Septum Deviasyonları – Burun – Boğaz Patolojileri Polisliğe Engel Mi ?

Septum Deviasyonları – Burun – Boğaz Patolojileri Polisliğe Engel Mi ?

Polis Adayları, bu yazımda sizlere Septum Deviasyonları – Burun – Boğaz Patolojileri Polisliğe Engel Mi ? olduğu hakkında bilgiler vereceğim. POMEM , PMYO, PAEM, PÖH alımlarında geçerli olan Sağlık Şartlar geçerlidir.

Septum Deviasyonları – Burun – Boğaz Patolojileri Polisliğe Engel Mi ?

Polis alımlarında sağlık raporu işlemlerinde Emniyet Teşkilatı Sağlık Yönetmeliğine göre Polis adaylarına sağlık raporu aldırılır. Tüm işlemler sağlık yönetmeliğine göre yapılmaktadır. Öğrenci alımlarında sağlık yönetmeliğinin A bendi sadece geçerli olmaktadır. Diğer bölümler elenme sebebi sayılıyor. Sizlere aşağıda öğrenci adayların alması gereken sağlık raporu aşamasında Septum Deviasyonları – Burun – Boğaz Patolojileri  ile geçerli olan şartlar neler olduğunu sağlık yönetmeliğinden alarak açıklamaya çalışacağım. Aklınıza takılan soruları yorum yazarak sorabilirsiniz.

29 Eylül 2019 Tarihinde Yapılan Değişikli Güncelleme Yapılmıştır.

Güncel Sağlık Yönetmeliği Maddesidir.

Septum Deviasyonları – Burun – Boğaz Patolojileri Yönetmelikteki Madde:

Rhinoplasti ve septum deviasyonu ameliyatı (nazal pasajın açık olması şartıyla) sağlam kabul edilir. Nefes almayı veya konuşmayı güçleştirmeyen, septum deviasyonları veya diğer burun ve boğaz patolojileri sağlam kabul edilir.

UYARI: Yukarıda verilen bilgi Emniyet Teşkilatı Sağlık Yönetmeliğinden alınmıştır. Bu alanda daha fazla bilgi ve tıbbı bilgiyi bu alandaki doktora muayene olarak alabilirsiniz. Yönetmeliği aşağıdan indirebilirsiniz. 

Emniyet Teşkilatı Sağlık Yönetmeliği İçin Tıklayın

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.