Anasayfa / POLİS ALIMLARI / POMEM Evrak Teslim – Ön Sağlık – Parkur Aşaması Nasıl Oluyor?

POMEM Evrak Teslim – Ön Sağlık – Parkur Aşaması Nasıl Oluyor?

POMEM adayları bu yazımda POMEM Evrak Teslim – Ön Sağlık – Parkur Aşaması Nasıl Oluyor?  hakkında bilgi vereceğim. İlk defa POMEM alımına katılacak arkadaşlardan sorular gelmeye başladı.

POMEM Evrak Teslim – Ön Sağlık – Parkur Aşaması

Arkadaşlar POMEM alımlarında artık Evrak Teslim – Ön Sağlık – Parkur Aşaması ile mülakat farklı oluyor. Ben bu yazımda sizlere ilk aşama olan POMEM Evrak Teslim – Ön Sağlık – Parkur Aşaması hakkında bilgiler vereceğim.

İlk olarak Polis Akademisi tarafından sizlere Evrak Teslim – Ön Sağlık – Parkur Aşaması için size Sınav Giriş Belgesi yayınlandı. Bu belgede evrakları ve diğer aşamaların hangi okula olacağı yazıyor.

23. Dönem POMEM Başvuru Evraklarının Doldurulması

Evrak Teslim: Bu aşamada Polis Akademisinin Sınav Giriş Belgesinde ve Başvuru Kılavuzunda belirtilen evrakları yanınızda bulunduracaksınız. Belirtilen tarihte ve evraklarla okulda olacaksınız ilk olarak evraklar kontrol edilip dosyalanacaktır. Dosyalama işleminden sonra adaylar sıra ile bir sonraki aşama olan Ön Sağlık aşamasına alınacaktır.  23. Dönem POMEM Başvuruda İstenilen Belgeler için TIKLAYIN.

Ön Sağlık: Bu aşamada adayların dış taraftan görünüşlerine ve adayın kendi tarafından ibraz edilen Sağlık Bilgi Formundan yola çıkarak adayın Ön Sağlık işlemi yapılır. Renk Körlüğü, Dövme İzleri, Kol Yapısı ve adayın verdiği bilgiler doğrultusunda inceleme yapılıyor. Kan tahlili gibi işlemler yapılmıyor. Adayın detaylı sağlık incelemesi Okulu Kazandıktan sonra Genel Sağlık Raporu okulda alınmaktadır. Bu aşamayı geçen adaylar bir sonraki aşama olan Parkur aşamasına geçmektedir.

Fiziki Yeterlilik Parkur: Aday bu aşamada Polis Akademisi tarafından açıklanan 23. Dönem POMEM Parkur Fiziki Yeterlilik Sınav Talimatına göre parkura katılmaktadır. Aday belirtilen süre zarfında parkuru tamamlaması gerekmektedir. Aday bu aşamayı başarı ile tamamladıktan sonra Polis Akademisi tarafından kendi sitesinden Mülakat Tarihleri açıklamasını beklemesi gerekiyor.

Aşağıdaki Yazılarımıza Göz Atmadan Çıkmayın 

23. Dönem POMEM Başvuru Evraklarının Doldurulması

23. Dönem POMEM Parkur Fiziki Yeterlilik Sınav Talimatı

 

 

Polislik Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

 

14 Yorumlar

  1. Merhaba. Sadece ön sağlık kontrolü ve fiziki mülakat olacak değil mi? Sözlü mülakat ileri bir tarihte yapilacak

  2. Admin ben kucukken kolum kırılmisti bu kırık çıkık oyku bolume var yazarsak sorun olurmu ? Varmı yazayım yoksa yokmu yazayım

  3. Benim gözümde bir derece miyopum var, saglik formunda gozle alakalı olan kisimda gorme bozukluğunuz,renk korlugu, goz tembelligi gibi bir madde var. Oraya var mi isaretlemeliyim yok mu ?

  4. Boy kilo indeksine hangi aşamada bakılıyor ön sağlıkta mı ?

  5. Abi parkuru 47 saniyede tamamladım kpss puanım 61 kazanma şansım var mı?

  6. Abi kusura bakma ama sorumuza cevap vermeyeceksen siteyi neden kurdun?

    • Kardeşim sorulara elimden geldikçe cevap veriyorum senin yorumu direk onaylamışım herhalde müalkat puanın etkisi yüzde 50 olduğundan mülakattan alacağın 100 puan ile kazanma ihtimalin yüksek

  7. Abi cevabın için teşekkür ederim yanlış anladıysan özür dilerim

  8. Ön sağlığa gözlük ile girebilir miyim ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir