Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Anasayfa / POLİS ALIMLARI / PMYO / PMYO Yaş Değişikliği Yapıldı.

PMYO Yaş Değişikliği Yapıldı.

PMYO adaylarına güzel bir haber, PMYO Yaş Değişikliği Yapıldı. Yayımlanarak yürürlüğe giren yönetmelik değişikliklerine göre Polis Meslek Yüksekokuları POMEM alımlarına yaş şartında ve Polis Meslek Eğitim merkezlerine girişte uygulanan yönetmelik hükümlerinde bazı değişlikler yapıldı.

PMYO Yaş Değişikliği Yapıldı.

MADDE 1 – 17/5/2008 tarihli ve 26879 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Polis Meslek Yüksekokulları Giriş Yönetmeliğinin 8 inci maddesinin birinci fıkrasının (e) bendinde yer alan “31 Aralık” ibaresi “1 Ocak” şeklinde değiştirilmiştir.

MADDE 2 – Aynı Yönetmeliğin 9 uncu maddesinin birinci fıkrasının (b) ve (g) bentleri yürürlükten kaldırılmıştır.

OKUMALISIN  Çevik Kuvvet Polisi Nasıl Olunur? Çevik Kuvvet Hakkında Her Şey

HEY ADAY ; Tüm alım ilanları Cep Telefonuna ÜCRETSİZ gelsin diyorsan. Aşağıdaki Uygulamamızı Telefonuna Kur Tüm Alım İlanları ve Polis, Asker, Bekçi, MSÜ, Subay, Astsubay Alımları Cep Telefonuna Yollayalım.

Polislik sözlü mülakat  sürecinin en önemli ayağının ilk 60 saniye olduğunu unutmayın. Bu süreçte kurulda oluşturacağınız olumlu ve bilgi dolu intiba, mesleğe atacağınız adımın en önemli noktası olabilir. Bu sürece hazırlanmak için polis adaylarına, içerisinde binlerce gerçek pomem mülakat soru ve cevabı olan polis mülakatları uygulamamızı tavsiye ederiz. Binlerce polis adayına sınavı kazandırdığımız için hem mutlu hem de iddialıyız.

İndirmek İçin LOGOLARA TIKLAYIN

>

12 Yorumlar

 1. Acik lisede mezun olup yks basvuryaparsam pmyo basvurabiliriyim yonetmenlik degismis yas filan duzletimis cevap veriseniz cok severim

 2. Ne demek oluyor bu 27 mı oldu yaş sınırı

 3. Liseden mezun olup 18 yaşini doldurmamişlar nolucak ?

 4. Slm lar ya acaba pomem de yaş sınırı ne oldu bana yardımcı olabilir misiniz

 5. 2019 şubat ayında 18 yaşima giriyorum 2019da pmyoya başvurabilirmiyim

 6. Merhaba ,

  02.08.1994 doğumluyum.Yardımcı olurmusunuz 2019 tyt den sonra pmyo için yaşım tutuyormu?Bu 1 ocak düzenlemesinden yararlanabilirmiyim?

  • Kardeşim 18 yaşına girdiysen başvurabilirsin ona göre hesapla

   • @adminpolis

    sorum şu şekilde 18 yaş olayı değil üst sınırdan bahsediyorum.Bu yıl 31 aralık 93 sonrası doğanlar ozaman seneye 1 ocak 94 sonrası oluyo anladığım kadarıyla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir