2020 – MSÜ Harp Okulları ve Astsubay MYO Yurtdışan Başvuracaklar

2020 – MSÜ Harp Okulları ve Astsubay MYO Yurtdışan Başvuracaklar

MSÜ Adayları bu yazımda sizlere 2020 MSÜ Harp Okulları ve Astsubay MYO Yurtdışan Başvuracaklar hakkında bilgiler vereceğim.

2020 MSÜ Harp Okulları ve Astsubay MYO Yurtdışan Başvuracaklar

İnternet aracılığıyla bireysel başvuru hakkı olmayan adaylardan, başvuruların yapılacağı tarihler arasında eğitim, tedavi vb. nedenlerle yurt dışında bulunduğu için (KKTC ve Kırgızistan-Bişkek hariç) başvuru merkezine gitmesi mümkün olmayanlar, başvurularını aşağıdaki şekilde yapacaklardır. Posta yolu ile başvuru alınmayacaktır.

1) Bu adaylar, sınava Ankara-Çankaya veya İstanbul-2’de gireceklerdir.

2) Yurt dışından başvuru yapmak isteyen adaylar, ÖSYM Çağrı Merkezi’ni başvuru süresi içerisinde bir yurt dışı telefon numarasından arayarak sınava yurt dışından başvuracaklarını bildireceklerdir. Çağrı Merkezi Personeli ilgili adayın sınava yurt dışından başvuru yapacağını kaydedecektir.

3) Adaylar, T.C. Kimlik Numarası ve şifresiyle ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine giriş yaparak başvuru bilgilerini sisteme kaydedeceklerdir. ÖSYM aday internet erişim şifresi olmayanlar ÖSYM’nin Çağrı Merkezinden şifrelerini edineceklerdir.

4) Başvuru bilgilerini sisteme kaydeden adaylar, başvuru süresince ve başvuru süresi bittikten sonraki ilk gün 23.59’a kadar http://www.osym.gov.tr internet adresinde e-İŞLEMLER’de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile sınav ücretini TL olarak yatıracaklardır. Sınav ücretini bu yolla yatırmayan adayların belgeleri işleme alınmayacak, başvuruları kabul edilmeyecektir. Yurt dışından başvuru yapacak adaylar, sınav ücretini, Aday Başvuru Formu üzerinde belirtmiş olduğu kendisine ait T.C. Kimlik Numarasıyla yatırmış olmalıdır. Aday Başvuru Formu üzerinde belirtilen T.C. Kimlik Numarasıyla yatırılmayan sınav ücreti işleme alınmaz, bu durumdaki adayların başvurusu kabul edilmez.

5) Adaylar, başvuru süresi içinde başvuru kayıt bilgilerinin bir dökümünü yazıcıdan edinerek sınavın diğer aşamalarında gerekebileceğinden özenle saklamalıdır.

6) ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde geçerli bir fotoğrafı bulunmayanlar; fotoğraf alanını boş bırakacaklardır. Ayrıca; adaylar, eğitim bilgileri alanında güncelleme /ekleme yapabileceklerdir (MEB e-Okul sisteminde eğitim bilgisi olanlar hariç).

7) Sınav ücretini süresi içinde yatırarak sınava başvurusunu yapan 6’ncı maddede belirtilen adaylar, sınav tarihinden önceki son resmi iş günü mesai saati bitimine kadar ÖSYM Ankara Sınav Koordinatörlüğüne (Çetin Emeç Bulvarı 1290. Sokak No:2 Yukarı Öveçler-ANKARA), Ankara Ulus ÖSYM Bürosuna veya İstanbul Üsküdar Sınav Koordinatörlüğüne aşağıdaki belgelerle birlikte şahsen başvuru yaparak başvurularını tamamlayacaklar ve Sınava Giriş Belgelerini edinebileceklerdir. Bu belgelerden biri bile eksik olan adayların başvurusu tamamlanmamış olacaktır. Bu adaylar, Sınava Giriş Belgesi edinemezler.

a) Doldurulmuş ve aday tarafından imzalanmış Aday Başvuru Kayıt Bilgisi,

b) Başvuru süresi içinde yurt dışında bulunduğunu belirten resmî bir belge (pasaportun aslı ve pasaport giriş-çıkış mühürlerinin bulunduğu sayfanın onaylı bir örneği),

c) Diploma veya öğrenim durumunu gösterir resmî bir belgenin onaylı örneği (eğitim durumunda herhangi bir güncelleme/ekleme yapılmış ise),

8) Yukarıda belirtilen belgeler, başvuru merkezi görevlisince kontrol edilecektir. Adayın sistemde geçerli bir fotoğrafının bulunmaması durumunda fotoğrafı çekilecek, eğitim bilgisindeki aday beyanı, eğitim bilgilerini gösterir resmi belgeleri doğrultusunda başvuru merkezi görevlisi tarafından sistemde onaylanacaktır. Diploma veya öğrenim durumunu gösterir resmî belgenin onaylı örneği başvuru merkezi görevlisince teslim alınacaktır. Belge asılları, ÖSYM Sınav Koordinatörlüklerine ve diğer başvuru merkezlerine de teslim edilmemelidir.

9) Pasaportundaki giriş-çıkış tarihleri doğrultusunda yurt dışında olduğu süre sınavın başvuru süresinin tamamını kapsamadığı tespit edilenlerin (başvuru yaparak sınav ücretini yatırmış olsalar bile) başvuruları kabul edilmeyecek ve bu adaylar için Sınava Giriş Belgesi düzenlenmeyecektir (Pasaportunda giriş-çıkış tarihi belirtilmeyenler için e-devletten alınan belgeler, belge doğrulama adresinden kontrol edilerek kabul edilir.) Yurt dışından başvuru için sisteme kayıt olan adaylardan yurt dışında olduğu süre sınavın başvuru süresinin tamamını kapsamadığı tespit edilenlere Sınava Giriş Belgesi düzenlenmeyeceğinden bu durumdaki adayların sistemdeki yurt dışı kayıt bilgilerini ÖSYM’ye başvurarak sildirmeleri ve yurt içindeki bir başvuru merkezinden sınavın başvuru süresi içinde başvurularını yapmış olmaları gerekmektedir.

10) Belgelerinde eksiklik/tutarsızlık olan adaylar ile sınav ücretini süresi içinde yatırmayan adaylar için yukarıdaki işlemler yapılmayacak, bu durumdaki adaylar için Sınava Giriş Belgesi düzenlenmeyecek ve sınava alınmayacaklardır. Bu adayların başvuru kayıt bilgileri de silinecektir.

11) Başvuru merkezi görevlisince, pasaport incelendikten sonra hemen adaya geri verilecek, diğer belgeler ise teslim alınacaktır.

12) 6’ncı madde kapsamında olmayan ve başvurusunu yurt dışından ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresi üzerinden yapan adaylar, yurt içinden bireysel başvuru yapan adaylar gibi işlem yapacaklardır.

2020 MSÜ Harp Okulu – Astsubay MYO Başvuru Formu – Başvuru Merkezleri

2020 MSÜ Harp Okulları ve Astsubay MYO Başvuru Şartları – Başvuru Kılavuzu

2020 MSÜ Başvuru Ücreti Ne Kadar – Hangi Bankaya Yatırılacak?

2020 MSÜ Harp Okulları ve Astsubay MYO Mezuniyet Şartı Ne Olacak

2020 MSÜ Harp Okulları ve Astsubay MYO Yaş Şartı Ne Olacak

 

Asker Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

YORUMLAR

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

error: Content is protected !!