Mide Ameliyatı Polis Olmaya Engel Mi?

Mide Ameliyatı Polis Olmaya Engel Mi?

Polis Adayları, bu yazımda sizlere Mide Ameliyatı Polis Olmaya Engel Mi? hakkında bilgiler vereceğim. POMEM , PMYO, PAEM, PÖH alımlarında geçerli olan Sağlık Şartlar geçerlidir.

Mide Ameliyatı Polis Olmaya Engel Mi?

Polis alımlarında sağlık raporu işlemlerinde Emniyet Teşkilatı Sağlık Yönetmeliğine göre Polis adaylarına sağlık raporu aldırılır. Tüm işlemler sağlık yönetmeliğine göre yapılmaktadır. Öğrenci alımlarında sağlık yönetmeliğinin A bendi sadece geçerli olmaktadır. Diğer bölümler elenme sebebi sayılıyor. Sizlere aşağıda öğrenci adayların alması gereken sağlık raporu aşamasında Mide Ameliyatı ile geçerli olan şartlar neler olduğunu sağlık yönetmeliğinden alarak açıklamaya çalışacağım. Aklınıza takılan soruları yorum yazarak sorabilirsiniz.

Mide Ameliyatı, Emniyet Teşkilatı Sağlık Yönetmeliğine göre B, C, D maddelerinde geçtiği için elenme sebebidir. Bu konuda detaylı bilgiyi ise Emniyet Teşkilatı Sağlık Yönetmeliğini bu alandaki bir doktora göstermenizde fayda vardır. Aşağıdaki madde de verilen bilgiler Polis Okuluna öğrenci alımında geçerli olan madde değildir. Polis Okuluna öğrenci alımında geçerli olan madde A dilimidir.

Emniyet Teşkilatı Sağlık Yönetmeliğinde Belirtilen Madde:

B Maddesi:

Organ ve sistem fonksiyonlarını bozmayan, gastropitozis, mide ve duodenumun peptik ülser sekelleri (radyolojik ve/veya endoskopik pilor ve bulbus deformasyonları)

Organ ve sistem fonksiyonlarını bozmayan, semptomsuz visseropitoz, midenin, ince ve kalın bağırsağın malformasyonları, divertikülleri, ince ve kalın bağırsağın segmenter rezeksiyonlu ameliyatları, ince ve kalın bağırsağın polipleri, polip ameliyatları, irritabl kolon sendromu

Özefagus, mide, duodenum, ince bağırsak, kalın bağırsak, mezenter, rektum ve anüsün iyi huylu tümörleri; sindirim sisteminin ve eklerinin iyi huylu nöroendokrin tümörleri ve bu patolojilerin başarılı cerrahileri.

UYARI: Yukarıda verilen bilgi Emniyet Teşkilatı Sağlık Yönetmeliğinden alınmıştır. Bu alanda daha fazla bilgi ve tıbbı bilgiyi bu alandaki doktora muayene olarak alabilirsiniz. Yönetmeliği aşağıdan indirebilirsiniz. 

Emniyet Teşkilatı Sağlık Yönetmeliği İçin Tıklayın

Polislik Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

 
YORUMLAR
  1. Gürkan dedi ki:

    Merhaba ben bekcilik sinavlarina girdim sözlü mülakatı kazandım sağlık raporu sürecini bekliyorum ben 13 yil önce mide ameliyatı oldum emniyet teşkilatı sağlık yönetmeliğini okudum fakat orda bir madde var mide delinmesinde karin bölgesinin ameliyat amacıyla açılması anlamına geliyo (Laporotamik) diye bir terim ve sağlam kabul edilir diyor mide ameliyati elenme sebebi fakat başka sebeplerden dolayıda mide ameliyati yapılabilir bu başka sebepler B dilimine giriyor fakat mide delinmesinden dolayı ameliyat olunması engel değil olduğu anlasiliyo sizi takip ediyorum sürekli çok ta memnunun biraz vaktinizi ayılabilirseniz bu konuyu detaylı inceleyip bilgi paylaşabilir mısınız tesekkurler

error: Content is protected !!