Polislikte Saç Dökülmesi ve Kellik Derecesi Nedir?

Anasayfa / Polis Sağlık / Polislikte Saç Dökülmesi ve Kellik Derecesi Nedir?

Polislikte Saç Dökülmesi ve Kellik Derecesi Nedir?

Polis Adayları bu yazımda sizlere Polislikte Saç Dökülmesi ve Kellik Derecesi Nedir? olduğu hakkında bilgiler vereceğim.

Polislikte Saç Dökülmesi ve Kellik Derecesi Nedir?

PMYO, POMEM, PÖH ve PAEM alımlarında en çok merak edilen sağlık şartlarının başında saç dökülmesi ve kellik geliyor. Bu paylaşımımız da bu konuda merak edilenleri açıklamaya çalışacağız. Polis Akademisi tarafından öğrenci alımlarında sağlık şartı olarak Emniyet Teşkilatı Sağlık Yönetmeliğine göre uygulama yapılmaktadır. Yönetmelikte bulunan madde ise;

Emniyet Teşkilatı Sağlık Yönetmeliği
Hamilton klasifikasyonuna göre (Değişik ibare:RG-26/09/2007-26655) Tip 3 (dahil) ye kadar Androjenik alopesisi, olanlar öğrenciliğe kabul edilir.

Androgenetik Alopesi, toplumda erkek tipi saç dökülmesi olarak bilinir. Erkeklik hormonu androjenler tarafından etkilenen, ayrıca genetik yatkınlığı mevcut kişilerde görülen saç dökülmesidir.

Hamilton Klasifikasyonu: Kellik oranınızı ya da başka bir değişle ne kadar kel olduğunuzu anlayabilmek için Hamilton Norwood ölçeği adı verilen bir skalaya bakarak, kellik sorununuzun düzeyi hakkında bilgi sahibi olabilmeniz mümkün. Norwood skalası, erkek tipi saç dökülmesine bağlı gelişen kellik düzeyini ölçmeye fayda sağlayan bir tür resimli anlatımdır.
Saç ektirilmesi polisliğe engel değildir. Polis olduktan sonra saç dökülmesi ve kellik sorun olmuyor.

OKUMALISIN  POMEM-PAEM-PÖH göz dereceleri nedir?


Polislik sözlü mülakat  sürecinin en önemli ayağının ilk 60 saniye olduğunu unutmayın. Bu süreçte kurulda oluşturacağınız olumlu ve bilgi dolu intiba, mesleğe atacağınız adımın en önemli noktası olabilir. Bu sürece hazırlanmak için polis adaylarına, içerisinde binlerce gerçek polislik mülakat soru ve cevabı olan polis mülakatları uygulamamızı tavsiye ederiz. Binlerce polis adayına sınavı kazandırdığımız için hem mutlu hem de iddialıyız.

İndirmek İçin LOGOLARA TIKLAYIN

>

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bekçilik-Android