MSÜ Hava Harp Okulu Taban Puanı – Puan Türü

MSÜ Hava Harp Okulu Taban Puanı – Puan Türü

MSÜ adayları MSÜ Hava Harp Okulu Taban Puanı – Puan Türü hakkında bilgiler vereceğim. Yazının sonunda sizler için paylaştığım önemli yazıları okumanızı öneririm. 

MSÜ Hava Harp Okulu Taban Puanı – Puan Türü

Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınav Tarihi: 29 Mart 2020

Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınav  Başvuru Tarihleri: 07 Ocak 2020  – 10 Şubat 2020 

Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınav Sonuçların Açıklanması: 21 Nisan 2020

UYARI: 2020 yılı MSÜ sınava ait taban puanlar 21 Nisan 2020 sonuçların açıklanmasından sonra belli olacaktır. 2020 MSÜ Harp Okulları ve Astsubay MYO için puan türleri aşağıdaki gibi olacaktır. Ayrıca yazı sonunda geçen yıla ait taban puanlar verilmiştir. 

2020-MSÜ sınav sonuçları açıklandıktan sonra adaylar öncelik sırasına göre okul tercihlerini https://personeltemin.msb.gov.tr adresinden belirleyebileceklerdir.

DİKKAT: Tercih yapmayan adaylar, Kara Harp Okulunda (ANKARA) yapılacak 2’nci seçim aşamalarına çağrılmayacaklardır.

2020-MSÜ’ye katılan adayların Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksekokulları tercihlerini 13 Nisan 2020 – 01 Mayıs 2020 tarihleri arasında https://personeltemin.msb.gov.tr internet adresine girerek yapmaları gerekmektedir. Belirtilen süre içerisinde internet sitesi üzerinden tercihini yapmayan adaylar, 2’nci Seçim Aşamalarına çağrılmayacaktır.

Yerleştirme işlemlerinde Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksekokulları kendi içinde ayrı ayrı değerlendirmeye alınacaktır.

Yukarıda yer alan puan türlerinden çağrı işlemlerinde hangisinin kullanılacağı Milli Savunma Bakanlığı ve Milli Savunma Üniversitesi Rektörlüğünce kontenjan durumuna göre belirlenerek internet ortamında ilan edilecektir. Çağrılar puan türlerindeki okul kontenjanlarına göre yapılacağından her puan türünden farklı miktarda aday çağrılabilecektir.

Belirlenen taban puan ve bu puandan daha yüksek puan alan adayların 2’nci Seçim Aşamalarına çağrılması ile ilgili hususlar ve çağrı tarihleri https://personeltemin.msb.gov.tr internet adresinde yayımlanacaktır. Ayrıca posta ile çağrı/tebligat yapılmayacaktır.

Şehit/gazi çocukları ile gazi statüsündeki adayların 2’nci seçim aşamalarına çağrılmasıyla ilgili olarak; 2020- MSÜ sınavında belirlenecek “Seçim Aşamaları Çağrı Taban Puanının” %90’nını alanlar, ikinci seçim aşamalarına çağırılacaktır. Aday çağrı sayıları kontenjan miktarına göre belirlenecektir. 13 Nisan-01 Mayıs 2020 tarihleri arasında https://personeltemin.msb.gov.tr adresinden başvuru ve tercih işlemleri sırasında adayların şehit/gazi yakını olduğunu beyan etmeleri ve gerekli belgeyi yüklemeleri gerekmektedir.

Şehit/gazi çocukları ile gazi statüsündeki adayların, kendisi/annesi/babası TSK’ya mensup ise ilgili Kuvvet Komutanlığının Personel Başkalığından, diğer Kamu Kurum/Kuruluşlarına mensup ise ilgili Bakanlık (Aile veSosyal Politikalar Bakanlığı) ve Sosyal Güvenlik Kurumunun her ikisinden de alacakları belgeleri sisteme yüklemeleri ve 2. seçim aşamalarında ibraz etmeleri zorunludur.

Bando Astsubay Meslek Yüksekokulu adayları;

Güzel Sanatlar ve Konservatuvar Liseleri programlarından mezun olacak/olan adaylar, MSÜ sınav puanına bakılmaksızın (puanı hesaplanan adaylardan) öncelikli olarak sınavlara çağrılacaktır. Diğer Lise ve Dengi Okullardan mezun olacak/olan adaylar arasından 1’inci tercihi Bando Asb. Meslek Yüksekokulu olan adaylar en yüksek puan türüne göre sıralanarak kalan kontenjan miktarı kadar aday sınavlara çağrılacaktır (İhtiyaç duyulması halinde diğer tercihlerden de temin edilebilecektir). Harp Okulları ve/veya Astsubay Meslek Yüksekokulları seçim aşamalarına katılarak, bu aşamaların herhangi birinde elenmek/ayrılmak, diğer yükseköğretim programları için kayıt yaptırmaya engel oluşturmayacaktır.

2019 MSÜ Harp Okulları ve Astsubay MYO Taban Puanları

MSÜ Sınav Sonucuna Göre 2’nci Aşamaya Kimler Katılacak?

MSÜ Fiziki Yeterlilik Spor Mülakatı Videosu

MSÜ Askeri Öğrenci 2’nci Seçim Aşamaları Detaylı Anlatım

MSÜ 2’nci Seçim Aşamaları Kaç Gün Sürmektedir?

MSÜ Aday Değerlendirme Puanı Nedir ve Ne İçin Kullanılır?

2019 MSÜ Harp Okulları ve Astsubay MYO Başvuru Şartları Belli Oldu Tıkla 

Asker Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

YORUMLAR
 1. Salih dedi ki:

  Sizce 353 puan hho gelir mi?

  1. Admin dedi ki:

   Tercihlerden sonra puanlar belli olacak kardeşim

  2. Fenerli dedi ki:

   Geldi mi hho

 2. Mehmet arslan dedi ki:

  Hava harp okulu İcin ortalama kaç puan almamiz gerek tahminen

  1. Admin dedi ki:

   sınava giren adayların başarısına göre değişiyor bu puanlama sistemi

 3. Özge dedi ki:

  Ben hava harp okuluna girmek istiyorum fakat ne sayısal ne de sözelim çok çok iyi değil ama fiziksel özelliklerim gayet iyi kick box yapıyorum voleybolcu yum bunun için yetenek sınavı mevcut mudur?

  1. Admin dedi ki:

   ilk olarak yazılı sınav var kardeşim onu geçersen diğer aşamalara kalıyorsun

 4. Bir Garip Malatyalı dedi ki:

  admin bir şey sorcam atıyorum hava harp okulu için giridim sınava 350 puan çıkardım ama 50.000ci oldum yinede 2. aşamalara katılırmıyım??

  1. Admin dedi ki:

   2. aşamalar için msü aday listesini açıklıyor puan sıralamasına göre

 5. hho öğrencisi olmak isteyen kız dedi ki:

  Merhabalar ben farklı bir sitede baktım da orada bayan adaylar için 415 puan yazıyordu burada 388 aksi halde ayt de sadece 180 barajını geçen biri de mi alınıyor yoksa tyt ayt msü toplamı 3 bölünüp mü alınıyor?

  1. Admin dedi ki:

   Buradaki puan sadece MSÜ yazılı sınav puanıdır tyt ayt toplamı olan puanlar açıklanmıyor

 6. Dursun dedi ki:

  Liseliler alınıyor mu?

  1. Admin dedi ki:

   lise son sınıf ve mezunlar alınıyor

 7. Htc dedi ki:

  Bayanlar hava harp okuluna gidebiliyor mu

  1. Admin dedi ki:

   evet gdebiliyor

 8. ffb dedi ki:

  şu kısmı anlayamadım,hava harp’ta puan türü sayısal yani puanlamada yalnızca matematik ve fen bilimleri mi baz alınıyor?

  1. Admin dedi ki:

   puanlama şekli yukarıdkai gibidir

 9. Emir Akman dedi ki:

  Merhabalar. Benim bir sorum olacak. Ben yks ve msü arasında karar veremedim. Şimdi tercih yapma süreci başladı msü de. Acaba msü de tercih yaparsam Yks tercih yapma hakkım gidiyor mu ? Ben her ikisine de girip puanima göre tercih yapmak istiyorum çünkü

  1. Admin dedi ki:

   Hayır kardeşim ikisinde de tercih işlemi farklı hakkın yanması gibi bir durum yok birini MSÜ yapıyor diğerini ÖSYM yapıyor zaten

 10. İbrahim Halil dedi ki:

  Afedersiniz burada bulunan puanlar msü sınavının puanları doğruyum değilmi yks nin değil bide eğer yks değilse yks de hho için kaç bine girmek gerekir tahminen

  1. Admin dedi ki:

   MSÜ yazılı sınav sonucu oluşan mülakat aşamasına çağrılan adayların taban puanları bunlar

error: Content is protected !!