Milli Savunma Bakanlığından Uzman Erbaş Alımı Yapılmayacağı Duyurusu

Milli Savunma Bakanlığından Uzman Erbaş Alımı Yapılmayacağı Duyurusu

Asker Adayları, bu yazımızda sizlere Milli Savunma Bakanlığından Uzman Erbaş Alımı Yapılmayacağı Duyurusu hakkında bilgiler vereceğiz.

Milli Savunma Bakanlığından Uzman Erbaş Alımı Yapılmayacağı Duyurusu

Bakan Akar, TSK’nın etkinlik, güvenlik ve saygınlığının daha da artırılmasına yönelik çalışmaların da devam ettiğini belirtti. Personel temini konusu üzerinde önemle durduklarını vurgulayan Bakan Akar, “Uzman çavuşluğun daha etkin, güçlü olması için dışarıdan uzman çavuş alınmayacak. Daha önce temin edilen sözleşmeli erbaş ve erlerden gerekli kriterleri sağlayan ve başarılı olanların uzman erbaşlığa geçişi sağlanacaktır” diye konuştu.

Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin Merkezi üzerinden uzman erbaş alımı hakkın duyuru yayınlanmıştır. Duyuru aşağıdaki şekildedir.

Türk Silahlı Kuvvetlerine uzman erbaş ile sözleşmeli erbaş ve er alımı hakkında duyuru

 2016 yılından bu yana icra edilen temin faaliyetleri neticesinde Türk Silahlı Kuvvetlerinin uzman erbaş ihtiyacının karşılanmış olması nedeniyle, Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlıklarına dış kaynaktan uzman erbaş alımı yapılmayacak, ancak sözleşmeli erbaş ve er alımına devam edilecektir. Bu süreçte uzman erbaş ihtiyacı oluşur ise ihtiyaç başarılı ve gerekli kriterleri sağlayan sözleşmeli erbaş ve erlerden karşılanacaktır.
Bu duyuru Mart 2020 yılında yayınlanmıştır. 
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.