Polislerin Balıkesir Merkez ve İlçeleri Görev Süreleri

Polislerin Balıkesir Merkez ve İlçeleri Görev Süreleri

Emniyet Hizmetleri Sınıfında görev yapan memurlar için bu yazımızda Polislerin Balıkesir Merkez ve İlçeleri Görev Süreleri  hakkında bilgiler vereceğim.

Emniyet Hizmetleri Atamaları İle Önemli Bilgiler 

Emniyet Hizmetleri personellerinin atama işlemleri Emniyet Hizmetleri Sınıfı Mensupları Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğine göre yapılmaktadır. Emniyet Hizmetleri Sınıfına mensup olanların atama ve yer değiştirmeleri için yurdumuz birinci ve ikinci bölge olmak üzere iki bölgeye ayrılmıştır. Birinci bölgeler Batı illeri olarak bilinirken ikinci bölge illeri ise Doğu(Şark) illeridir. Polis amiri ve polis memuru yetiştiren eğitim kurumlarından mezun olduktan sonra yapılan sınavda başarılı olanların ilk atamaları öncelikle birinci bölgeye yapılır.

DİKKAT: İlk atama  Polis Okullarından mezunlar için yapılan atamadır. Mezun olanlar Batı illerine ataması yapılır. Adaylar burada mesleğe başladıktan sonra birkaç yıl sonra Doğu ataması için hazırlık gelir ve doğu tercihi yapar. İlk atamada süre aşağıdaki gibi değildir. Aşağıdaki süreler Doğu görevini yaptıktan sonra tekrar Batı iline gittikten sonra geçerli olan süredir.

Polislerin Balıkesir Merkez ve İlçeleri Görev Süreleri

Aşağıdaki görev süreleri Emniyet Hizmetleri Sınıfı Mensupları Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinden alınmıştır. Bu il Emniyet Teşkilatı Yönetmeliği Atama Yönetmeliğine göre Batı ili sayılmaktadır. 

UYARI: Aşağıdaki süreler en az kalınacak süreyi göstermektedir. Aşağıdaki sürelerden daha fazla kalınabilir. Burada etkili olan memurun Şark(Doğu) dan geliş süresidir.

BALIKESİR 8 YIL
BALIKESİR-ALTIEYLÜL 8 YIL
BALIKESİR-AYVALIK 8 YIL
BALIKESİR-BANDIRMA 8 YIL
BALIKESİR-BURHANİYE 8 YIL
BALIKESİR-EDREMİT 8 YIL
BALIKESİR-ERDEK 8 YIL
BALIKESİR-KARESİ 8 YIL
BALIKESİR-GÖNEN 7 YIL
BALIKESİR-HAVRAN 7 YIL
BALIKESİR-BİGADİÇ 6 YIL
BALIKESİR-DURSUNBEY 6 YIL
BALIKESİR-GÖMEÇ
6 YIL
BALIKESİR-İVRİNDİ 6 YIL
BALIKESİR-KEPSUT 6 YIL
BALIKESİR-MANYAS 6 YIL
BALIKESİR-SAVAŞTEPE 6 YIL
BALIKESİR-SINDIRGI 6 YIL
BALIKESİR-SUSURLUK 6 YIL
BALIKESİR-BALYA 3 YIL
BALIKESİR-MARMARA 3 YIL

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.