Ana sayfa POLİS ALIMLARI PMYO PMYO’da Sağlık Raporu Kaç Defa Alınır?

PMYO’da Sağlık Raporu Kaç Defa Alınır?

11
PAYLAŞ

Emniyet Teşkilatının ihtiyacı olan polis memurlarını yetiştirmek üzere Polis Akademisine bağlı, 2 yıl süre ile ön lisans düzeyinde, parasız yatılı, üniformalı, beslenme, barınma ve sağlık giderlerinin devletçe karşılandığı mesleki eğitim-öğretim ve uygulama yapan eğitim kurumlarıdır.

 PMYO’ da sağlık raporu işlemleri konusunda çok sorulan soruya cevap vereceğiz.

Emniyet Teşkilatı Sağlık Yönetmeliğinin İlgili Maddesi Aşağıdaki gibidir:

 Devlet Memurluğuna İlk Giriş  ve Yatay Geçişlerde Sağlık Kurulu Raporu Aldırma

 Madde 12- Devlet memurluğuna ilk girişte 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu 48 inci maddesinin A bendinin 7 nci alt bendi gereği;

 Güvenlik Bilimleri Fakültesi, Fakülte ve Yüksek Okul lisans programı ve Polis Meslek Yüksek Okullarının son sınıfında öğrenime devam eden öğrencilere, Devlet memuru olarak atanmak için sağlık durumlarını belgelemek üzere, okul yönetiminin gözetim ve denetiminde tam teşekküllü hastanelerinden sağlık kurulu raporu aldırılır. Alınan raporlar Mart ayının son haftası Daire Başkanlığına gönderilir.

 Bu maddeden yola çıkarak PMYO alımlarında sağlık raporları iki defa alınıyor.

Polis -Asker -Bekçi Alımları  Hakkında Her Şeyi Uygulamamızda Bulabilirsiniz. Sorularınızı Uygulamamız üzerinden sorabilir ve bildirim alabilirsiniz.

Uygulamamızı indirmek için Tıklayın 

11 YORUMLAR

  1. meraba kalbimde mitral kapak prolapsusu var (hastalik segol doğumsal farklilik)bana zarari yok tedavi ve ilac gerektirmiyor saglik sartinda b diliminde yer alıyor. fakat bazı adaylara doktor sıkıntı olmaz deyip sağlam raporu vermiş. sizce benim durumum ne olur elenirmiyim

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum giriniz
Lütfen isminizi buraya yazınız