Anasayfa / Harp Okulları / MSÜ Hava Harp Okulu Taban Puanı – Puan Türü

MSÜ Hava Harp Okulu Taban Puanı – Puan Türü

MSÜ adayları MSÜ Hava Harp Okulu Taban Puanı – Puan Türü hakkında bilgiler vereceğim. Yazının sonunda sizler için paylaştığım önemli yazıları okumanızı öneririm. 

MSÜ Hava Harp Okulu Taban Puanı – Puan Türü

Milli Savunma Üniversitesi  Harp Okullarına ve Astsubay Meslek Yüksek Okullarında eğitim alarak subay olmak isteyen birçok adayın merak beklediği sınav sonuçları 26 Nisan 2019 tarihinde ÖSYM tarafından açıklandı.

Sonuçlarla birlikte Milli Savunma Üniversitesi tercih işlemleri hakkında duyuru yayınlandı. Duyuruya göre sınava katılan adaylar 29 Nisan – 17 Mayıs 2019 tarihleri arasında https://personeltemin.msb.gov.tr/ sitesinden tercihleri yapacaklar adayların tercih sonuçları ise 13 Haziran 2019 tarihinde yine https://personeltemin.msb.gov.tr/ sitesinden duyurulacaktır.

2019 MSÜ Harp Okulları ve Astsubay MYO Taban Puanları

2019 Taban Puanları 13 Hazirandan sonra açıklanacaktır. Okulların kendi kontenjanlarına göre taban puanlarını yayınlayacaklar daha sonra bu puanlamaya göre taban puanlar oluşturulacaktır. Harp Okullarına alımlarda Kadın – Erkek alımı yapılacakken Astsubay MYO alımlarına ise sadece Erkek Adaylar çağrılacaktır.

Çağrılan adaylar MSÜ Sınav Sonucuna Göre 2’nci Aşamaya katılacaklar bu aşamaları geçen adaylar daha sonra Harp Okulları için MSÜ Sınavı, TYT ve AYT’nin etkisi ile asil ve yedek adaylar açıklanacaktır. Harp Okulları Hazırlık Sınıfı ile 5 yıllık bir eğitim verecek, Astsubay Meslek Yüksekokulu ise 2 yıllık önlisans programıdır.

Hava Harp Okulu Puan Türü 

2019-MSÜ Sayısal Puanı

2018 MSÜ Hava Harp Okulu Taban Puanı – Puan Türü

  • Hava Kuvvetleri Okulu: -Puan Türü Sayısal- 340 ve üstü – Erkek
  • Hava Kuvvetleri Okulu: -Puan Türü Sayısal- 416 ve üstü – Kadın

2019 MSÜ Harp Okulları ve Astsubay MYO Taban Puanları

MSÜ Sınav Sonucuna Göre 2’nci Aşamaya Kimler Katılacak?

MSÜ Fiziki Yeterlilik Spor Mülakatı Videosu

MSÜ Askeri Öğrenci 2’nci Seçim Aşamaları Detaylı Anlatım

MSÜ 2’nci Seçim Aşamaları Kaç Gün Sürmektedir?

MSÜ Aday Değerlendirme Puanı Nedir ve Ne İçin Kullanılır?

2019 MSÜ Harp Okulları ve Astsubay MYO Başvuru Şartları Belli Oldu Tıkla 

 

Asker Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

3 Yorumlar

  1. Sizce 353 puan hho gelir mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir