MHRS Antalya Kemer Devlet Hastanesi Randevu Alma

MHRS Antalya Kemer Devlet Hastanesi Randevu Alma

Merkezi Hekim Randevu Sistemi kategorimizdeki bu yazımızda sizlere MHRS Antalya Kemer Devlet Hastanesi Randevu Alma – MHRS Hastane Randevu hakkında bilgiler vereceğiz.

Merkezi Hekim Randevu Sistemi Nedir?

T.C. Sağlık Bakanlığına bağlı sağlık kurumlarından randevu almak sureti ile poliklinik hizmeti almayı sağlayan uygulamadır.Türkiye’de uygulanmakta olan MHRS, ‘’Sağlıkta Dönüşüm Projesi’’ kapsamında AB’nin kabul ettiği 20 temel kamu hizmetlerinden biridir. Kamu hastanelerinde ve bağlı sağlık kurumlarında dağınık halde uygulanan randevu sistemlerini merkezileştirmiştir. Kamu hastanelerinin randevu sistemlerini bir merkezden yöneten ilk ve tek sistem olma iddiasını taşımaktadır, Randevu sisteminden toplanan istatistik verileri yeni sağlık politikalarının gelişmesine katkıda bulunmaktadır.

MHRS Antalya Kemer Devlet Hastanesi Randevu Alma

MHRS üzerinden Randevu almak isteyenler 3 şekilde randevu alabilirler.  Bunlardan birincisi Web’den randevu almak için; Daha önceden üyelik kaydınız yok ise “Randevu Al” butonuna tıkladıktan sonra gelen ekrandan “Üye Ol” seçeneğini tıklayarak üyelik işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Eğer üyeliğiniz mevcut ise kimlik numaranız ve şifrenizle istediğiniz hastane ve hekimi seçerek randevunuzu oluşturabilirsiniz.

İkincisi ise MHRS üzerinden randevu alabilmek için ALO 182 hattımızı arayarak operatörlerimizden destek alabilirsiniz.

Üçüncüsü ise MHRS mobilde randevu almak için ise akıllı cihazınızın uygulama marketinden MHRS uygulamasını indirerek üyelik kaydınız yoksa oluşturabilir, var ise kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yaparak randevunuzu alabilirsiniz.

Android MHRS Uygulamayı İndirmek İçin Tıklayın

İOS MHRS Uygulamayı İndirmek İçin Tıklayın

WEB Üzerinden MHRS Antalya Kemer Devlet Hastanesi Randevu Alma

İlk olarak https://www.mhrs.gov.tr/Vatandas/ sitesine giriş yapıyoruz siteye girince direk aşağıdaki ekranla karşılaşacaksınız.

Sağ Üstte bulunan RANDEVU AL butonuna basmanız gerekiyor bastıktan sonra aşağıdaki ekran açılacaktır.

MHRS üzerinden RANDEVU AL butonuna bastıktan sonra açılan yukarıdaki ekran üzerinden daha önceden üyeliğiniz varsa direk T.C Kimlik Nuramanız ve Şifreniz ile giriş yapabilirsiniz. Eğer şifrenizini unuttuysanız HATIRLAMIYORUM butonuna basarak şifrenizi telefonuna gelmesini sağlayabilirsiniz. Üyeliğiniz yoksa da ÜYE OL diyerek üye olabilirsiniz. Direk giriş yapmanın bir diğer yolunda e-DEVLET ile Giriş yapabilirler.

MHRS Antalya Kemer Devlet Hastanesi Randevu Almak İçin Şehir Seçmek

Sisteme giriş yapıldıktan sonra HASTANE RANDEVU ARAMA ekranı karşınıza gelecektir. Bu ekranda randevu alacağınız ili seçeceksiniz ili seçtikten sonra hangi ilçede hastaneye gitmek istiyorsanız o ilçeyi seçeneklerden seçtikten sonra bir sonraki sekme olan KLİNİK sekmesinden muayeneye olmayı düşündüğünüz bölümü seçmeniz gerekiyor. Bölümü seçildikten sonra seçtiğiniz ilçedeki  o bölümün olduğu hastaneler karşınıza gelecektir. Ekranda bulunan hastaneler, alfabetik sıraya göre dizilmiştir. Hastaneyi seçtikten sonra Muayene Yeri seçimini yapmanız gerekiyor. Bu işlemi yaptıktan sonra seçtiğiniz hastanede seçilen bölüme ait doktorlardan birini seçmeniz kalır. Doktor seçimi yapıldıktan sonra sistem tarafından sağ tarafta doktorun müsait olduğu randevu saatleri yeşil olarak gözükmektedir.

Randevu saatlerinden yeşil olanı seçtiğiniz sistem tarafından direk RANDEVU ONAY ekranı karşınıza gelecektir. Randevu Onay ekranın seçimini yaptığınız hastane, doktor, bölüm, saat bilgileri yer almaktadır. Randevunuzu onayladıktan sonra RANDEVU İŞLEMİNİZ tamamlanmış olacaktır. Ardından ekranda cep telefonunuza ve e- mail adresinize mesaj gitmesine dair bir soru göreceksiniz. soruya Evet yanıtını vermeniz halinde MHRS Antalya Kemer Devlet Hastanesi Randevu Alma randevu alma işlemi bilgileriniz belirtilen iletişim adreslerinize gönderilecektir.

MHRS Randevu İptal Etme Nasıl Yapılır? – MHRS Hastane Randevu

MHRS Randevularımı Nasıl Görüntüleyebilirim? – MHRS Hastane Randevu

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.