Polisliğe Engel Olan Deri Hastalıkları Neler?

Polisliğe Engel Olan Deri Hastalıkları Neler?

Polis Adayları, bu yazımda sizlere Polisliğe Engel Olan Deri Hastalıkları Neler?  hakkında bilgiler vereceğim.

Polisliğe Engel Olan Deri Hastalıkları Neler?

Polis alımlarında sağlık raporu işlemlerinde Emniyet Teşkilatı Sağlık Yönetmeliğine göre Polis adaylarına sağlık raporu aldırılır. Tüm işlemler sağlık yönetmeliğine göre yapılmaktadır. Öğrenci alımlarında sağlık yönetmeliğinin A bendi sadece geçerli olmaktadır. Diğer bölümler elenme sebebi sayılıyor. Sizlere aşağıda öğrenci adayların alması gereken sağlık raporu aşamasında Deri Hastalıkları ile geçerli olan şartlar neler olduğunu sağlık yönetmeliğinden alarak açıklamaya çalışacağım. Aklınıza takılan soruları yorum yazarak sorabilirsiniz.

29 Eylül 2019 Tarihinde Emniyet Sağlık Yönetmeliğinde Güncelleme Yapılmıştır.

Güncel Sağlık Yönetmeliği Maddesidir.

Emniyet Teşkilatı Sağlık Yönetmeliğinde Belirtilen Madde:

1) Beş metreden bakmakla eşgal belirleyici olan lezyonlar öğrenciliğe engeldir.

2) Yazlık üniforma giyildiğinde vücudun açık bölgelerinde kalan her türlü dövme ve benzeri kalıcı uygulamalar öğrenciliğe engeldir.

3) Vücudun neresinde olursa olsun, tedavi altında iken tam ya da kısmi iyileşme gösterebilen ancak kronik, ilerleyici ya da tekrarlayıcı yapısı olan, yaygın ya da sınırlı (tek lezyonla seyreden ve\veya birden fazla lezyonun tek bir vücut bölgesine yerleştiği) deri hastalıkları. (psoriasisler, skleroderma plakları, lokalize atrofiler, kronik ekzemalar, vitiligo plakları, keratodermiler, ichthyosisler, ürtiker, alopesi areata ve benzeri deri hastalıkları) öğrenciliğe engeldir.

4) Yazlık üniforma giyildiğinde vücudun kapalı bölgelerinde kalan, eşgal belirleyici olmayan, fonksiyon kaybına yol açmamış sikatrisler ve yanık sekelleri, nevüsler ve cilde ait diğer iyi huylu oluşumlar, kronik bir hastalığa bağlı olmayan, fonksiyon kaybına yol açmayan skatris, keloid ve lekeleri, sağlam kabul edilir.

UYARI: Yukarıda verilen bilgi Emniyet Teşkilatı Sağlık Yönetmeliğinden alınmıştır. Bu alanda daha fazla bilgi ve tıbbı bilgiyi bu alandaki doktora muayene olarak alabilirsiniz. Yönetmeliği aşağıdan indirebilirsiniz. 

Emniyet Teşkilatı Sağlık Yönetmeliği İçin Tıklayın

Polislik Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

 
YORUMLAR
 1. Furkan dedi ki:

  Vücudum da mantar var da elenme sebebi mi acaba

  1. Admin dedi ki:

   Ön sağlık aşamasında muayene sonucu belli olur

   1. Mehmet dedi ki:

    Ben sedef hastasıyım engel olurmu

    1. Admin dedi ki:

     Aramaya sedef yaz kardeşim makale gelir

   2. Hasan dedi ki:

    Vücudumda mantar var ön sağlıkta bir şey olmadı hatta pomemi de kazandım genel sağlıkta sıkıntı olur mu?

    1. Admin dedi ki:

     sorun olacağını sanmıyorum

 2. Haydar dedi ki:

  Bende göğüs çöküklüğü var ama sağlık sorununa hicbir etkisi yok bide boy 1. 82 kilo 60 zayıflıktan dolayı kaburga kemiklerimin alt kısmk belirgin 2 tarafında 2 si e gel olurmu

  1. Admin dedi ki:

   ön sağlıkta muayene sonucu belli olur

 3. Ertuğrul dedi ki:

  Sol kaşımda 6-7 tel beyazlık var , çizgi atılmış gibi duruyor sıkıntı olur mu sizce?

  1. Admin dedi ki:

   sorun olacağını sanmıyorum

error: Content is protected !!