MSÜ Deniz Harp Okulunu Kazanan Adayların Yapacakları – Evrakları

MSÜ Deniz Harp Okulunu Kazanan Adayların Yapacakları – Evrakları

MSÜ adayları bu yazımda sizlere MSÜ Deniz Harp Okulunu Kazanan Adayların Yapacakları – Evrakları  neler olduğu hakkında bilgiler vereceğim.

MSÜ Deniz Harp Okulunu Kazanan Adayın Yapacakları – Evrakları

1. 2021-2022 Eğitim ve Öğretim Yılı MSÜ Deniz Harp Okulu (DHO) öğrenci temini seçim aşamalarını başarı ile tamamladınız, tebrik ederiz.

2. Aday Yerleştirme işlemleri kapsamında;

a. Çağrı ve kayıt işlemleri 23 Ağustos 2021 – 07 Eylül 2021 (son çağrı ve kayıt tarihi 07 Eylül 2021 saat 17.00’ye kadar) tarihleri arasında yapılacaktır.

b. Kontenjanlarda eksik kalması halinde ek çağrı ve kayıt işlemleri 08-17 Eylül 2021 (son çağrı tarih 17 Eylül 2021 saat 17.00’ye kadar) tarihleri arasında yapılacaktır.

3. Çağrı işlemleri MSÜ Rektörlük yerleşkesinde teşkil edilen “Aday Çağrı Komisyonları” tarafından, kayıt işlemleri ise DHO-(Heybeliada Yerleşkesi/İSTANBUL)’nda şahsen yapılacaktır.

4. Aday yerleştirme işlemleri süresince (23 Ağustos-07 Eylül 2021) öncelik aday tercihleri ve Aday Değerlendirme Puanı Sırası olacaktır. Öncelikli tercihlerine sıra gelme ihtimali olan adaylar, diğer tercihlerinde sıraları gelse dahi sırasının geldiği okulda kontenjanı ayrılmış olarak yerleştirme işlemlerinin son gününe kadar (07 Eylül 2021 tarihine kadar) öncelikli tercihlerine yerleşebilmeleri için bekletilecektir.

5. Ek yerleştirme işlemleri sürecinde ise (08-17 Eylül 2021) intibak eğitimlerinin planlanan zamanda ve etkin icrası ile Harp Okullarının belirlenen zamanda eğitim ve öğretime başlayabilmeleri maksadıyla okullar tarafından günlük olarak veya gün içinde birden fazla kez bildirilecek boş kontenjanlara, Aday Değerlendirme Puanı Sırasına göre sırası gelen aday tercih önceliğine bakılmaksızın tercihleri arasında boş kontenjanı olan okul bulunması halinde ilgili okula yerleştirileceklerdir (Ek yerleştirmede; yerleştirmesi yapılan adayların, sonraki günlerde (17 Eylül 2021 tarihine kadar) öncelikli tercihlerinde boş kontenjan oluşması, bu adaylara öncelikli tercihine yerleşme hakkı vermez).

6. 23 Ağustos 2021 tarihinden itibaren, Sıralama Listelerinde yer alan adayların tercih ettikleri okullardaki “Aday Değerlendirme Puanı Sıraları” ile ilgili okullarda çağrı yapılan en son adayın “Aday Değerlendirme Puanı Sırası” kontenjanlar dolana kadar her gün https://www.msu.edu.tr internet adresinden yayınlanacaktır.

7. 23 Ağustos 2021 tarihinden itibaren https://www.msu.edu.tr internet adresinden yayınlanan listelerde yer alan adaylara “Aday Çağrı Komisyonu” tarafından; 2021-MSÜ sınavına müracaat ederken ÖSYM’ye ve https://personeltemin.msb.gov.tr adresinden tercih yaparken belirttikleri telefon numaralarından kayıt yaptırma hakkını kazandıkları okul için çağrı yapılacaktır.

2021 DENİZ HARP OKULU YERLEŞTİRME DUYURUSU 

indirmek için tıklayınız.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.