meydana gelir. Daha öncesinde kullanılan ve zamanında ödenip kapatılan krediler puana olumlu etki edecektir. Aynı şekilde kredi kartı ile kullanılan alışkanlığı ve ödeme ile ilgili düzeni oluşturan tüketiciler tabii ki de kredi kullanma puanlarına olumlu etki yaptırmış olacaklardır.

Kredi başvurusu yapıldığı esnada banka çalışanı online sistem uygulaması üzerinden kredi notunu sorgulayabilir. Bu durumun daha öncesinde tüketicilerden yazılı onay formu alınması gerekir. Kredi başvurusu gerçekleştirmeden kredi notunu sorgulamak isteyen kişiler, bunun birkaç yolunun olduğunu bilmelidir. Öncelikli olarak bankalardan kendi internet uygulamaları üzerinden almış oldukları bireysel bankacılık şifresi ile çok cüzi bir miktar karşılığı kendileri sorgulama yapabilirler.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.