26. Dönem POMEM Başvuru Evraklarını Doldurma Örneği – Resimli Anlatım

26. Dönem POMEM Başvuru Evraklarını Doldurma Örneği – Resimli Anlatım
A+
A-

POMEM adayları bu yazımda sizlere POMEM Başvuru Evraklarını Doldurma Örneği – Resimli Anlatım hakkında bilgiler vereceğim.

POMEM Başvuru Evraklarını Doldurma Örneği – Resimli Anlatım

26. Dönem POMEM Başvuru Evraklarını Doldurma Örneği – Resmi Anlatım yapacağım.

İnternetten ön başvuru yapan ve şahsen başvuru ve sınav için çağrılan adayların getirmesi gereken belgeler;

BAŞVURU EVRAKLARI NELER?

a) T.C. kimlik numarası yazılı beyanı, (sınav başvuru dilekçesinin ilgili bölümüne aday 11 haneli T.C. kimlik numarasını ve bu kimlik numarasının kendisine ait olduğunu el yazısı ile ilgili satıra yazacaktır.)

b) Sınav başvuru dilekçesi, tam ve eksiksiz olarak doldurulacaktır.(BAŞVURU FORMU İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN)

c) Sağlık Bilgi Formu, tam ve eksiksiz olarak doldurulacaktır. (SAĞLIK BİLGİ FORMU İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN )

ç) Adayların Fiziki Yeterlilik Sınavı Parkuruna Katılmasına Engel Sağlık Probleminin bulunmadığına dair beyanı, (FİZİKİ YETERLİLİK PARKUR DİLEKÇESİNİ İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN)

d) Mezuniyet bilgisi mezun olduğu üniversite tarafından YÖK sistemine işlenmemiş olan adaylar diploma veya geçici bitirme belgesinin aslı ve fotokopisini getirecektir. Diğer adaylar mezuniyetine ilişkin herhangi bir belge getirmeyecektir. (Mezuniyet bilginizin YÖK Sistemine işlenip işlenmediğini e-Devlet’ten kontrol edebilirsiniz.) (Yabancı ülkeden alınan önlisans, lisans diplomaları YÖK Başkanlığından alınan denklik belgesi ile birlikte kabul edilecektir.)

e) Yaş düzeltmesi yaptıranlar için yaş düzeltme belgesi, (Eğer yaş tashihi yaptırmış iseniz, yaptırdığınız yaş tashihinin tarihini gün-ay-yıl olarak yazınız. Kesinleşmiş Mahkeme Karar tarihi yazılacak ve tasdikli mahkeme kararı başvuru sırasında teslim edilecektir.)

f) Emniyet teşkilatı dışında şehit veya vazife malulü olanların eş veya çocuklarından, şehitlik veya vazife malulü olduğunu belirten ilgili kurumun ıslak imzalı yazısı

g) Sınav Giriş Belgesi,

h) Erkek adaylar için terhis, tecil veya askerlik durum belgesi.

UYARI: Aranılan nitelikleri taşıyan ve istenen belgeleri getiren adayların şahsen başvuruları alınır. Başvuru ile ilgili olarak istenen belgelerde gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenlerin başvuruları geçersiz sayılır.

Polislik Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

 
YORUMLAR

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

 1. Mine dedi ki:

  Merhaba, sınav başvuru formuna fotoğraf yapıştırılacak mi acaba yoksa gerek yok mu?

  1. Admin dedi ki:

   kardeşim isteniliyor

 2. Aslı dedi ki:

  Biyometrik fotoğrafı bilgisayar ortamında mı istiyorlar yapıştırma mı? Bir bilginiz var mı?

  1. Admin dedi ki:

   vesikalık olarak isteniliyor

   1. Hüseyin dedi ki:

    Başvuru nerden yapılıcaktır ikincisi tüm çıktıları indirelim mi ?

    1. Admin dedi ki:

     alım duyurusu henüz gelmedi

error: Content is protected !!